Collapse Statistika
Přístupy:
Aktuálně je zde: lidí
Collapse Ragbisté roku 2017
 

Collapse Nabízíme
Půjčování vlajek
10 Kč/den
Collapse Bazar - prodám
Tyto nové kopačky a mnoho dalších věci nyní najdete v rubrice 
Collapse Neschází ti něco?
The Weather Channel

Druhý turnaj školní ligy ragby
Út, 21.Červen 2016 v 14:49
Autor: Radomír Kloda
Druhý turnaj Školní ligy v bezkontaktním ragby

Ragbyové hřiště našeho klubu obsadili v úterní dopoledne v minulém týdnu žáci havířovských škol. Za slunečného počasí se více než stovka žáků 2. stupně základních škol utkala v bezkontaktním ragby. Turnaj organizovaný RC Havířov byl součástí hned dvou projektů: World Rugby Get into Rugby a ČUS Sportuj s námi. Turnaj podpořilo havířovské Středisko volného času Asterix a Nadace OKD, a.s. v programu Srdcovka.
 
       
 
 
 
 
Turnaje se zúčastnilo pět základních škol Havířova, (tři školy se omluvily), které na turnaj vyslaly smíšená družstva (dívky a chlapci). Turnaj byl organizován pro dvě věkové kategorie: Benjamin - žáci 6. a 7. tříd a Junior - žáci 8. a 9. tříd. Družstvo tvořilo 5 hráčů s možností libovolného střídání až pěti náhradníků s tím, že na hřišti vždy museli být současně hráči jiného pohlaví. V každé kategorii byla do dvou skupin nasazena vždy tři družstva podle celkového umístění z minulého turnaje, ZŠ Gorkého postavila opět v každé kategorii dvě družstva.

Hrálo se podle platných pravidel pro bezkontaktní ragby a v každé z obou skupin dané kategorie se hrálo systémem každý s každým na hřišti o rozměrech 30 x 45 metrů a všechna utkání se hrála tentokrát na 2 x 6 minut. Byla vytyčena čtyři hřiště, na kterých se odehrálo celkem 22 utkání. Pro každou kategorii byl stanoven následující postupový klíč ze skupiny: vítěz a druhý ze skupiny A hráli „do kříže“ s druhým a vítězem skupiny B semifinále, vítězové semifinále hráli o 1. místo v turnaji a poražení ze semifinále hráli o 3. místo a družstva ze třetího místa ve skupinách pak hrála o celkové 5. místo.

V kategorii Benjamin vyhrálo skupinu A družstvo ZŠ Generála Svobody (6 bodů), před ZŠ Žákovská (4 body) a ZŠ Gorkého A (2 body). Skupinu B vyhrálo družstvo ZŠ M. Kudeříkové (6 bodů) před ZŠ M. Pujmanové (4 body) a ZŠ Gorkého B (2 body). V semifinále porazilo družstvo ZŠ Generála Svobody družstvo ZŠ M. Pujmanové v poměru 5:1 a družstvo ZŠ Žákovská porazilo družstvo ZŠ M. Kudeříkové 3:1. V utkání o 5. místo ZŠ Gorkého B porazila ZŠ Gorkého A 3:1, v utkání o 3. místo pak ZŠ M. Kudeříkové porazila ZŠ M. Pujmanové v poměru 5:0 a ve finále zvítězila ZŠ Generála Svobody nad ZŠ Žákovská 5:4.

V kategorii Junior vyhrálo skupinu A družstvo ZŠ Generála Svobody (6 bodů), před ZŠ Žákovská (4 body) a ZŠ M. Kudeříkové (2 body). Skupinu B vyhrálo družstvo ZŠ Gorkého A (6 bodů) před ZŠ M. Pujmanové (4 body) a ZŠ Gorkého B (2 body). V semifinále porazilo družstvo ZŠ Generála Svobody družstvo ZŠ M. Pujmanové až v prodloužení  3:2 a družstvo ZŠ Gorkého A porazilo družstvo ZŠ Žákovská 4:2. V utkání o 5. místo ZŠ M. Kudeříkové porazila ZŠ Gorkého B 6:2, v utkání o 3. místo pak ZŠ M. Pujmanové porazila ZŠ Žákovská v prodloužení v poměru 3:2 a také ve finále zvítězila ZŠ Gorkého A nad ZŠ Generála Svobody až v prodloužení 4:3.
   
   
Družstva na 1. až 3. místě obou kategorií obdržela za umístění v tomto turnaji diplomy a poháry a navíc i sladké odměny.
     
     
Vítěz kategorie Benjamin družstvo
ZŠ Generála Svobody
Vítěz kategorie Junior
tým ZŠ Gorkého A

Poděkování za dobře zorganizovaný turnaj patří Janu Kozubíkovi, Danovi Aberlemu a Jakubovi Štefaňákovi (organizace a rozhodování utkání), Karlu Gamanovi (hlavně fotodokumentace) a Radomíru Klodovi (organizace) a samozřejmě všem školám za účast a v neposlední řadě Asterixu – středisko volného času Havířov za podporu tohoto turnaje a Nadaci OKD, a.s. – Srdcovka za podporu projektu „Činnost školních kroužků ragby a školní liga tag ragby“.
Další fotografie jsou v galerii Picasa
Collapse Najít na stránkách
Collapse Partneři
Collapse Máme 50 let - klikni na logo
Collapse Rugby v TV
Collapse Podpořili naše projekty
Collapse Zveme vás
Collapse Přidej se k nám
Collapse Pozvánka pro veterány