Collapse Statistika
Přístupy:
Aktuálně je zde: lidí
Collapse Ragbisté roku 2017
 

Collapse Nabízíme
Půjčování vlajek
10 Kč/den
Collapse Bazar - prodám
Tyto nové kopačky a mnoho dalších věci nyní najdete v rubrice 
Collapse Neschází ti něco?
The Weather Channel

Úspěch ve finále školní ligy
So, 18.Červen 2016 v 12:06
Autor: Radomír Kloda
Úspěch ve finále školní ligy

Podeváté se žáci školních kroužků ragby Havířova a Albrechtic zúčastnili celostátního finále školních ligy ragby v Praze. Havířovskou školní ligu tag ragby na celostátním turnaji v Praze reprezentovala družstva ZŠ Gorkého a ZŠ Albrechtice. Hrálo se ve středu 15. června na ragbyovém hřišti RC Tatra Smíchov.
 

Albrechtice neobhájily loňské prvenství
Praha 15.6.2016 - Kvůli snaze ragbyové unie uspořádat obdobný turnaj v červnu taktéž v Praze, a problému rozhodnout, kterého turnaje se máme zúčastnit, jsme měli určité problémy se zajištěním ubytování. Problém nastal také s počtem hráčů ze ZŠ Gorkého, proto bylo nakonec vytvořeno společné družstvo pod názvem ZŠ Havířov. I tak jsme museli improvizovat, neboť k dispozici jsme měli 2 hráče ze 3. třídy, tři hráče ze 4. třídy, šest hráčů z 5. třídy a dva hráče z 6. třídy. Mohli bychom sestavit dvě družstva v kategorii Mini, ale aby si zahráli i hráči z 6. třídy, tak družstvo ZŠ Havířova startovalo v kategorii Benjamin. V kategorii Mini hrálo družstvo ZŠ Albrechtice doplněno podle věku o hráče z Havířova a v kategorii Benjamin hrálo družstvo ZŠ Havířova doplněné o hráče Albrechtic.
Z Havířova jsme vyjeli ráno vlakem RegioJet a v Praze jsme byli před jedenáctou hodinou. Na hřiště Tatry jsme se dostali metrem a pak autobusem, kde jsme se prezentovali a teprve na místě jsme tvořili družstva podle věku a po dohodě s pořadatelem. Vzhledem k tomu, že do té doby měl Dan Aberle zkušenosti pouze s kontaktním ragby, tak družstvo ZŠ Albrechtice odkoučoval on a Radomír Kloda koučoval družstvo ZŠ Havířov.
 
Jako každým rokem byl turnaj velmi dobře zorganizován, škoda jen, že se jej tentokrát zúčastnilo méně družstev. Všechna utkání se hrála na 2 x 6 minut a hrálo se na hřišti o rozměrech 30 x 45 metrů. Startovala smíšená pětičlenná družstva v kategorii Junior (8. až 9. třída ZŠ), Benjamin (6. až 7. třída ZŠ) a Mini (3. až 5. třída ZŠ).

Benjamin - 2.místo
Turnaj v kategorii Benjamin se zúčastnila pouze tři družstva a proto se hrálo systémem každý s každým s odvetami. V úvodním utkání vyhrálo družstvo ZŠ Havířova nad družstvem ZŠ Brána jazyků v poměru 3:1 a v odvetě pak 2:0, v dalším utkání pak družstvo ZŠ Havířova nestačilo na družstvo ZŠ Drtinova a prohrálo 0:2 a v odvetě pak 1:2, družstvo ZŠ Drtinova obě utkání se ZŠ Brána jazyků vyhrálo a celkově vyhrálo tuto kategorii.
 

Mini vítězně
Družstvo ZŠ Albrechtice v kategorii Mini nejprve porazilo ZŠ Drtinova 1 v poměru 4:3, následně pak zvítězilo v poměru 5:3 nad družstvem ZŠ Vybíralova a v posledním utkání pak porazilo družstvo ZŠ Drtinova 2 výsledkem 4:3. Za vítězným družstvem ZŠ Albrechtice skončila družstva ZŠ Drtinova 2, družstvo ZŠ Vybíralova a na čtvrtém místě se umístilo družstvo ZŠ Drtinova 1.
 

Turnaje v kategorii Junior se zúčastnilo nakonec pět týmů a hrálo se systémem každý s každým, turnaj vyhrálo družstvo ZŠ Vybíralova 2.

Družstva všech kategorií na 1., 2. a 3. místě obdržela poháry a diplomy a všichni účastníci turnaje pak dostali sladké odměny. Za družstvo ZŠ Albrechtice nastupovali Matyáš Daňhel, Monika Wojkowská, Filip Kubica, Marek Kocourek, Filip Sláma, Filip Schwarcz a Hynek Hřebíček, za ZŠ Havířov nastupovali Dominik Ševčík, Jakub Kobierski, David Stonawski, Dominik Žiška, Michal Sieder a Alexandr Illek.

Po turnaji jsme obědvali v klubovně Tatry, odkud jsme se autobusem dostali na Petřín, kde jsme se prošli růžovým sadem, vyšlapali na vrchol petřínské věže, podívali se do zrcadlového bludiště i s křivými zrcadly a pak již lanovkou, tramvají a metrem jsme odjeli na apartmány KOVIS v Praze 10, kde jsme se ubytovali. Po 20. hodině jsme se navečeřeli a zůstali již na ubytovně.
Po budíčku v 8 hodin jsme se nasnídali (snídaně formou švédských stolů), uklidili pokoje a vzhledem k předpovědi počasí (oblačno až zataženo) jsme vyrazili metrem a tramvají do pražské ZOO. I když jsme na prohlídku měli přes čtyři hodiny, bohužel jsme nestačili projít všechny pavilóny a výběhy zvířat. V ZOO jsme taktéž poobědvali v restauraci a po krátké prohlídce několika výběhů jsme již mířili k východu. Pak již následovala cesta autobusem a metrem na hlavní nádraží, kde jsme jen krátce počkali na odjezd vlaku směr Havířov. Do Havířova jsme přijeli všichni v pořádku.

Zájezd na Celostátní finále se vydařil, proto chci tímto poděkovat všem, kteří se zájezdu zúčastnili a dobře reprezentovali Havířov a Albrechtice a samozřejmě i pořadateli turnaje RC Tatra Praha.
 
 
 
 
 
Collapse Najít na stránkách
Collapse Partneři
Collapse Máme 50 let - klikni na logo
Collapse Rugby v TV
Collapse Podpořili naše projekty
Collapse Zveme vás
Collapse Přidej se k nám
Collapse Pozvánka pro veterány