Collapse Statistika
Přístupy:
Aktuálně je zde: lidí
Collapse Ragbisté roku 2017
 

Collapse Nabízíme
Půjčování vlajek
10 Kč/den
Collapse Bazar - prodám
Tyto nové kopačky a mnoho dalších věci nyní najdete v rubrice 
Collapse Neschází ti něco?
The Weather Channel

Školní ragby pokračuje
Pá, 18.Březen 2016 v 14:11
Autor: Radek Kloda
Školní ragby pokračuje
 
Podařilo udržet spolupráci s nadací OKD, byla podepsána smlouva o podpoře v programu Srdcovka i pro rok 2016, takže můžeme nadále rozvíjet práci se školními kroužky a pokračovat v organizaci Havířovské školní ligy v tag ragby. Ke školní lize pak v květnu nebo červnu a pak v září či v říjnu přibudou Sportovní dny, kterých se budou moci zúčastnit i další školy, na kterých není kroužek ragby.
     
     
Pátý turnaj tag ragby ovládl tým RC
Havířov 15.3.2016 (Radomír Kloda, foto Jan Kozubík) - Pátý halový turnaj devátého ročníku Havířovské školní ligy v tag ragby 2015 - 2016 v rámci Get into Rugby a za podpory nadace OKD, a.s. – Srdcovka se uskutečnil v úterý za účasti čtyř družstev. K pravidelným účastníkům - ZŠ Albrechtice a družstva RC Havířov opět přibyla družstva ZŠ Gorkého a ZŠ Na Nábřeží. Všechna utkání rozhodoval Radek Kloda, na časomíru dohlížela paní Kateřina Kusá a fotodokumentaci zajišťoval Jenda Kozubík.

Hrálo se podle platných pravidel pro bezkontaktní rugby, kdy družstvo tvoří čtyři hráči v poli a případní další hráči - náhradníci mohou střídat průběžně. Turnaj se hrál systémem každý s každým na hřišti o rozměrech 20 x 35 metrů, všechna utkání se hrála na 1 x 6 minuty.

Utkání prvních tří družstev byla velmi vyrovnaná, jen družstvo Albrechtic zůstalo svým výkonem za očekáváním - tentokrát pro nemoc postrádalo dva hráče, které nahradily dvě nové tváře a to děvčata, která si na turnaji odbyla svůj debut. V prvním utkání družstvo ZŠ Albrechtice nestačilo na družstvo ZŠ Na Nábřeží a prohrálo v poměru 1:3, ve druhém utkání družstvo ZŠ Gorkého prohrálo s družstvem RC Havířov jen těsně 1:2. Ve třetím utkání pak družstvo Na Nábřeží nestačilo na družstvo ZŠ Gorkého a prohrálo nejtěsnějším rozdílem a to v poměru 1:2.
V dalším utkání mezi družstvy ZŠ Albrechtice a RC Havířov se zrodilo nejvyšší vítězství v poměru 4:1 pro družstvo RC Havířov. V pátém utkání mezi družstvy RC Havířov a ZŠ Na Nábřeží se zrodila jediná remíza turnaje – 1:1. V posledním šestém utkání turnaje zvítězilo družstvo ZŠ Gorkého nad družstvem ZŠ Albrechtice a to v poměru 2:0. Tím si družstvo ZŠ Gorkého zajistilo celkové druhé místo v turnaji za družstvem RC Havířov a před družstvy ZŠ Na Nábřeží a ZŠ Albrechtice.

Všechna družstva obdržela za umístění v tomto turnaji diplomy a připsala si za umístění v turnaji devátého ročníku Havířovské školní ligy v tag ragby body do průběžného bodování.

Tabulka 5. turnaje
Pořadí V R P
Skóre
Body
 
BzT
1. RC Havířov 2 1 0  
7:3
 
8
 
10
2. ZŠ Gorkého 2 0 1  
5:3 
 
7
 
7
3. ZŠ Na Nábřeží 1 1 1  
5:4 
 
6
 
5
4. ZŠ Albrechtice 0 0 3  
2:9
 
3
 
4
BzT= body za umístění v turnaji
     
     
9. ročník Havířovské školní ligy tag ragby 2015-2016
Družstvo
1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. 9.  
RC HAVÍŘOV A
10 10 10 7 10          
47
ZŠ ALBRECHTICE
5 10 7 10 4          
36
ZŠ NA NÁBŘEŽÍ
X 5 3 4 5          
17
ZŠ GORKÉHO
X X 4 5 7          
16
ZŠ MORAVSKÁ
4 X 5 X X          
9
RC HAVÍŘOV B
7 X X X X          
7

Další turnaj v rámci devátého ročníku Havířovské školní ligy v TAG RAGBY je plánován na měsíc duben 2016, kdy by se již turnaj mohl odehrát venku na hřišti.
Collapse Najít na stránkách
Collapse Partneři
Collapse Máme 50 let - klikni na logo
Collapse Rugby v TV
Collapse Podpořili naše projekty
Collapse Zveme vás
Collapse Přidej se k nám
Collapse Pozvánka pro veterány