Collapse Statistika
Přístupy:
Aktuálně je zde: lidí
Collapse Ragbisté roku 2017
 

Collapse Nabízíme
Půjčování vlajek
10 Kč/den
Collapse Bazar - prodám
Tyto nové kopačky a mnoho dalších věci nyní najdete v rubrice 
Collapse Neschází ti něco?
The Weather Channel

Začal 9.ročník školní ligy ragby
St, 09.Prosinec 2015 v 14:14
Autor: Radomír Kloda
Havířovská školní liga 2015-2016
Halový turnaj tag ragby vyhrál tým RC Havířov A

Radomír Kloda, foto autor
 
První halový turnaj devátého ročníku Havířovské školní ligy v TAG RUGBY 2015 - 2016 v rámci Get Into RUGBY a za podpory nadace OKD, a.s. – Srdcovka se uskutečnil v úterý 1.12.2015 v tělocvičně SPŠ Stavební na ul. Kollárova za účasti čtyř družstev - ke pravidelnému účastníku - ZŠ Albrechtice, přibylo družstvo ZŠ Moravská, ve kterém hráli i členové RC Havířov a dvě družstva RC Havířov. Všechna utkání rozhodoval Jarda Tomčík (trenér družstva RC Havířov U14).
     
     
Hrálo se podle platných pravidel pro bezkontaktní ragby, kdy družstvo tvoří čtyři hráči v poli a případní další hráči - náhradníci mohou střídat průběžně. Turnaj se hrál systémem každý s každým na hřišti o rozměrech 20 x 35 metrů a všechna utkání se hrála na 1 x 4 minuty.
   
   
V prvním utkání družstvo RC Havířov A porazilo nejtěsnějším rozdílem družstvo ZŠ Albrechtice v poměru 2:1, ve druhém utkání se družstva RC Havířov B a ZŠ Moravská rozešla smírně, když utkání skončilo v poměru 2:2. Ve třetím utkání pak překvapivě družstvo RC Havířov A remizovalo s družstvem ZŠ Moravská rovněž v poměru 2:2. V dalším utkání pak družstvo ZŠ Albrechtice opět nestačilo na družstva RC Havířov, tentokrát družstvo B a prohrálo opět nejtěsnějším rozdílem a to 2:3. V pátém utkání se rozhodovalo o vítězi turnaje mezi oběma družstvy RC Havířov a vítězně z tohoto utkání vyšlo družstvo A, které svého rivala porazilo 2:1 a tímto si zajistilo prvenství v tomto turnaji. Také poslední šesté utkání turnaje mezi družstvy ZŠ Moravská a ZŠ Albrechtice rozhodovalo o konečném pořadí v turnaji, tentokrát se hrálo o třetí místo. Vítězstvím 1:0 si třetí místo vybojovalo družstvo ZŠ Albrechtice před družstvem ZŠ Moravská a to díky výhře ve vzájemném utkání (obě družstva totiž nakonec získala stejný počet bodů).
   
   
Všechna družstva obdržela za umístění v tomto turnaji diplomy a připsala si za umístění v turnaji devátého ročníku Havířovské školní ligy v tag ragby body do průběžného bodování.

Tabulka 1.turnaje
Pořadí V R P  
Skóre
 
Body
 
BzT
1. RC Havířov A 2 1 0  
6:4
 
8
 
10
2. RC Havířov B 1 1 1  
6:6
 
6
 
7
3. ZŠ Albrechtice 1 0 2  
4:5
 
5
 
5
4. ZŠ Moravská 0 2 1  
4:5
 
5
 
4
 
BzT= body za turnaj

Další turnaj v rámci devátého ročníku Havířovské školní ligy v tag ragby je plánován na polovinu prosince 2015 opět v tělocvičně SPŠ Stavební na ul. Kollárova.
Collapse Najít na stránkách
Collapse Partneři
Collapse Máme 50 let - klikni na logo
Collapse Rugby v TV
Collapse Podpořili naše projekty
Collapse Zveme vás
Collapse Přidej se k nám
Collapse Pozvánka pro veterány