Collapse Statistika
Přístupy:
Aktuálně je zde: lidí
Collapse Ragbisté roku 2017
 

Collapse Nabízíme
Půjčování vlajek
10 Kč/den
Collapse Bazar - prodám
Tyto nové kopačky a mnoho dalších věci nyní najdete v rubrice 
Collapse Neschází ti něco?
The Weather Channel

Sedm havířovských škol hrálo ragby
So, 26.Září 2015 v 16:12
Autor: Radomír Kloda
Turnaj škol v bezkontaktním ragby 2015

Havířov 25.9.2015, Radomír Kloda, (foto Karel Gaman)
 
Za slunného počasí se minulou středu uskutečnil první turnaj v bezkontaktním ragby pro žáky 2. stupně základních škol v Havířově. Připravil ho na svém hřišti  Rugby Club Havířov za podpory Nadace OKD, a.s. v programu Srdcovka. RC tak rovněž pokračuje v naplňování programu World Rugby (IRB) Get into Rugby (Dej se na ragby).
   
   
Turnaje se zúčastnilo sedm základních škol Havířova, které vyslaly smíšená družstva (dívky a chlapci). Hrály dvě věkové kategorie – BENJAMIN žáci 6. a 7. tříd a JUNIOR žáci 8. a 9. tříd. Družstvo tvořilo 5 hráčů s možností libovolného střídání (až 5 náhradníků) s tím, že na hřišti vždy museli být současně hráči jiného pohlaví. V každé kategorii byla do dvou skupin nalosována vždy čtyři družstva, proto ZŠ Gorkého postavila v každé kategorii dvě družstva.

Hrálo se podle platných pravidel pro bezkontaktní ragby a v každé z obou skupin dané kategorie se hrálo systémem každý s každým na hřišti o rozměrech 30 x 45 metrů a všechna utkání se hrála na 1 x 6 minut. Byla vytyčena čtyři hřiště, na kterých se odehrálo celkem 36 utkání. Pro každou kategorii byl stanoven následující postupový klíč ze skupiny: vítěz a druhý ze skupiny A hráli „do kříže“ s druhým a vítězem skupiny B semifinále, vítězové semifinále hráli o 1. místo v turnaji a poražení ze semifinále hráli o 3. místo, družstva ze třetího místa ve skupinách pak hrála o celkové 5. místo a čtvrtí ze skupin pak hráli o celkové 7. místo.

V kategorii BENJAMIN vyhrálo skupinu A družstvo ze ZŠ Karolíny Světlé (9 bodů), před ZŠ M. Kudeříkové (6 bodů), dále pak ZŠ Gorkého A (5 bodů) a ZŠ Školní (4 body). Skupinu B vyhrálo družstvo ze ZŠ Žákovská (7 bodů – skóre 3:0) před ZŠ Gorkého B (7 bodů – skóre 1:0), dále pak ZŠ Generála Svobody (6 bodů) a ZŠ Na Nábřeží (4 body).
 
V semifinále porazilo družstvo ZŠ Karolíny Světlé družstvo ZŠ Gorkého B v poměru 1:0 a družstvo ZŠ Žákovská porazilo družstvo ZŠ M. Kudeříkové v poměru 1:0. V utkání o 7. místo ZŠ Školní porazila ZŠ Na Nábřeží v poměru 3:0, v utkání o 5. místo ZŠ Generála Svobody porazila ZŠ Gorkého A v poměru 1:0, v utkání o 3. místo pak ZŠ M. Kudeříkové porazila ZŠ Gorkého B v poměru 1:0 a ve finále zvítězila ZŠ Žákovská nad ZŠ Karolíny Světlé v poměru 1:0.

V kategorii JUNIOR vyhrálo skupinu A družstvo ze ZŠ Gorkého A (9 bodů), před ZŠ Karolíny Světlé (7 bodů), dále pak ZŠ M. Kudeříkové (5 bodů) a ZŠ Školní (3 body). Skupinu B vyhrálo družstvo ze ZŠ Generála Svobody (8 bodů) před ZŠ Gorkého B (6 bodů – skóre 4:4), dále pak ZŠ Žákovská (6 bodů – skóre 2:2) a ZŠ Na Nábřeží (4 body).
V semifinále porazilo družstvo ZŠ Gorkého A družstvo ZŠ Gorkého B v poměru 4:0 a družstvo ZŠ Generála Svobody porazilo družstvo ZŠ Karolíny Světlé v poměru 1:0. V utkání o 7. místo ZŠ Na Nábřeží porazila ZŠ Školní v poměru 4:0, v utkání o 5. místo ZŠ M. Kudeříkové porazila ZŠ Žákovská v poměru 1:0, v utkání o 3. místo pak ZŠ Karolíny Světlé porazila ZŠ Gorkého B v poměru 1:0 a ve finále zvítězila ZŠ Generála Svobody nad ZŠ Gorkého A v poměru 4:3.

Všechna družstva obdržela za umístění v tomto turnaji diplomy a všechna družstva na 1. až 3. místě obou kategorií si odnesla poháry za umístění.
   
Vítěz kategorie Benjamin ZŠ Žákovská
Vítěz kategorie Junior ZŠ Gen.Svobody

Poděkování za dobře zorganizovaný turnaj patří Pavlu Indrákovi, Janu Kozubíkovi, Tomáši Trtkovi, Michalu Přiborskému (organizace a rozhodování utkání), Karolíně Filsákové, Dominiku Kusému a Radomíru Klodovi (organizace) a samozřejmě všem školám za účast a v neposlední řadě Nadaci OKD, a.s. – Srdcovka za podporu projektu „Činnost školních kroužků ragby a školní liga tag ragby“.
Collapse Najít na stránkách
Collapse Partneři
Collapse Máme 50 let - klikni na logo
Collapse Rugby v TV
Collapse Podpořili naše projekty
Collapse Zveme vás
Collapse Přidej se k nám
Collapse Pozvánka pro veterány