Collapse Statistika
Přístupy:
Aktuálně je zde: lidí
Collapse Ragbisté roku 2017
 

Collapse Nabízíme
Půjčování vlajek
10 Kč/den
Collapse Bazar - prodám
Tyto nové kopačky a mnoho dalších věci nyní najdete v rubrice 
Collapse Neschází ti něco?
The Weather Channel

Úspěch našich školních týmů v Praze
St, 24.Červen 2015 v 11:38
Autor: Radomír Kloda
Celostátní finále školní ligy Tag rugby
Úspěch našich školních týmů v Praze

Praha 16.6.2015 - Z Havířovské školní ligy Tag Rugby se svými výkony na celostátní turnaj v Praze kvalifikovaly dva týmy, a to družstva ze ZŠ Gorkého a ZŠ Albrechtice (obě v kategorii junior). Celostátní turnaj se konal jako každoročně v Praze na ragbyovém hřišti RC Tatra Smíchov. Všechna utkání se hrála na 2 x 4 minut a hrálo se na hřišti o rozměrech 25 x 40 metrů. Startovala smíšená pětičlenná družstva v kategorii Junior (8. až 9. třída ZŠ), Benjamin (6. až 7. třída ZŠ) a Mini (3. až 5. třída ZŠ).

Z Havířova jsme vyjeli ráno vlakem RegioJet a v Praze jsme byli kvůli zpoždění ve tři čtvrtě na jedenáct. Na nádraží nás čekala Karolína Filsáková (trenérka ZŠ Gorkého) a Anett Lukášková, babička Jirky, které nám dělaly doprovod. Metrem a autobusem jsme se dostali na hřiště Tatry, kde jsme se prezentovali a následně připravili k turnaji. Družstvo ZŠ Gorkého odkoučovala Karolína Filsáková a družstvo ZŠ Albrechtice koučoval Radomír Kloda.

Turnaje v kategorii Junior se zúčastnilo nakonec pět týmů, takže se hrálo systémem každý s každým. Turnaj této kategorie v úvodním utkání vyhrálo družstvo ZŠ Gorkého nad družstvem ZŠ Brána jazyků 1 v poměru 4:0, v dalším utkání pak družstvo ZŠ Albrechtice porazilo družstvo ZŠ Vybíralova 2 výsledkem 4:1. Ve třetím utkání družstvo ZŠ Gorkého vyhrálo nad družstvem ZŠ Vybíralova 2 vysoko 5:1, následně pak družstvo ZŠ Brána jazyků 1 prohrálo nejtěsnějším rozdílem s družstvem ZŠ Vybíralova 1 (loňský vítěz tohoto turnaje) a to v poměru 3:4. V pátém utkání družstvo ZŠ Gorkého nestačilo na družstvo ZŠ Albrechtice a prohrálo 2:3, v dalším utkání mezi družstvy ZŠ Vybíralova 1 a 2 nebylo vítěze, neboť utkání skončilo remízou 4:4. Dále pak družstvo ZŠ Vybíralova 1 nestačilo na družstvo ZŠ Albrechtice a prohrálo v poměru 0:4. Pak družstvo ZŠ Vybíralova 2 dlouho vzdorovalo družstvu ZŠ Brána jazyků 1, aby nakonec prohrálo nejtěsnějším rozdílem 2:3. V devátém utkání pak družstvo ZŠ Albrechtice přehrálo družstvo ZŠ Brána jazyků 1 v poměru 5:1 a v posledním utkání si družstvo ZŠ Gorkého vítězstvím 6:2 nad družstvem ZŠ Vybíralova 1 zajistilo celkově druhé místo v turnaji právě před družstvem ZŠ Vybíralova 1. Takže na prvním místě skončilo družstvo ZŠ Albrechtice bez jediné porážky, na druhém místě pak družstvo ZŠ Gorkého, na třetím místě skončilo družstvo ZŠ Vybíralova 1, na čtvrtém místě skončilo družstvo ZŠ Brána jazyků 1 a na pátém místě pak družstvo ZŠ Vybíralova 2.
     
     
Za družstvo ZŠ Albrechtice pak nastupovali Jakub Kačmarčík, David Adamec, Jiří Dziedzic, Michal Kvapil, Pavel Novobilský, Dominik Nekoranec a Sylvie Zajícová, za ZŠ Gorkého nastupovali Ján Štromp, Kamil Chrenko, Jiří Lukášek, Daniel Uhrin, Jan Pěgřimek a René Hégr. Všichni hráči byli za své výkony odměněni medailemi a družstvo ZŠ Albrechtice si navíc z Prahy odvezlo pohár za 1. místo.
 
Přehled výsledků kategorie Junior
Gorkého - Brána jazyků 4:0     Vybíralova 1 - Vybíralova 2 4:4
Albrechtice - Vybíralova 2 4:1   Vybíralova 1 - Albrechtice 0:4
Gorkého - Vybíralova 2 5:1   Vybíralova 2 - Brána jazyků 2:3
Brána jazyků - Vybíralova 1 3:4   Albrechtice - Brána jazyků 5:1
Gorkého - Albrechtice 2:3   Gorkého - Vybíralova 1 6:2
 
Tabulka
1. ZŠ Albrechtice 4 0 0  
16:  4
 
12
2. ZŠ Gorkého Havířov 3 0 1  
17:  6
 
10
3. ZŠ Vybíralova 1 Praha 1 1 2  
10:17
 
7
4. ZŠ Brána jazyků Praha 1 0 3  
  7:15
 
6
5. ZŠ Vybíralova 2 Praha 0 1 3  
  8:16
 
5
 
   
ZŠ Gorkého Havířov 2.místo ZŠ Albrechtice 1.místo

Po turnaji jsme obědvali v klubovně Tatry, odkud jsme se autobusem, tramvají a nakonec lanovkou dostali na Petřín, kde jsme se prošli růžovým sadem, vyšlapali na vrchol petřínské věže a pak již lanovkou a tramvají jsme odjeli na apartmány KOVIS v Praze 10, kde jsme se ubytovali. Po večeři dostali hráči a hráčky volno s tím, že na ubytovně museli být všichni ve 22 hodin. Po budíčku v 8 hodin jsme se nasnídali (snídaně formou švédských stolů) a vyrazili na blízké venkovní koupaliště v areálu Slavie Praha, i když počasí nebylo úplně letní. Přesto se nakonec všichni vykoupali a navíc jsme si zahráli i „vodní rugby“. Po koupališti jsme přímo v areálu Slávie poobědvali a po obědě jsme měli „siestu“ před restaurací, neboť Michal si zlatou medaili zapomněl na pokoji. Pak jsme se již přemístili tramvají k hlavnímu nádraží, kde jme již počkali na odjezd vlaku směr Havířov.

Zájezd na Celostátní finále se vydařil, proto chci tímto poděkovat všem, kteří se zájezdu zúčastnili. Také podpora paní Anett Lukášková a tatínka Michala Kvapila, který nečekaně přijel povzbudit tým Albrechtic, určitě dopomohla k dvojnásobnému úspěchu družstev Havířovské školní ligy Tag rugby.
Collapse Najít na stránkách
Collapse Partneři
Collapse Máme 50 let - klikni na logo
Collapse Rugby v TV
Collapse Podpořili naše projekty
Collapse Zveme vás
Collapse Přidej se k nám
Collapse Pozvánka pro veterány