Collapse Statistika
Přístupy:
Aktuálně je zde: lidí
Collapse Ragbisté roku 2017
 

Collapse Nabízíme
Půjčování vlajek
10 Kč/den
Collapse Bazar - prodám
Tyto nové kopačky a mnoho dalších věci nyní najdete v rubrice 
Collapse Neschází ti něco?
The Weather Channel

Dobrá zábava s Lichfieldem
Út, 19.Květen 2015 v 15:29
Autor: (an)
Dobrá zábava s Lichfieldem

Havířov 16.5.2015 - Trip lichfieldských veteránů na Stodolní a Havířova se nepochybně povedl. Zápas, který se měl hrát spíše vlažně bez velkých ambicí z jedné nebo druhé strany, se nakonec hrál dost ostře, ostatně dá se ragby hrát jinak? Byly obavy, aby vůbec přišlo dost hráčů, když se začaly množit omluvy, ale nakonec byla i lavička skoro plná. A to prosím právě v době zápasu probíhal v televizi hokejový zápas mezi Českem a Kanadou, ale … vzpomněl si snad někdo, že se nějaký hokej hraje?

Utkání předcházel slavnostní akt, při kterém obdrželi dárky jubilanti Roman Čmiel a Radek Fric. Oba obdrželi Čestné uznání ČUS a také pamětní list, kterým byli podle klubových zvyklostí pasováni – Roman při padesátce na Zvláště pokročilého ragbistu a o pět roků starší Radek na Ragbyového experta.
   
   
Samotný zápas měl jednu zvláštnost – pískali ho dva rozhodčí, tedy ne současně, ale vystřídali se ve druhém poločase. Pískat začal Boby Kozubík a ve druhém poločase měla svou premiéru při „velkém ragby“ Karolina Filsáková, která dosud rozhodovala jen zápasy nejmenších žáků. Také samotný Karolinin vstup do zápasu byl tak trochu nezbytný, Boby totiž praštil píšťalou i dresem a zařadil se mezi hráče, když mu jeden náš nejmenovaný hráč vyspílal za nezapískání jakéhosi předhozu nebo čeho.
 
A jak to dopadlo? Moravskoslezští orli vyhráli 40:25 (20:10). jejich pětky položili Erich Fišara třikrát, Martin Olšanský třikrát, Jiří Kozubík, a Lumír Cihlář jednou - za Lichfield Jason Powell třikrát a Marcus Friend dvakrát.
   
   
Zato třetí poločas se neplánovaně protáhl a podle všeho se všichni dobře bavili. Kromě výměny dárků a pití piva došlo i na sborový zpěv. Hoši z Lichfieldu, jak to ostatně u Angličanů na výletech za Kanál bývá, byli nastrojení do různých zvířecích převleků, téma tripu zřejmě bylo „Zvířátka jedou na výlet,“ což docela fascinovalo naše nejmenší ragbisty. Zpívalo se leccos, největší úspěch měl Alouette-skřivánek, s jedním z Anglánů předzpěvovala francouzsky Karolina, která se ukázala jako hotový polyglot, s některými hochy z Lichfieldu mluvila snad i svahilsky.
   
Nakonec se ještě slavily dvoje narozeniny, prezident klubu Roman Čmiel všechny pohostil různými dobrůtkami a tak trochu bokem slavila osmnáctiny členka ženského týmu Katka Zemová.
   
 
Další foto: Third half-time
  Game
Collapse Najít na stránkách
Collapse Partneři
Collapse Máme 50 let - klikni na logo
Collapse Rugby v TV
Collapse Podpořili naše projekty
Collapse Zveme vás
Collapse Přidej se k nám
Collapse Pozvánka pro veterány