Collapse Statistika
Přístupy:
Aktuálně je zde: lidí
Collapse Ragbisté roku 2017
 

Collapse Nabízíme
Půjčování vlajek
10 Kč/den
Collapse Bazar - prodám
Tyto nové kopačky a mnoho dalších věci nyní najdete v rubrice 
Collapse Neschází ti něco?
The Weather Channel

Krocan ve znamení piety
Po, 04.Květen 2015 v 18:31
Autor: (el)
Krocan ve znamení piety

Havířov 2.5.2015 - Pro dva neodehrané ročníky veteránského turnaje o Havířovského krocana byl ten letošní teprve desátý jubilejní, i když měl nést číslici 12. Nový organizační výbor turnaje se pokusí obnovit reputaci akce, kterou v jeho počátcích poctily účastí národní veteránské týmy Polska či Ukrajiny a také dvakrát tým z anglického Lichfieldu. Letošní turnaj byl slabší, 10. ročník odehrál pouze domácí pouze domácí tým s týmem veteránského sdružení Moravskoslezských orlů. Utkání předcházel pietní akt k uctění Jana Veselého, bývalého hráče a fyzioterapeuta klubu. Orli také na svých dresech nesli Honzovu podobiznu. Organizační výbor akce také rozhodl, že od příštího roku turnaj ponese přídomek Pohár Honzy Veselého a vítěz Havířovského krocana obdrží kromě pečeného krocana i pohár.

V samotném utkání dominovali domácí veteráni, mnozí se s ostatními na hřišti setkali skutečně po letech, museli se nějakou chvíli sehrávat, ale po počátečním oťukávání a nabírání citu pro míč a přihrávku se rozehráli ke slušnému výkonu a po čtyřech položeních Moravskoslezské orly, za které hrálo i několik dalších havířovských hráčů, porazili.

Organizátoři se postarali i o ceny, byl to, jak jinak, pivní krýgl s vyrytým krocanem a samozřejmě pěkně velký nadívaný pečený krocan. A pak už přišel čas na pivo, letos jsme měli samostatný pivní stan a čepovaly se Svijany, nutno říci, že si všichni pochvalovali. A jako obvykle se vítězové o krocana rozdělili s poraženými. Zábava se rozběhla a „Beer, Beer, Beer,“ jak rádi ve svých sloganech na turnaje lákají organizátoři veteránských turnajů v zahraničí, tekl proudem.
 
Letos nepřijely Pražské želvy, ale alespoň vyslaly delegáta Jardu Čížka, který organizátorům předal plaketu a vlaječku Old Boys Praha.


Při pivu se vzpomínalo a také diskutovalo o systému veteránských turnajů v tuzemsku a šéf Moravskoslezských orlů Laco Smička přichází s velmi užitečným návrhem na pevný kalendář veteránských turnajů, přičemž by Memoriál Miloše dobrého v Olomouci proběhl ve třetím dubnovém týdnu, aby byl čas na regeneraci do Havířovského krocana – Poháru Honzy Veselého v prvním nebo druhém květnovém týdnu, zatímco na konci května by se hrálo o Staropražskou šunku. Na podzim je to jasné: konec září Šiška tlačenky – Memoriál Džonka Navrátila a v listopadu Přeloučský bizon. Přitom pořád ještě zůstává prostor pro výjezd do zahraničí nebo případný třetí turnaj na podzim.
     
     
Collapse Najít na stránkách
Collapse Partneři
Collapse Máme 50 let - klikni na logo
Collapse Rugby v TV
Collapse Podpořili naše projekty
Collapse Zveme vás
Collapse Přidej se k nám
Collapse Pozvánka pro veterány