1. a 2. liga: Vítězství favoritů, červená pro Hejmalu
St, 05.Listopad 2014 v 15:40
Autor: (man)
Vítězství favoritů, červená pro Hejmalu

Žádné překvapení ani v první, ani ve druhé lize, favorité vyhráli. Bystrc v Chrášťanech po nervózním prvním poločase, Přelouč doma s Havířovem jasně, Petrovice až poté, co Olomouckým došly síly a Zlín po velmi vyrovnaném průběhu zdolal rezervu Tatry jen trestným kopem. Oto Hejmala poučoval mladšího soupeře deskou, co se sluší. Ve druhé lize v dohrávce vyhrála rezerva Vyškova pohodlně v Kralupech.

8. KOLO 1. LIGY

ARC IURIDICA PRAHA – RC BYSTRC 5:53
Chrášťany 2.11.2014 - poločas 5:13 * pětky 1:8 * rozhodčí Ripcsik – Borovian, laik * ŽK Klauda (BYS)
Iuridica: Zachariev 5
Bystrc:   Mihálik 20 (4P), Puha 18 (1P,5KP,1TK), Žemlička 5, Horáček 5, Černohorský 5

Trvalo pětadvacet minut, než se Bystrc v Chrášťanech rozkoukala a začala hrát, stálo ji to jednu pětku a jedno vykázání, teprve pak se hosté dostali do jakés takés pohody a vybudovali si minimální náskok, ale svou nervozitu ještě zaplatili další žlutou kartou. Nicméně domácí už nedokázali obranu Bystrce překonat. Ve druhém poločase už favorit ukázal, kdo je pánem na hřišti, a byla to především slovenská legie Martin Mihálik a Daniel Puha.

RC PŘELOUČ – RC HAVÍŘOV 45:14

Přelouč 2.11.2014 - poločas 31:0 * pětky 7:2 * rozhodčí Kohout * bez karet
Přelouč: P.Musil 10 (2P), Jan Čížek 10 (2P), J.Kohout 10 (5KP), Černý 5, Vařák 5, Prochocký 5
Havířov: Podroužek 5, Macháček 5, Harenčák 2, Walek 2

Havířov sice dobře začal, ale trvalo to jen pár minut, pak už domácí roztočili pětkový kolotoč, velmi jim v tom pomohla neschopnost Havířovských udržet míč, ztráceli ho po častých předhozech a také špatnou hrou ve standardních situacích. Když se k tomu přidala špatná taktická i osobní obrana na jedné a rychlé a bystré útoky na straně druhé, nelze se 7 pětkám na kontě Havířova divit.

RC OLOMOUC - RK PETROVICE 7:26

Olomouc 2.11.2014 – poločas 7:0 * pětky 1:4 * rozhodčí Habrda * ŽK Ziegelheim, Hladík (OL) – Brádle, Klika (PET)
Olomouc:  Titěra 5, Gerych 2
Petrovice: Chadim 10 (2P), Paukner 10 (2P), Němeček 6 (3KP)

Jak velmi často v této sezóně vydrželo Olomouci nasazení jen hodinu, s docházejícím dechem, čerstvými silami a zlepšenou organizací hry v týmu soupeře se už Olomoučtí nedokázali vyrovnat.

RC ZLÍN – RC TATRA SMÍCHOV B 15:12
Zlín 1.11.2014 – poločas 3:7 * pětky 2:2 * rozhodčí Habrda * ŽK Šimák (TAT) – ČK
Zlín:   Horák 5, Holba 5, Smiřický 5 (1KP,1TK)
Tatra: Kopřiva 10 (2P), Šimák 2

Velmi vyrovnané, v podstatě rozhodl trestný kop Smiřického. A tak asi největší pozoruhodností zápasu byl incident Oto Hejmaly mladšího, který „poučil“ svého protihráče „deskou“ o tom, že nemá co váhat s odevzdáním míče při trestném kopu pro Zlín a šel s červenou kartou ven.