Collapse Statistika
Přístupy:
Aktuálně je zde: lidí
Collapse Ragbisté roku 2017
 

Collapse Nabízíme
Půjčování vlajek
10 Kč/den
Collapse Bazar - prodám
Tyto nové kopačky a mnoho dalších věci nyní najdete v rubrice 
Collapse Neschází ti něco?
The Weather Channel

Jenda slaví pětapadesátku
Út, 27.Listopad 2012 v 21:05
Autor: (el)
Jenda slaví pětapadesátku
Letos se v klubu roztrhnul pytel s jubilanty, po Vlastovi Tržickém, Petru Puščiznovi, Vlastovi Reichovi, Láďovi Kozubíkovi a Jindrovi Trtkovi je tu další oslavenec – Jenda Kozubík, který právě včera 26.listopadu oslavil pětapadesátku, což ho podle klubové titulatury opravňuje kasat se titulem Ragbyový expert. Jenda, jak je všeobecně nazýván, právě slaví své polojubileum s manželkou a přáteli v Jesenikách.

Náš jubilant a Ragbyový expert přičichl k ragby díky svému o pět let staršímu bratrovi, ten Jendu nejprve vodil na zápasy, aby se podíval, zač je toho loket a Jendovi se ragby zalíbilo. První zápas, který viděl, patřil k tomu lepšímu, co kdy československé ragby předvedlo, 17. listopadu 1974 viděl v Šumperku utkání mistrovství Evropy FIRA s Rumunskem, které Československo po velkém boji prohrálo 6:16 a to ještě Matějka položil čtyřku na pětimetrovou čáru před brankovištěm.
Jeden z prvních snímků z klubového archivu, na kterém se Jenda vyskytuje.
Nedatovaný snímek byl pořízen při zastávce cestou na utkání.
Jenda je první zprava ve spodní řadě.

Ale vraťme se k Jendovi, začínal s tréninkem v sedmnácti letech v zimě 1974 u trenéra Karla Gamana a na jaře v pětasedmdesátém nastoupil ke svému prvnímu zápasu: „Hráli jsme v Ostravě na hřišti u plynojemu s Lokomotivou Ostrava,“ líčí Jenda svůj první osobní ragbyový zážitek, „nejpozoruhodnější na tom zápase bylo, že jsem se za celých 60 minut nepotkal s balónem!“

Později se ovšem potkal s míčem docela často, protože většinou hrával zadáka. První čtyřku si položil v utkání juniorů proti Slavii VSŽ Brno 2. října 1976 a k tomu ještě přidal trestný kop. Junioři tehdy vyhráli v takzvaném mezikrajovém přeboru 25:0. První zápas za muže si zahrál proti Czarnym Bytom 2. dubna 1977 a hned si také položil čtyřku. Vrcholem Jendovy hráčské kariéry byl zisk bronzových medailí v roce 1988. Hráčskou kariéru pak ukončil v sezóně 1990-1991, kdy končila stará garda hráčů začínajících v sedmdesátých létech.
     
Noceto (Itálie) 1978
Havířov - MAI Moskva 1983
Medaile za 3.místo v lize 1988
     
Od roku 1991 se věnuje trenérské činnosti. Trénuje ty nejmenší, jen jednu sezónu trénoval kadety, ale vrátil se zpátky ke svým nejmenším.

Přejeme Jendovi pevné zdraví, pevné nervy, no, a když je teď tím ragbyovým expertem, tak taky nějaké ty úspěchy s týmem U11 v celostátních turnajích. A taky co nejvíc odchovanců do bráchova týmu U13.
 
 
28. září 2012 s týmem U13 v Ostravě
Collapse Najít na stránkách
Collapse Partneři
Collapse Máme 50 let - klikni na logo
Collapse Rugby v TV
Collapse Podpořili naše projekty
Collapse Zveme vás
Collapse Přidej se k nám
Collapse Pozvánka pro veterány