Collapse Statistika
Přístupy:
Aktuálně je zde: lidí
Collapse Ragbisté roku 2017
 

Collapse Nabízíme
Půjčování vlajek
10 Kč/den
Collapse Bazar - prodám
Tyto nové kopačky a mnoho dalších věci nyní najdete v rubrice 
Collapse Neschází ti něco?
The Weather Channel

Orli druzí v Poháru Zdeňka Slámy
St, 11.Listopad 2009 v 11:21
Autor: Aleš Hanák
Orli jen druzí
Chrášťany 7.11.2009 (Aleš Hanák) - V sobotu se tým Moravskoslezských orlů zúčastnil turnaje, který pořádal oddíl Iuridiky Praha. Ráno se sešlo na na cestu do Prahy na havířovském nádraží jen 7 borců, v Olomouci  přistoupilo ještě 7 hráčů. Na hlavní nádraží jsme dorazili kolem 12.00 hodin. Metrem a příměstským autobusem jsme se dopravili na hřiště Iuridiky, trvalo nám to skoro hodinu a půl. Na hřišti se k nám připojil ještě jeden borec ze Zlína a společně jsme se odebrali do šaten.

První mač jsme zahájili zhruba ve 14.00 hodin a proti nám nastoupil tým Humanity Praha, což je předchůdce dnešní Iuridiky. 
Naše hra v první patnáctiminutovce byla trochu chaotická, protože jsme byli ještě trochu ztuhlí z dlouhého cestování, ale zhruba  10 minut jsme drželi tým Humanity pod tlakem  a nepustili jsme jej na svou polovinu. Co nám to ale bylo platné, když po dlouhém obléhání nakonec soupeř z jednoho protiútoku útočnou řadou bodoval a rázem to bylo 5:0. Tak skončil i první poločas.
Lumír Cihlář vzápětí přihraje ...
 
Druhý poločas jsme opět zahájili velkým náporem a zhruba po 5 minutách se nám podařilo po akci roje vyrovnat na 5:5.
To  ale bylo z naší strany bohužel vše. Náš soupeř po dvou přečísleních útočnou řadou završil své vítězství na konečných 15 :5. V rozhodujících momentech soupeř většinou těžil z naší nedůrazné obrany a špatného skládání (dva naši borci bránili jednoho protihráče).
... a Petr Kolář položí pětku Orlů

Po desetiminutové přestávce jsme nastoupili k dalšímu zápasu proti OB Praha. Pražáci byli ztuhlí a my jsme byli rozhicovaní z předešlého zápasu. To byla naše výhoda.  Zápas jsme zahájili velkým tlakem. Roj moravskoslezských orlů důrazně čistil balóny ve skrumážích a dával pěkné míče útočné řadě. V těch to chvílích OB Praha nevěděli kam dřív skočit. Však jsme taky první poločas vyhráli 15 :0.

Řekli jsme si, že i ve druhém poločase budeme pokračovat stejným stylem hry. (Musím podotknout že celá základní sestava už nastupovala do čtvrté patnáctiminutovky. Měli jsme jenom jednoho borce na střídání.) Někteří kluci už toho měli docela dost a bylo to pro ně dost vyčerpávající. Pražáci vystřídali čerstvé hráče do roje a pustili se do nás. Rvali jsme se jako lvi, ale přesto OB Praha po deseti minutách snížili na stav 3: 2. V posledních 5 minutách zápasu museli odstoupit pro zranění dva hráči moravskoslezských orlů, ( jeden převrácený kotník, jeden natržený lýtkový sval). Abychom mohli dohrát zápas museli jsme si půjčit dva mladší hráče z pražské Iuridiky. I přes velký nápor OB Praha jsme ale nakonec uhájili konečný stav 15:10 a zápas jsme dotáhli do konečného vítězství.

Po druhém zápase jsme rychle spěchali do šaten, protože jsme neměli moc času. Poslední autobus k metru nám odjížděl v 17.50 a vlak z hlavního nádraží v 18.05. Před zpáteční cestou jsme se ještě trochu občerstvili, rozloučili se s pořadateli a vyrazili směr Havířov. Do Havířova jsme dorazili kolem půlnoci. Cestou ve vlaku zpět jsme si také ještě zazpívali a zavzpomínali na staré časy. (Hlavně že se nikdo vážněji nezranil).
 
Myslím že jsme si to docela užili a prožili jsme pěkný den.
Ragby zdar!!
 

 
Výsledky turnaje: Humanita Praha - Morava 15:5 * Morava - Old boys Praha 10:5 * Humanita Praha - Old Boys Praha 15:0.
Pořadí: 1. Humanita Praha, 2. Morava, 3. Old Boys Praha.


Všechny fotografie: Petr Skála
 
Mrkněte se i na České ragby
Collapse Najít na stránkách
Collapse Partneři
Collapse Máme 50 let - klikni na logo
Collapse Rugby v TV
Collapse Podpořili naše projekty
Collapse Zveme vás
Collapse Přidej se k nám
Collapse Pozvánka pro veterány