Collapse Statistika
Přístupy:
Aktuálně je zde: lidí
Collapse Ragbisté roku 2017
 

Collapse Nabízíme
Půjčování vlajek
10 Kč/den
Collapse Bazar - prodám
Tyto nové kopačky a mnoho dalších věci nyní najdete v rubrice 
Collapse Neschází ti něco?
The Weather Channel

Eagles vyhráli nad Poland Old Boys
Pá, 02.Říjen 2009 v 19:25
Autor: Aleš Hanák
Hledá se třetí do party
Havířov 2.10.2009 (man) - V bývalém sídle polských králů měl být v sobotu turnaj veteránů, který má být podle dohody  součástí veteránského okruhu Havířov - Krakov - Lvov. Do Lvova se však nikdo nehrne, takže se zatím hledá třetí do party. Že by to byl turnaj OB Praha Staropražstká šunka? Uvidíme.
 
 
Eagles vyhráli nad Poland Old Boys
Kraków 26.9.2009 (A.Hanák) - Ráno v 9.00 hodin jsme si dali sraz u sportovní haly. Zhruba kolem 9.30 hodin jsme odjeli osobními vozy do Krakova. Za hranicemi se k nám přidali ještě hráči z Olomouce. Do Krakova jsme dorazili asi kolem 11.30, takže jsme stihli začátek extraligového zápasu místní Juvenie Krakov a klubu ARKA Gdynia. Byl to poměrně pěkný zápas ve kterém jsme viděli celou řadu krásných akcí. V podání týmu ARKA Gdynia jsme viděli, že ragby může být velice atraktivní pro oko diváka.

V tomto utkání zaslouženě zvítězil tým z Gdyně, když po prvním poločase (3:10), ještě zvýraznil své vedení na konečných (6:22).

Po extraligovém utkání jsme asi kolem 15.00 hodin nastoupili na plac zase my. Vzhledem k tomu že Poláci nedali dohromady původně avizovaná dvě družstva, odehráli jsme pouze jedno utkání.
 
Hrály se tři třetiny po 20 minutách. Po první dvacetiminutovce vedli Moravskoslezští orli nad polskými borci (3:1). Činila se hlavně naše útočná řada. Hra roje už nebyla tak účinná a polský roj nás většinou ve skrumážích přehrával svým větším důrazem a přehledem, (byla vidět velká nesehranost, někteří borci drželi balón v ruce poprvé v tomto roce).

Ve druhé dvacetiminutovce se podařilo polskému týmu snížit stav na (4:3). Utkání bylo v těchto momentech velmi vyrovnané. Rozhodující body padly ve třetí dvacetiminutovce, kdy se Moravskoslezským orlům podařilo navýšit stav utkání na konečných (6:4) Celé utkání mělo bojovný průběh a byly vidět pěkné ragbyové akce na obou stranách.

Po ukončení zápasu jsme šli pod sprchy a posléze do klubu Juvenie, kde jsme měli malé občerstvení a mohli jsme zavlažit naše vyprahlá hrdla. Tady nám prezident Juvenie předal pohár pro vítěze. Roman Čmiel poděkoval jménem Moravskoslezských orlů za pohostinnost a pozval polský tým na příští ročník turnaje o Havířovského Krocana. Kolem 18.00 hodin jsme se rozloučili s našimi hostiteli a vyrazili zpět do Havířova.

Prožili jsme v Krakově pěkný den a myslím že si to všichni užili,( hlavně že se nikdo nezranil). Děkujeme tímto všem hráčům, kteří se zúčastnili této akce, zvláště pak hráčům Olomouce, kteří se na posledních turnajích veteránů stali dobrým jádrem týmu Moravskoslezských orlů.
 
Foto: autor - další fotky ve Fotogalerii Picasa

Ragby zdar!!
Collapse Najít na stránkách
Collapse Partneři
Collapse Máme 50 let - klikni na logo
Collapse Rugby v TV
Collapse Podpořili naše projekty
Collapse Zveme vás
Collapse Přidej se k nám
Collapse Pozvánka pro veterány