Collapse Statistika
Přístupy:
Aktuálně je zde: lidí
Collapse Ragbisté roku 2017
 

Collapse Nabízíme
Půjčování vlajek
10 Kč/den
Collapse Bazar - prodám
Tyto nové kopačky a mnoho dalších věci nyní najdete v rubrice 
Collapse Neschází ti něco?
The Weather Channel

Havířov hrál až ve druhém poločase
So, 07.Červen 2008 v 22:50
Autor: (man)
Jakoby havířovští hráči přišli rovnou ze Stodolní z oslavy postupu do extraligy, nic se nedařilo, míče padaly z rukou, diváci nadávali a soupeř tlačil. Přelouč se snažila dostat křišťálový pohár, o který na podzim přišla doma v posledních minutách zápasu, ale nakonec se domácí vzpamatovali, ve druhém poločase zabrali a Pohár obhájili.
 
RC HAVÍŘOV vs RC PŘELOUČ 26:15
Havířov 7.6.2008 - Sotva rozhodčí Čekal poprvé foukl do píšťaly, už se hosté usadili na polovině Havířova a vytrvale se tam drželi a zkoušeli všemi způsoby překonat domácí obranu. Kdo přičítal počáteční převahu Přeloučských obvyklému ospalému začátku domácích, byl nepříjemně překvapen, když se na herním projevu domácích stále nic neměnilo. Nápor hostí neustával, domácí jen s obtížemi zastavovali pronikající hráče a pokud už se dostali k míči, chybovali a poskytovali soupeři další a další šance.

Výkon na pokraji ležérnosti provázený banálními chybami diváky hodně rozčiloval a bylo slyšet dost nelichotivých komentářů. Zvláště, když se domácí konečně dostali k jakés takés útočné akci a hned vzápětí ji někdo zazdil předhozem či jinou chybou. Při drtivém tlaku Přelouče, zmatku v domácích řadách a při velkovýrobě chyb bylo jasné, že je jen otázkou času, kdy hosté začnou nedbalý výkon domácích trestat. Ve 13.minutě se to ještě Stýblovi z trestného kopu nepovedlo, ve 25. však Kašpar prorazil a Kohout proměnil kop po pětce. Vzápětí po výklopu přišla další chyba potrestaná TK, ale Stýblo opět netrefil. Ve 28.min. dostal T.Rapant žlutou a šel na 10 minut ven. Ve 33. minutě složil Wantulok pronikajícího soupeře po kopu a tentokrát se Stýblo trefil.

Diváci v této fázi hry byli vděčni i za náznaky útočných akcí a tak velice aplaudovali Šmolkovi, který konečně 5 minut před koncem poločasu vytáhl hru po svém průniku podél autové lajny na soupeřovu polovinu. Soupeř byl navíc potrestán trestným kopem a tak se hra poprvé po 36 minutách přestěhovala před brankovou čáru hostů. Z maulu po vyhraném autovém vhazování nebylo nic, balík rojníků sice prorazil, ale rozhodčí Čekal signalizoval, že míč nebyl položen. Nepovedlo se to ani po mlýnu a pak ani po akci útoku rukama, Marek Kovács skončil pár centimetrů před brankovou čárou. A tak skončil poločas 0:10.

Zda hráči dostali o přestávce od kouče Pavla Indráka „kapky,“ nevíme, že však začali hrát jak pokropení živou vodou, je jisté. A během pěti minut to vyneslo vedení. Nejdříve po krásné kombinaci roje i útoku prorazil Olšanský, A.Kloda proměnil kop od autové lajny, pak využil zmatku v obraně hostů Ondřej Kloda a rázem to bylo ve 45.minutě 12:10, Aleš Kloda už podruhé obtížný kop neproměnil.

Jak se v první půli Havířov mnohdy na dlouhé minuty ani nedostal z obranného území, tak to nyní potkalo hosty, mnohdy se téměř nedostali z pětimetrového pásma u brankové čáry. Z převahy Havířova pak rezultovaly další pětky – v 52.min. prošel Tomčík a v 65. min. nezadržitelně Leroch. Hosté však nerezignovali, po mlýnu na středu hřiště vynesl míč Roauri Lannen, byl nedovoleně atakován, hosté trestný kop rychle rozehráli na útok, kopli k následování do brankoviště, kde chtěl Šmolka přiklepnout, ale na míč vleže nedosáhl, dosáhl však na něho Musil a snížil. To bylo 12 minut před koncem. Závěr utkání opět patřil domácím, z mnohdy drtivého tlaku už nic nevydolovali.

Trofej – Pohár ČSRU - předal po utkání kapitánovi Havířova Patriku Lerochovi člen výkonného výboru ČSRU Tomáš Tůma. Neopakovala se tak trapná situace z podzimu loňského roku, kdy ve finále v Přelouči nebyl ani pohár, ani nikdo, kdo by ho vítěznému týmu předal.
všechny fotografie Ing.Ladislav Káňa


Poločas 0:10 * pětky 4:2 * ŽK T.Rapant (RCH), Lannen (RCP), ČK Dýrr (úder pěstí, RCH) * rozhodčí Čekal – Čech, Juřica * 135 diváků * muž utkání podle divácké ankety: Ondřej Kloda
 
Body
Havířov: A.Kloda 6 (3KP), Olšanský 5, O.Kloda 5, Tomčík 5, Leroch 5
Přelouč: R.Kašpar 5, Musil 5, Stýblo 3 TK, M.Kohout 2 KP
 
Havířov
1 Macháček, 2 Grabski (Střaslička), 3 Fajkus (Hanus), 4 Wantulok, 5 Olšanský, 6 P.Kovács, 7 T.Rapant (J.Kokinda), 8 Leroch - 9 O.Kloda (Dýrr) , 10 Kotík (Badura) - 11 Bastl, 12 Šmolka, 13 Tomčík, 14 M.Kovács (R.Čmiel) - 15 A.Kloda
Přelouč
1 P.Kohout (Prochocký), 2 Angelini, 3 R.Kašpar, 4 Karásek, 5 R.Backa, 6 Pavelka, 7 Dostál, 8 Lannen - 9 Musil, 10 Kratochvíl - 11 F.Kašpar (Škuta), 12 M.Kohout, 13 Nevrlý, 14 Oczadlý (Čech) - 15 Stýblo
Střídači: J.Backa, Šolta
 
Řekli po utkání
Pavel Indrák, kouč Havířova: Můžu mužstvu jenom poděkovat za výsledek a za předvedenou hru ve druhém poločase. První poločas nevyšel podle našich představ, soupeř nás překvapil rushovou hrou. Až ve 2.půli jsme začali hrát to, co jsme chtěli hned od začátku. Je před námi ještě hodně práce, abychom na podzim hráli tak, aby nás to vyneslo na vyšší místa v tabulce extraligy.
 
 
 
 
 
Roman Čmiel, prezident Havířova: Za postup do extraligy a vítězství v Poháru ČSRU, mužstvu děkuji. Zároveň mu přeji mnoho úspěchů v podzimních bojích o extraligový titul.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Martin Kohout, hrající kouč Rřelouče: Přijeli jsme nekompletní, scházeli nám hlavně Svoboda, Čížek a Novák. Do utkání jsme šli s cílem zahrát dobré ragby a potrápit domácí favorizovaný tým. To se nám nakonec podařilo, a to především v 1.poločase, kdy jsme domácí přehrávali a myslím, že skóre mohlo být ještě vyšší.
Ve druhé půlce se Havířov rozjel a než jsme se rozkoukali, už jsme prohrávali 10:12. Domácí v ve druhé půli předváděli velmi pěkné akce a vyhráli zaslouženě. Jen mne mrzí, že se někdo z domácích uchýlil k takovému unfair zákroku, kdy ukousl Oczadlému kousek ucha, byla to černá kaňka utkání.
 
Collapse Najít na stránkách
Collapse Partneři
Collapse Máme 50 let - klikni na logo
Collapse Rugby v TV
Collapse Podpořili naše projekty
Collapse Zveme vás
Collapse Přidej se k nám
Collapse Pozvánka pro veterány