Collapse Statistika
Přístupy:
Aktuálně je zde: lidí
Collapse Ragbisté roku 2017
 

Collapse Nabízíme
Půjčování vlajek
10 Kč/den
Collapse Bazar - prodám
Tyto nové kopačky a mnoho dalších věci nyní najdete v rubrice 
Collapse Neschází ti něco?
The Weather Channel

Dobrý závěr špatné sezóny
Út, 30.Říjen 2007 v 13:39
Autor: (man)
Po špatných výkonech v základní skupině Poháru ČSRU přišel závěr, ve kterém se náš ještě nedávno extraligový tým vrátil do postavení, které mu náleží, to je do čela soutěže. Přes všechny problémy způsobené jak uvolněním špiček týmu ke startu v Juvenii Krakov, tak radikálním omlazením týmu, jakož i tím, že mladí hráči přece jen nezahráli tak razantně a odvážně jak se čekalo, se mužstvo nakonec pro dva rozhodující zápasy semklo a vybojovalo prvenství.
K žertovné situaci pak v Přelouči došlo po finálovém utkání, kdy se všichni pustili do hledání zástupce výkonného výboru unie s Pohárem ČSRU. Když ani po deseti minutách intenzivního hledání žádný zástupce (natož pohár) ČSRU nebyl ve sportovním areálu nalezen, odešla mužstva do šaten a rozveselení diváci domů.

RC PŘELOUČ vs RC HAVÍŘOV   20:23
Přelouč 28.10.2007 – Už začátek utkání nasvědčoval, že tentokrát Havířov nebude tak suverénní, jak tomu bylo v utkání základní části v Havířově. Iniciativu měli v rukou domácí, kteří také ovládli první desetiminutovku zápasu, ale bez efektu. Co se domácím nepovedlo v úvodu, to napravili ve 12.minutě, kdy poprvé využili špatně postavené obranné linie Havířova, Kašpar prošel dírou mezi tříčtvrtkou a křídlem a uvolnil zadáka Stýbla, který lehce prošel a ke své pětce přidal i 2 body z kopu.

V 18.minutě Stýblo nevyužil trestného kopu a ve 23. se domácí připravili o jasnou pětku, po razantním průniku Přeloučských vypadl Martinovi Kohoutovi metr před havířovským brankovištěm míč. Petr Kozubík po vyhraném mlýnu odkopl do autu, Havířov aut navíc vyhrál a rozvinul akci, po které položil Štefan Murár. Po jeho pětce Martin Čmiel z těžkého úhlu trefil branku a vyrovnal.
Foto: Radek Porubčan

Ve 28.minutě měl přeloučský zadák a specialista na kopy Stýblo další šanci zvýšit z trestného kopu, ale ani tentokrát netrefil, zato trefil o 5 minut později Martin Čmiel po dalekonosném kopu, kdy se míč odrazil od břevna a proklouzl do branky. Za dalších 5 minut bylo srovnáno, tentokrát se Stýblo trefil a potrestal atak Šmolky na přeloučského hráče bez míče. V poslední minutě poločasu si domácí zmařili další jasnou šanci, to Šmolka přihrál Pavelkovi, který byl tímto „dárkem“ tak překvapen, že míč upustil.
 
Ve druhém poločase začala Přelouč opět aktivněji, ale bodoval Havířov, akci po vyhraném autu nebojácně zahájil junior Havlíček, podpořil ho Olšanský a donutili soupeře k přestupku – Martin Čmiel zajistil v 45.min. pro Havířov vedení z TK 13:10. Havířov se v této fázi utkání dostal do tempa, získal územní převahu a měl častěji míč, Bastlova šance byla zmařena poté, co ho soupeř srazil bez míče, po rozehraném trestném kopu pak byl bez míče atakován Šmolka. TK do autu byl nevyužit, Přelouč totiž vhazování vyhrála a odkopla, naštěstí pro Havířov do hřiště, kde míč zachytil Petr Kozubík a vzal osud zápasu do svých rukou, prošel přes několik obránců a položil a Martin Čmiel proměnil kop na 20:10 pro Havířov.
Foto: Petr Skála

Zhruba od 55.minuty hrál Havířov přesilovku, na 10 minut byl vykázán Karásek, ale Přelouč se nehodlala vzdát, poháněna více než dvěma sty diváků zabrala a v 60. minutě sebrala na hranici obranného území Havířovským míč, tříčtvrtka Svoboda měl dostatek času ke kopu k následování po zemi a také svůj kop doběhl, Stýblo z těžkého úhlu proměnil kop po pětce a snížil na 17:20.

Od této chvíle se Havířovu rozpadla jak útočná, tak obranná koncepce, hodně k tomu podle trenéra Klody přispěl rozhodčí Čekal, který Havířovské trestal v podstatě při každé skrumáži. Ovšem Stýblovi se přestalo dařit a ze čtyř trestných kopů, které v posledních 10 minutách kopal, proměnil jen jeden v 78.minutě a vyrovnal na 20:20. Když už to vypadalo, že se bude prodlužovat, Havířovští zabrali, přesunuli hru na polovinu domácích, ti si nedali pozor a v čase 80+3 minuty chybovali v otevřeném mlýnu. Skvěle disponovaný kopáč Martin Čmiel trestný kop proměnil ve vítězství Havířova.

Poločas 10:10 * pětky 2:2 * rozhodčí Čekal – Borovian, Heřman * ŽK Karásek (Pře) nebezpečná hra. Trenér Kloda byl vykázán z lavičky za kritiku rozhodčího * 220 diváků

Body
Přeloučpětky: Stýblo a Svoboda.  Konverze: Stýblo 2.  Penalty: Stýblo 2.
Havířov pětky: Murár a Petr Kozubík. Konverze: M.Čmiel 2. Penalty: M.Čmiel 3

Přelouč: 1 Prochocký (17 Angelini), 2 P.Kohout, 3 R.Kašpar – 4 R.Backa, 5 Čížek – 6 J.Backa, 7 Pavelka, 8 Tvrdík (21 Karásek) – 9 Doležal, 10 M.Kohout – 11 Čech (19 Rozkošný), 12 Dostál, 13 Svoboda, 14 F.Kašpar (18 Škuta) – 15 Stýblo
Nestřídali: 16 Oczadlý, 20 Bouteiller
Havířov: 1 Macháček, 2 Havlíček, 3 Fajkus – 4 Murár (17 Olšanský), 5 Wantulok – 6 Benčík (19 T.Rapant), 7 P.Kovács, 8 Duda – 9 Dýrr (20 O.Kloda), 10 Pavel Kozubík – 11 M.Čmiel, 12 R.Čmiel, 13 Šmolka, 14 Bastl – 15 Petr Kozubík (21 Němec)
Nestřídali: 16 J.Kokinda, 18 Lištvan

Trenér Radek Kloda nebyl spokojen  s výkonem rozhodčího Štěpána Čekala, kterému připisuje určitý vliv hlavně na hru havířovského roje, který podle něho v některých okamžicích ani nevěděl, co má vlastně hrát, protože byl ustavičně za všechno trestán. "No, musel jsem na to reagovat, a řekl jsem rozhodčímu, co si o tom myslím," popisuje Radek své vykázání mimo střídačku týmu, "Když je mužstvo trestáno za to, že uvolňuje na své straně otevřeného mlýna míč pro hru, pak nevím, co by jiného by asi mělo dělat," stěžuje si havířovský kouč.
Ovšem Radek nebyl  výkonem rojníků spokojen také proto, že nedodrželi taktický pokyn a nerozpohybovali roj soupeře: "Rojníci měli průniky směrovat do prostoru, kde se pohybovala útoková spojka, ale hráli pořád těsně podél seskupení, takže je soupeř pohodlně zastavoval," popisuje, co dělali rojníci špatně. Také útočníci dostali svůj díl: "Špatně bránili a na jejich vrub jdou obě pětky!" zdůrazňuje, "ani skládání nebylo dostatečně tvrdé," uzavírá Radek kritiku výkonu mužstva.
 
 
Další fotografie Petra Skály a Radka Porubčana: klikni na picasaweb.google.com/havirov.rugby.cz/
 
Vítěz Poháru ČSRU RC Havířov
Na snímku Radka Porubčana: ležící Martin Havlíček. Klečící zleva: Jaroslav Jurka,
Jiří Šmolka, Pavel Kozubík, Roman Čmiel, Ondřej Kloda, Luboš Dýrr, Jaroslav Bastl,
Patrik Kovács, Petr Kozubík. Stojící zleva: masér Jan Veselý, Michal němec, Jiří Kokinda,
Lukáš Macháček, Štefan Murár,  Martin Lištvan, Martin Čmiel, Ondřej Benčík,
Martin Duda (kapitán), Tomáš Rapant, Václav Wantulok, Martin Olšanský, Radim Fajkus,
trenér Radomír Kloda
 
Deník                              30.10.2007

Collapse Najít na stránkách
Collapse Partneři
Collapse Máme 50 let - klikni na logo
Collapse Rugby v TV
Collapse Podpořili naše projekty
Collapse Zveme vás
Collapse Přidej se k nám
Collapse Pozvánka pro veterány