Havířov začal hrát až ve 2.půli
Po, 03.Září 2007 v 19:11
Autor: (man)
RC HAVÍŘOV vs SK ZLÍN 29:13
Havířov - Městský sportovní stadión, 2.9.2007 – Domácí nastoupili bez svých tří opor – Tomčíka, Indráka a Lerocha – kteří byli uvolněni do krakovské Juvenie a na souhře týmu to bylo citelně znát. Zlín začal utkání bez jakéhokoliv respektu před donedávna extraligovým týmem domácích a předváděl důraznou hru s kolmými průniky. Havířov se hned od počátku stáhl do obrany, ale byla to obrana nedůrazná neagresivní, domácí jako by byli pořád o krok zpátky. Zlín svůj tlak zúročil ve 13.minutě, kdy po autovém vhazování a otevřeném mlýnu nekompromisně prorazil starší Hejmala. Naštěstí v 18.minutě zaatakovali Havířovští trochu důrazněji zlínskou útočnou řadu, donutili Zlínské k odkopu, ze kterého se rozvinula pohledná kombinace, kterou zakončil pětkou Havlíček, Martin Čmiel proměnil kop na 7:5.
Tříčtvrtka Jiří Šmolka proniká obranou Zlína                        foto: Jan Kozubík

Zlínský tlak však pokračoval a ve 25.minutě domácí bránili opakovaným pokusům o průnik a při jednom z nich byl na 10 minut vykázán Martin Duda. Vzápětí z rozehraného trestného kopu prorazil hrající trenér hostů Jan Tvrdoň a bylo to 7:10. Hosté za neustávajícího tlaku lehce pronikali nedůraznou obranou domácích a nebyli daleko od další pětky, Poláškovi však míč vypadl před brankovou čárou.

Je to sice obehrané klišé, ale jinak se to říci nedá: do 2.půle nastoupil úplně jiný Havířov – mnohem agresivněji bránící, ale hlavně útočně naladěný a tak se obraz hry zcela změnil. Už ve 45. minutě zakončil útočnou akci průnikem mezi dvěma bránícími hráči Šmolka, M.Čmiel prokopl. Za 6 minut Martin Čmiel zvýšil z trestného kopu, v 56.minutě se domácí blýskli další útočnou kombinací, kterou završil Benčík pětkou a Martin Čmiel kopem. V 61. min.Zlín snížil z trestného kopu Tvrdoně na 24:13 a skóre zápasu, který už byl zcela v rukou domácích, uzavřel Roman Čmiel pětkou, při které byl nedovoleně atakován Juříkem, který byl za svůj zákrok vyloučen. Utkání bylo k údivu všech rozhodčím Wognitschem ukončeno v běžící 75.minutě.
Křídlo Michal Němec sledován Oto Hejmalou ml.                     foto: Jan Kozubík

Poločas 7:10 * pětky 4:2 * rozhodčí Wognitsch – Franta, J.Tenora (všichni Vyškov) * ŽK Duda a Olšanský (Havířov) – Stoklásek (Zlín) * ČK Juřík (Zlín) * 150 diváků

Body
Havířov -
pětky: Havlíček, Šmolka, Benčík, Roman Čmiel. Konverze: Martin Čmiel (3).
Penalta: Martin Čmiel
Zlín - pětky: Hejmala st., Tvrdoň. Penalta: Tvrdoň

Havířov: 1 P.Kovács (Porubčan), 2 Havlíček, 3 Macháček (Střaslička) – 4 Olšanský 5 Wantulok – 6 Lištvan, 7 Duda, 8 Fric (Benčík) – 9 O.Kloda (Dýrr), 10 Jurka – 11 M.Čmiel, 12 Šmolka, 13 Pavel Kozubík (Němec), 14 M.Kovács (R.Čmiel) – 15 Petr Kozubík

Zlín: 1 Hejmala st., 2 Gregůrek, 3 Petřík – 4 Dosoudil, 5 Ševčík (Mrlík) – 6 Polášek, 7 Prokeš, 8 Juřík – 9 Tvrdoň, 10 Hejmala ml. – 11 Jančí (T.Kotík), 12 Stoklásek, 13 Šulej, 14 Prokop – 15 Najman

Ohlasy:
Martin Duda, kapitán Havířova: „první poločas? Škoda slov! Teprve ve druhém jsme si začali rozumět a začala se projevovat lepší souhra. Teď hlavně potřebujeme, aby si hráči v nově sestaveném týmu na sebe navykli a všechno se zautomatizovalo.“

Jan Tvrdoň, hrající kouč Zlína: „Měli jsme jen 2 střídače, další hráči nemohli jet kvůli zraněním. Hráli jsme, dokud jsme fyzicky stačili a myslím, že nás může těšit, že si s naší hrou v první půli Havířov nevěděl rady.“

Pavel Lištvan, kouč Havířova: „první zápas vždy bývá nervózní, což se potvrdilo i dnes. Nasazení bylo mnohdy větší než technika a kázeň, z toho pramenily chyby. Výsledek potěšil, předvedená hra ještě měla rezervy, věřím, že další zápasy budou vypadat zcela jinak!“