Srdce v pohybu – kroužek ragby

Kroužek ragby pro nejmenší děti

V rámci klubové Školy ragby běží od podzimu roku 2019 rozvojový projekt sportovního úseku klubu pod názvem Srdce v pohybu. Srdce v pohybu není nic jiného než pohybový kroužek, který navazuje na jiný projekt Školy ragby, a to cvičení dětí mateřských škol. Kroužek a je určen pro děti posledního ročníku mateřské školy, neboli děti, které se musejí zúčastňovat povinného předškolního vzdělávání a pro děti prvního ročníku základní školy. Jde tedy o děti ve věku 5 a 6 let. Přihlásit můžete kluky i děvčata.

Při cvičení dětí mateřských škol se využívá ragbyových míčů hlavně pro cvičení pohybové koordinace - kutálení, házení, chytání, zvedání, nošení a pokládání míče a také kopání do míče - dětem se se šišatými míči mnohem lépe pracuje, lépe je ovládají než míče kulaté, jinak mají děti všeobecnou pohybovou průpravu. V ragbyovém kroužku  nejmenších dětí se všeobecná pohybová průprava ještě rozšiřuje o další prvky a cvičení míčové techniky se prohlubuje. Prostě je to přípravka přípravky.

Kdy a kde

Kroužek běží v zimním období každé úterý v minitělocvičně  (bývalá posilovna) sportovní haly Slávie od 16 do 17 hodin. Nutná sálová obuv se světlou podrážkou (podrážka nesmí na podlaze zanechávat šmouhy), oblečení přiměřené prostředí.

Od dubna jsou děti na hřišti, zatím cvičí v úterý od 16 do 17 hodin (zvažuje se rozšíření o další tréninkovou jednotku ve čtvrtky - oznámíme to na tomto místě). Pro cvičení na hřišti je vhodná obuv s gumovými (gumotextilní kopačky) nebo plastovými kolíky (tzv. turfy). Oblečení podle počasí. V případě deště děti přecházejí do minitělocvičny, proto by měly mít i sálovou obuv.

Přihlášky na místě u cvičitele-trenéra, nebo telefonicky na číslech 731 465 770 (sportovní ředitel Patrik Kovács), 605 373 239 (sekretář klubu Karel Gaman) nebo 722 804 014 (cvičitel Ondřej Kubala). Elektronickou poštou na adrese: [email protected] a [email protected]