Collapse Statistika
Přístupy:
Aktuálně je zde: lidí
Collapse Kalendář 2017
Autor MgA. P.Kozubík
Collapse Ragbisté roku 2016
 

Collapse Nabízíme
Půjčování vlajek
10 Kč/den
Collapse Bazar - prodám
Tyto nové kopačky a mnoho dalších věci nyní najdete v rubrice 
Collapse Neschází ti něco?
The Weather Channel

 • Rekordní výhra Black Ferns

  Novozélandské Black Ferns jdou ve šlépějích svých mužských vzorů a nemají téměř soupeře, jen Angličanky jsou schopny jim konkurovat. Podle dosavadních výsledků MS se oba týmy zřejmě utkají ve finále ...

 • Juvenia excelovala

  Přípravné utkání s účastníkem nejvyšší polské soutěže a naším partnerským klubem Juvenií Krakov uzavřelo soustředění mužů a juniorů. Byli jsme Juvenii příjemným soupeřem, příliš problémů jsme jí nenadělali, ostatně výsledek 7:71 do dokládá …

 • Povedené soustředění

  „To je radost trénovat,“ pochvaloval si sportovní ředitel a zároveň šéftrenér klubu Patrik Kovács počet hráčů na soustředění, „už dlouho jsme nebyli v situaci, kdy bychom mohli nacvičovat akce s plnohodnotnou opozicí a hrát 15 na 15“ ...

 • Jsou tu další úpravy pravidel

  Na rozdíl od jiných sportů se ragby pravidel nijak konzervativně nedrží, proto se pravidla mění téměř co půl roku. A tak nám již na severní polokouli platí od 1. srpna další změny a úpravy. Mají za cíl hru zjednodušit a učinit ji bezpečnější …

 • MS žen: Favoritky měly žně

  V Dublinu včera začalo 8. mistrovství světa žen zápasy ve skupinách. Favorizovaným týmům se proti outsiderům velice dařilo, týmy Francie, Nového Zélandu, Anglie a Kanady vyhrály rozdílem několika tříd …

Collapse Nástěnka
                                                                         
Extraliga 1.liga Čechy 1.liga Morava 2.liga CL U18 CL U16 U14 
NEJBLIŽŠÍ ZÁPASY
NE 27.8.  14:00 Bystrc RC BYSTRC muži 1.liga
NE   3.9.  14:00 Havířov TITÁNI Nové Město n/M muži 1.liga
 
 TELEVIZE
Ragby v TV
Collapse Bleskovky / Ze světa
Autor: (gak)
Mistrovství světa nejsou jen ryze sportovní aktivity, připomeňme stať Vladimíra Urbánka na serveru Kurzy.cz: „Maloobchodní tržby ve Velké Británii v září rostly nejvíce za poslední rok a překonaly odhady trhu. Výrazným motorem je především ikonické mistrovství světa v rugby.“ Boom způsobený mistrovstvím se nejvíce týká odvětví služeb včetně služeb Royal Mail, pro filatelisty, zvláště ty, kteří se zaměřují na ragby, jsou nyní žně. Britská pošta vydala k RWC kolekci známek a jiných poštovních artefaktů.
Procházet bleskovkami: vpřed [1…5] vzad Procházet zprávami: vpřed [1…15] vzad
Přejít na stránku z 169 Přejít na stránku z 197
MS žen: Rekordní výhra Black Ferns
Po, 14.Srpen 2017 v 13:52
Autor: (gak) Celý článek
Novozélanďanky jdou ve šlépějích All Blacks, rovněž nemají na světě mnoho vážných soupeřů, jen Angličanky je dokážou porazit, ale i tak Red Roses prohrály dvě třetiny z dosavadních střetnutí. Ovšem podle formy obou týmů se dá předpokládat, že se střetnou ve finále letošního WRWC. Black Ferns rozdrtily Hongkong 121:0, z 19 pětek položila Portia Woodman (na snímku vlevo) osm.
MS žen: Favoritky měly žně
Čt, 10.Srpen 2017 v 16:47
Autor: (gak) Celý článek
V Dublinu včera začalo 8. mistrovství světa žen zápasy ve skupinách. Favorizovaným týmům se proti outsiderům velice dařilo, týmy Francie, Nového Zélandu, Anglie a Kanady vyhrály rozdílem několika tříd a položily 46 pětek. Naproti tomu domácí Irsko sehrálo s Austrálií vyrovnaný zápas a vyhrálo jen o kop po pětce. Turnaj mistrovství pokračuje v neděli druhým kolem.
SupeRugby: Crusaders poosmé vítězi SR
Po, 07.Srpen 2017 v 17:35
Autor: (gak) Celý článek
Přestože Křižáci prohráli jen jeden jediný zápas v základní části, museli k finálovému zápasu vyrazit do Jižní Afriky, protože Lions základní část vyhráli. Už to samo o sobě byl pro Křižáky poměrně velký hendikep, ze čtrnácti finálových utkání, ke kterým hosté cestovali přes moře na jiný kontinent, vyhráli domácí 13 zápasů, jen Křižáci v roce 2000 porazili v Austrálii 20:19 Brumbies, letos se jim to povedlo podruhé, když v jihoafrickém Johannesburgu před 62 tisíci diváků porazili Lions 25:17.
SupeRugby: Křižáci podvanácté ve finále
Po, 31.Červenec 2017 v 14:05
Autor: (gak) Celý článek
Za celou historii soutěže od Super 12 se žádný tým ani nepřiblížil vítězné statistice novozélandských Křižáků, kteří letos vstoupí do finálového souboje po semifinálové výhře nad Chiefs podvanácté. Na snímku Johna Davidsona Israel Dagg.
SupeRugby: Tři týmy NZ v semifinále
Po, 24.Červenec 2017 v 18:57
Autor: (gak) Celý článek
Čtvrtfinálový víkend Super Rugby přivedl na hřiště jen týmy Nového Zélandu, Jižní Afriky a jediného zástupce Austrálie. Nejlepší australský tým Brumbies postoupil do čtvrtfinále až z 9. místa díky vítězství v australské konferenci. V semifinále příští týden nastoupí Lions proti Hurricanes a Crusaders proti Chiefs.
SupeRugby: První výhra Sunwolves nad týmem NZ
Út, 18.Červenec 2017 v 12:08
Autor: (gak) Celý článek
Poslední výsledky a tabulku vedoucích týmů, které aspirují na playoff, jsme zveřejnili ve víkendovém přehledu výsledků 3. června, pak v soutěži nastala do 7. července přestávka, hlavně proto, že týmy Super Rugby se utkaly s Britskými a Irskými Lvy. Obě červencová kola přinesla několik velmi překvapivých výsledků.
Maccabiah Games 2017
Po, 17.Červenec 2017 v 19:37
Autor: gak / Menachen Ben Menachen Celý článek
Když v roce 1921 Světový židovský kongres schválil vytvoření světové židovské sportovní organizace Maccabi World Union, položil tím také základ pro Světové Makabejské hry, jejichž první ročník se konal v roce 1932. V neděli v Jeruzalémě byly uzavřeny už dvacáté hry a nechybělo na nich ani ragby.
Owain Jones oceňuje Lions
Pá, 14.Červenec 2017 v 18:13
Autor: (red) Celý článek
Autor a editor měsíčníku Rugby World Owain Jones se vrací komentářem k turné Britských a Irských Lvů na Nový Zéland a říká, že bez jakéhokoliv zlehčování si Lvi svým výkonem vysloužili alternativní ocenění Tým roku Rugby World. Ve svém komentáři také vtipně oceňuje zvláštními cenami některé hráče a činovníky, ale třeba i instituci Premiership.
41 Lvů poletí na Nový Zéland
St, 19.Duben 2017 v 17:00
Autor: (gak) Celý článek
Warren Gatland, kterého již v září loňského vybrali na pozici hlavního kouče Britských a Irských Lvů, jmenoval 41 hráčů pro červnové a červencové turné na Nový Zéland. Lvi na turné sehrají deset zápasů převážně s týmy Super Rugby, jednou budou hrát proti NZ Barbarians a Maori All Blacks a třikrát nastoupí proti mistrům světa All Blacks. Kapitánem týmu byl jmenován rváček Cardiff Blues a Walesu Sam Warburton.
Záměr fúze Racingu 92 a Stade Français zrušen
So, 25.Březen 2017 v 18:33
Autor: (gak) Celý článek
Počátkem tohoto týdne oznámili iniciátoři zamýšleného spojení pařížských klubů Racingu 92 a Stade Français prezidenti Jacky Lorenzetti a Thomas Savare, že od fúze ustupují. Donutil je k tomu nebývalý tlak, doslova vzpoura fanoušků obou týmů i samotných hráčů, kteří dokonce drželi stávku a do 21.kola Top 14 minulý týden vůbec nenastoupili. Proti spojení byla i řada dalších klubů Top 14.
REC: Španělé trápili Gruzínce
Út, 07.Březen 2017 v 19:26
Autor: (gak) Celý článek
Španělé v mistrovství Evropy téměř hodinu trápili Gruzínce, nakonec rozhodla ve 2. poločase vyšší kvalita fyzické připravenosti Gruzínců a méně kompaktní obrana Španělů. Stagnující Rusové prohráli jasně s Rumuny v Soči a Němci odsoudili k sestupu Belgii. V soutěži Trophy potvrdili Portugalci svou suverenitu výhrou nad dosud vedoucím Nizozemskem.
Je tu masopust, je tu Royal Shrovetide Football
St, 01.Březen 2017 v 12:30
Autor: (gak) Celý článek
Už řadu let na těchto stránkách připomínáme tradici masopustního fotbalu v anglickém Ashbourne, neboť tento fotbal je přímým předchůdcem ragby a jako ragby se také hraje, byť jak se můžete přesvědčit dnes, hraje se i jako vodní polo. Vše podstatné o ashbournském fotbalu jsme napsali již dříve, takže se podívejte na fotografie a video.
SNC: Zmatek v řadách Angličanů
Út, 28.Únor 2017 v 20:11
Autor: (gak) Celý článek
Zdálo se, že Francouzům roste forma, ale třetí kolo SNC vzestup Francouzů nepotvrdilo, naopak budou muset bojovat, aby si udrželi alespoň 4. místo. Excelovali však Skotové, Velšanům toho moc nedovolili. Angličané podle očekávání vyhráli nad Itálií, ale po docela kuriózní hře Italů v první půli, Domácí z toho byli tak zmateni, že způsob hry Italů konzultovali s rozhodčím Poitem. (Foto Ashley Western Camera Sport)
REC: Gruzie – daleko, daleko - ostatní
Po, 20.Únor 2017 v 19:46
Autor: (gak) Celý článek
V dostihové terminologii by výrok zněl: daleko, daleko - ostatní. Skutečná výkonnostní propast zeje mezi lídrem soutěže a ostatními. Jinými slovy, solitér Gruzie má vítězství v soutěži předem dané, ostatní se budou bít o druhé místo a udržení. Druhé kolo jasně ukázalo, že u ostatních se dají čekat vyrovnané souboje, zatím ztrácí jen Belgie.
REC: Němci porazili Duby
Út, 14.Únor 2017 v 20:46
Autor: (gak) Celý článek
V některých zemích druhého sledu je ragby na vzestupu, jiné stagnují a další začínají ztrácet půdu pod nohama. Zdá se, že to poslední může platit jak pro rumunské Duby, tak pro ruské Medvědy. Ale zatím je ještě konec nové formule mistrovství Evropy několik týdnů daleko, dočkáme se ještě podobného překvapení, jak v prvním kole, kdy Němci porazili Rumunsko?
Procházet bleskovkami: vpřed [1…5] vzad Procházet zprávami: vpřed [1…15] vzad
Přejít na stránku z 169 Přejít na stránku z 197
Collapse Najít na stránkách
Collapse Partneři
Collapse Máme 50 let - klikni na logo
Collapse Mediální partner
Collapse Podpořili naše projekty
Collapse Zveme vás
Collapse Přidej se k nám
Collapse Pozvánka pro veterány