Collapse Statistika
Přístupy:
Aktuálně je zde: lidí
Collapse Kalendář 2017
Autor MgA. P.Kozubík
Collapse Ragbisté roku 2016
 

Collapse Nabízíme
Půjčování vlajek
10 Kč/den
Collapse Bazar - prodám
Tyto nové kopačky a mnoho dalších věci nyní najdete v rubrice Bazar Rugby
Collapse Neschází ti něco?
The Weather Channel

 • Vyhráli jsme 1.ligu

  Měl to být krok o soutěž výš, ale dnešní vítězství 37:7 nad rezervou Dragonu Brno ve finále 1.ligy zůstane jen zářezem na pažbě, možná bude mít vliv jen na postavení v rankingu českých klubů ...

 • Sparta je mistrem

  Co se nepovedlo fotbalistům ani hokejistům Sparty, dokázali letos ragbisté. Extraliga pro ročník 2016-2017 je uzavřena. Mistrovský titul získala Sparta Praha, která ve finále porazila Tatru Smíchov 20:6 ...

 • Ragbyový víkend - výsledky

  Přehled výsledků nejzajímavějších zahraničních akcí a utkání, přehled výsledků domácích soutěží …

 • Turnaj MŽ se nám moc nepovedl

  Naší přípravce U10 se na turnaji moravské turnajové série mladších žáků moc nedařilo a o nic lépe na tom nebyli ani mladší žáci U12 ...

 • Ženy Petrovic mistryněmi v sedmičkách

  Po sedmi turnajích mistrovství žen v sedmičkách vedla Tatra jen o pouhé dva body. O titulu se tak rozhodovalo až v posledním turnaji tuto neděli v Praze-Petrovicích ...

Collapse Nástěnka
                                                                         
 
Extraliga NL 1.liga 2.liga CL U18 CL U16 U14 
 
   NEJBLIŽŠÍ ZÁPASY
NE  25.6.  14:00  HAVÍŘOV DRAGON BNO B finále 1.ligy muži
 
 TELEVIZE
Ragby v TV
Collapse Bleskovky / Ze světa
Autor: (gak)
Mistrovství světa nejsou jen ryze sportovní aktivity, připomeňme stať Vladimíra Urbánka na serveru Kurzy.cz: „Maloobchodní tržby ve Velké Británii v září rostly nejvíce za poslední rok a překonaly odhady trhu. Výrazným motorem je především ikonické mistrovství světa v rugby.“ Boom způsobený mistrovstvím se nejvíce týká odvětví služeb včetně služeb Royal Mail, pro filatelisty, zvláště ty, kteří se zaměřují na ragby, jsou nyní žně. Britská pošta vydala k RWC kolekci známek a jiných poštovních artefaktů.
Procházet bleskovkami: vpřed [1…5] vzad Procházet zprávami: vpřed [1…15] vzad
Přejít na stránku z 168 Přejít na stránku z 196
41 Lvů poletí na Nový Zéland
St, 19.Duben 2017 v 17:00
Autor: (gak) Celý článek
Warren Gatland, kterého již v září loňského vybrali na pozici hlavního kouče Britských a Irských Lvů, jmenoval 41 hráčů pro červnové a červencové turné na Nový Zéland. Lvi na turné sehrají deset zápasů převážně s týmy Super Rugby, jednou budou hrát proti NZ Barbarians a Maori All Blacks a třikrát nastoupí proti mistrům světa All Blacks. Kapitánem týmu byl jmenován rváček Cardiff Blues a Walesu Sam Warburton.
Záměr fúze Racingu 92 a Stade Français zrušen
So, 25.Březen 2017 v 18:33
Autor: (gak) Celý článek
Počátkem tohoto týdne oznámili iniciátoři zamýšleného spojení pařížských klubů Racingu 92 a Stade Français prezidenti Jacky Lorenzetti a Thomas Savare, že od fúze ustupují. Donutil je k tomu nebývalý tlak, doslova vzpoura fanoušků obou týmů i samotných hráčů, kteří dokonce drželi stávku a do 21.kola Top 14 minulý týden vůbec nenastoupili. Proti spojení byla i řada dalších klubů Top 14.
REC: Španělé trápili Gruzínce
Út, 07.Březen 2017 v 19:26
Autor: (gak) Celý článek
Španělé v mistrovství Evropy téměř hodinu trápili Gruzínce, nakonec rozhodla ve 2. poločase vyšší kvalita fyzické připravenosti Gruzínců a méně kompaktní obrana Španělů. Stagnující Rusové prohráli jasně s Rumuny v Soči a Němci odsoudili k sestupu Belgii. V soutěži Trophy potvrdili Portugalci svou suverenitu výhrou nad dosud vedoucím Nizozemskem.
Je tu masopust, je tu Royal Shrovetide Football
St, 01.Březen 2017 v 12:30
Autor: (gak) Celý článek
Už řadu let na těchto stránkách připomínáme tradici masopustního fotbalu v anglickém Ashbourne, neboť tento fotbal je přímým předchůdcem ragby a jako ragby se také hraje, byť jak se můžete přesvědčit dnes, hraje se i jako vodní polo. Vše podstatné o ashbournském fotbalu jsme napsali již dříve, takže se podívejte na fotografie a video.
SNC: Zmatek v řadách Angličanů
Út, 28.Únor 2017 v 20:11
Autor: (gak) Celý článek
Zdálo se, že Francouzům roste forma, ale třetí kolo SNC vzestup Francouzů nepotvrdilo, naopak budou muset bojovat, aby si udrželi alespoň 4. místo. Excelovali však Skotové, Velšanům toho moc nedovolili. Angličané podle očekávání vyhráli nad Itálií, ale po docela kuriózní hře Italů v první půli, Domácí z toho byli tak zmateni, že způsob hry Italů konzultovali s rozhodčím Poitem. (Foto Ashley Western Camera Sport)
REC: Gruzie – daleko, daleko - ostatní
Po, 20.Únor 2017 v 19:46
Autor: (gak) Celý článek
V dostihové terminologii by výrok zněl: daleko, daleko - ostatní. Skutečná výkonnostní propast zeje mezi lídrem soutěže a ostatními. Jinými slovy, solitér Gruzie má vítězství v soutěži předem dané, ostatní se budou bít o druhé místo a udržení. Druhé kolo jasně ukázalo, že u ostatních se dají čekat vyrovnané souboje, zatím ztrácí jen Belgie.
REC: Němci porazili Duby
Út, 14.Únor 2017 v 20:46
Autor: (gak) Celý článek
V některých zemích druhého sledu je ragby na vzestupu, jiné stagnují a další začínají ztrácet půdu pod nohama. Zdá se, že to poslední může platit jak pro rumunské Duby, tak pro ruské Medvědy. Ale zatím je ještě konec nové formule mistrovství Evropy několik týdnů daleko, dočkáme se ještě podobného překvapení, jak v prvním kole, kdy Němci porazili Rumunsko?
SNC: Po druhém kole jen Anglie bez porážky
Út, 14.Únor 2017 v 13:13
Autor: (gak) Celý článek
Druhé kolo Poháru šesti zemí žádné překvapení nepřineslo, vysoká porážka Itálie už vypadá jako norma pro zápasy s týmem kapitána Sergia Parisse. Francie doma uspěla, jak se při její rostoucí formě dalo očekávat, třebaže jí Skotsko nic nedalo zadarmo a tak se největší pozornost soustřeďovala na zápas Walesu s odvěkým soupeřem Anglií. Ve 130 vzájemném utkání po jednašedesáté vyhrála Anglie.
Najde Gruzie přemožitele?
Čt, 09.Únor 2017 v 15:18
Autor: (gak) Celý článek
Rozdíl mezi evropskou ragbyovou špičkou představovanou Francií, Itálií a čtyřmi ostrovními týmy a druhou garniturou evropských zemí, je propastný. Jejich každoroční turnaj Six Nations Cup je považován za neoficiální mistrovství Evropy, ale oficiální ME (Rugby Europe Championship) paradoxně hrají země druhého sledu. Šampionát, který se bude hrát ve stejných termínech jako SNC, má dopředu jasného favorita Gruzii, který drží pohár mistra Evropy už od roku 2011.
Pêle-mêle
Čt, 09.Únor 2017 v 13:21
Autor: (gak) Celý článek
Mnohdy se sejdou docela zajímavé informace, které však samy o sobě nejsou dostatečně nosné na samostatný článek, ale byla by škoda je nezveřejnit. Proto velmi nepravidelně takové zprávy zveřejňujeme jako pel-mel. Dnes o sbírce fandů Harlequins na zaplacení pokuty rumunskému klubu Timisoara Saracens, oslavách Dne nezávislosti v Myanmaru (Barma), kuriózní situaci ve vedení ruské ragbyové federace a návštěvnosti na Six Nations.
Skotské zářící hvězdy s X faktorem
Út, 07.Únor 2017 v 18:03
Autor: (gak) Celý článek
Hned úvodní víkend Six Nations přinesl skvělou dramatickou podívanou. Kromě zápasu Itálie s Walesem nebylo do poslední minuty zápasů hraných s ohromným nasazením jasné, kdo vyhraje. Ukazuje se, že co do rychlosti a dynamiky akcí, nasazení a dramatičnosti, se nemůže žádná jiná kolektivní míčová hra ragby rovnat. Profesionalismus vnesl do hry novou dimenzi. (Foto Morgan Treacy)
Na letošní Six Nations se můžeme těšit
Po, 30.Leden 2017 v 20:11
Autor: Karel Gaman Celý článek
A je to tady, šest předních evropských národních týmů je připraveno bojovat o ceněný titul vítěze Poháru šesti národů. 124. ročník nejstarší týmové soutěže v míčových hrách bude letos pravděpodobně nejnapínavější z posledních ročníků. Podle posledních výsledků se zdá, že se stabilizuje výkonnost Francie, Výkony Skotska se posunují nahoru už dvě sezóny. Trochu stagnuje Wales, ale nahoru šlo Irsko a Anglie, od které se čeká obhajoba titulu
Notre Dame du Rugby
St, 21.Prosinec 2016 v 18:53
Autor: (gak) Celý článek
Česko je v Evropě spíše proslulé svým převládajícím ateismem, ale s ohledem na čas vánoční, který je s religiozitou neodělitelně spojený, přinášíme článek, jehož základ jsme převzali ze serveru Polského ragbyového svazu o kapli Notre Dame du Rugby. Skutečnost, že existuje kostelík zasvěcený Panně Marii ragbyové, nás zaujala natolik, že se o ni chceme podělit se čtenáři našich webových stránek.
Druhý den světové konference o ragby
Út, 29.Listopad 2016 v 14:52
Autor: (gak) Celý článek
Minulý týden jsme přinesli informaci z prvního dne světové konference a výstavy Ragby 2016 v Londýně ve dnech 14.a 15.listopadu, na které předseda World Rugby Bill Beaumont prohlásil, že ragby je ve výborném stavu a rekordně roste po celém světě. Přesto je dost věcí, které by vývoj ragby mohly ohrozit, ve druhém dnu konference se projednaly další 4 tematické okruhy. (Snímek WR)
Ragby se rekordně rozvíjí
Čt, 24.Listopad 2016 v 19:02
Autor: (gak) Celý článek
Koncem října jsme se na těchto stránkách zmínili o světové konferenci Ragby 2016 v Londýně ve dnech 14.a 15. listopadu. Předseda World Rugby Bill Beaumont (na snímku WR s místopředsedou A.Pichotem) v úvodním projevu s poukazem na nově přijatý strategický plán rozvoje WR prohlásil, že ragby je ve výborném stavu a rekordně roste po celém světě. V prvním dnu konference se projednaly 4 tematické okruhy.
Procházet bleskovkami: vpřed [1…5] vzad Procházet zprávami: vpřed [1…15] vzad
Přejít na stránku z 168 Přejít na stránku z 196
Collapse Najít na stránkách
Collapse Partneři
Collapse Máme 50 let - klikni na logo
Collapse Mediální partner
Collapse Podpořili naše projekty
Collapse Zveme vás
Collapse Přidej se k nám
Collapse Pozvánka pro veterány