Collapse Statistika
Přístupy:
Aktuálně je zde: lidí
Collapse Kalendář 2017
Autor MgA. P.Kozubík
Collapse Ragbisté roku 2016
 

Collapse Nabízíme
Půjčování vlajek
10 Kč/den
Collapse Bazar - prodám
Tyto nové kopačky a mnoho dalších věci nyní najdete v rubrice 
Collapse Neschází ti něco?
The Weather Channel

 • Rekordní výhra Black Ferns

  Novozélandské Black Ferns jdou ve šlépějích svých mužských vzorů a nemají téměř soupeře, jen Angličanky jsou schopny jim konkurovat. Podle dosavadních výsledků MS se oba týmy zřejmě utkají ve finále ...

 • Juvenia excelovala

  Přípravné utkání s účastníkem nejvyšší polské soutěže a naším partnerským klubem Juvenií Krakov uzavřelo soustředění mužů a juniorů. Byli jsme Juvenii příjemným soupeřem, příliš problémů jsme jí nenadělali, ostatně výsledek 7:71 do dokládá …

 • Povedené soustředění

  „To je radost trénovat,“ pochvaloval si sportovní ředitel a zároveň šéftrenér klubu Patrik Kovács počet hráčů na soustředění, „už dlouho jsme nebyli v situaci, kdy bychom mohli nacvičovat akce s plnohodnotnou opozicí a hrát 15 na 15“ ...

 • Jsou tu další úpravy pravidel

  Na rozdíl od jiných sportů se ragby pravidel nijak konzervativně nedrží, proto se pravidla mění téměř co půl roku. A tak nám již na severní polokouli platí od 1. srpna další změny a úpravy. Mají za cíl hru zjednodušit a učinit ji bezpečnější …

 • MS žen: Favoritky měly žně

  V Dublinu včera začalo 8. mistrovství světa žen zápasy ve skupinách. Favorizovaným týmům se proti outsiderům velice dařilo, týmy Francie, Nového Zélandu, Anglie a Kanady vyhrály rozdílem několika tříd …

Collapse Nástěnka
                                                                         
Extraliga 1.liga Čechy 1.liga Morava 2.liga CL U18 CL U16 U14 
NEJBLIŽŠÍ ZÁPASY
NE 27.8.  14:00 Bystrc RC BYSTRC muži 1.liga
NE   3.9.  14:00 Havířov TITÁNI Nové Město n/M muži 1.liga
 
 TELEVIZE
Ragby v TV
Collapse Bleskovky / Z klubu
Autor: (red)
Podle dlouho plánovaného prázdninového programu začíná v úterý 15.srpna všeobecná příprava mládeženických týmů na podzimní sezónu. Nenechávejte si začátek přípravy na září, v září už začínají soutěže! 
 
Procházet bleskovkami: vpřed [1…5] vzad Procházet zprávami: vpřed [1…15] vzad
Přejít na stránku z 169 Přejít na stránku z 197
Povedené soustředění
Ne, 13.Srpen 2017 v 18:09
Autor: (el) Celý článek
„To je radost trénovat,“ pochvaloval si sportovní ředitel a zároveň šéftrenér klubu Patrik Kovács počet hráčů na soustředění, „už dlouho jsme nebyli v situaci, kdy bychom mohli nacvičovat akce s plnohodnotnou opozicí a hrát 15 na 15.“ A to se skutečně po dlouhé době povedlo, ovšem jen díky tomu, že na soustředění přijelo i osm mužů a juniorů partnerských Bears ze Žiliny, kteří by měli v Havířově hostovat, a až na dva také všichni junioři naši.
Začala příprava
Út, 18.Červenec 2017 v 14:56
Autor: (el) Celý článek
Včera začala příprava na novou sezónu prvním tréninkem. Šéftrenér Patrik Kovács koncipuje přípravu do dvou bloků: tím prvním je všeobecná fyzická příprava zakončená třídenním domácím soustředěním 11. až 13. srpna, v tom druhém od 14. srpna se zaměří na technickou a taktickou přípravu. Na prvním tréninku se sešlo 12 hráčů, což Patrik považuje za úspěšný začátek. Dále fotoreportáž z prvního tréninku.
Naši třetí na žilinské pláži
Pá, 14.Červenec 2017 v 20:27
Autor: (man) Celý článek
Na čtvrtém ročníku žilinského Bears Beach Rugby se objevili i havířovští ragbisté, hlavně proto, aby prohloubili začínající spolupráci s poměrně mladými žilinskými Medvědy. Nemáme sice hráče, kteří by měli zájem zahrát si ať už sedmičkové nebo plážové ragby, přesto tým složený napůl z mužů a napůl z juniorů neskončil nejhůř a přivezl diplom za třetí místo.
Vyhráli jsme 1.ligu
Ne, 25.Červen 2017 v 19:32
Autor: Karel Gaman Celý článek
Měl to být krok o soutěž výš, ale dnešní vítězství 37:7 nad rezervou Dragonu Brno ve finále 1.ligy zůstane jen zářezem na pažbě, možná bude mít vliv na postavení v rankingu českých klubů. Od podzimu se totiž v českých soutěžích všechno mění, národní liga nebude, takže nadále zůstáváme v moravské skupině 1. ligy, ale už bez béček, která budou mít svou vlastní soutěž.
Turnaj MŽ se nám moc nepovedl
St, 21.Červen 2017 v 15:08
Autor: an / V.Tržický Celý článek
Turnaj moravské turnajové série mladších žáků jsme byli nuceni přesunout z 20. května na červen a turnaj tak byl v celé sérii jako poslední, možná proto účast vzdaly týmy Olomouce, Zlína a Vyškova. Naší přípravce U10 se moc nedařilo a o nic lépe na tom nebyli ani mladší žáci U12, je to důsledek jednak velké fluktuace hráčů, jednak jejich stále přetrvávajícího nedostatku.
Žáci na dvou frontách
St, 14.Červen 2017 v 19:53
Autor: L.Kozubík / R.Kloda Celý článek
Na dvou frontách soutěžili naši žáci o víkendu – starší v Bystrci ve druhém turnaji moravského přeboru v sedmičkách, jinak přípravném turnaji pro mistrovství republiky, které se bude hrát tuto neděli v Havířově, mladší pak hráli v Ostravě předposlední turnaj moravské turnajové série – a mohli omrknout i ženy při jejich sedmičkovém turnaji o Evropskou trofej.
Třetí místo v sedmičkovém turnaji U14
Čt, 08.Červen 2017 v 11:59
Autor: Ladislav Boby Kozubík Celý článek
Máme za sebou první regionální turnaj starších žáků v olympijském ragby neboli sedmičkách. Původní záměr odehrát sérii tří turnajů na Dragonu, Bystrci a Havířově jako moravskou záležitost, se nakonec po úpravách komise mládeže ČSRU změnil na přípravné turnaje. Ten poslední havířovský 18. června se bude hrát jako mistrovství České republiky v sedmičkách. Boby Kozubík nám přibližuje, jak hráli naši žáci v Brně.
Vydařený Den dětí
Čt, 08.Červen 2017 v 10:39
Autor: Radomír Kloda Celý článek
Po loňské odmlce se výbor RC rozhodl oživit setkání dětí, a proto pozval děti do 14 let, rodiče a příznivce havířovského ragby na tuto oslavu Dne dětí. Den „D“ byl určen na sobotu 3.6.2017 od 13-ti hodin na ragbyovém hřišti.
V sobotu první zápas turné Lions na Nový Zéland
Čt, 01.Červen 2017 v 15:57
Autor: (gak) Celý článek
Dnes bylo v Aucklandu oznámeno, že zahajovací zápas Tour 2017 sehrají British & Irish Lions proti New Zealand Provincial Barbarians. Lions to nebudou mít jednoduché, 43 hráčů musí zvládnout během 36 dnů 10 zápasů.
V Bystrci doplnila přípravka mladší žáky
Út, 30.Květen 2017 v 11:54
Autor: Radomír Kloda Celý článek
Pro velkou neúčast hráčů přípravky (vážné rodinné důvody, různé oslavy, ale i léčba neragbyových úrazů případně nemocí) donutily trenéry k nezvyklému kroku pro účast našich družstev na turnaji V Brně-Bystrci. Po dohodě s rodiči na vlakovém nádraží doplnili hráči přípravky své starší kolegy, kterým chyběli tři hráči. Proto na turnaji startovalo pouze jedno družstvo, a to družstvo U12.
Špatný závěr sezóny juniorů
Po, 29.Květen 2017 v 11:37
Autor: (man) Celý článek
Ne příliš šťastně uzavřeli naši junioři své účinkování v celostátní lize juniorů, v odloženém zápase prohráli s Petrovicemi 12:80. Z různých důvodů nastoupilo k utkání jen 11 hráčů, už to nepříznivě ovlivnilo pohodu našich hráčů, navíc Petrovice zahrály skutečně výborně.
Ostrava bude hostit Mistrovství Evropy 7’s
Út, 23.Květen 2017 v 15:32
Autor: (red) Celý článek
Po loňském utkání mistrovství Evropy Česká republika – Chorvatsko v rámci oslav 50 let havířovského klubu, je před námi mistrovství Evropy sedmiček v Ostravě tentokrát v rámci oslav sedmdesátin ostravského ragby. Ostrava nehostí turnaj ME v sedmičkách poprvé, ten předchozí proběhl v červnu 2009 a český tým v něm skončil pátý. Letos budou turnaje dva – mužský 3. a 4. června a ženský o týden později. Na ten letošní zve prezident ČSRU Pavel Chaloupka osobním dopisem.
(Snímek z ME 2009: Belgie - Foto: L.Káňa)
Ve Vyškově jen U12
Po, 22.Květen 2017 v 18:14
Autor: Jan Kozubík Celý článek
Naši dvanáctiletí mladší žáci hráli v dalším dílu turnajového seriálu moravských přípravek a mladších žáků ve Vyškově. Z technických důvodů se tentokrát na jih Moravy nevypavilo družstvo U8. Přinášíme report trenéra týmu U12 Jana Kozubíka. (Foto převzato z webu RC Zlín)
Junioři ztrácejí dech?
Po, 22.Květen 2017 v 17:03
Autor: Oleg Pacan Kubala Celý článek
Podzimních 52:17 by dnes naši junioři brali všemi deseti, přestože se v posledních jarních zápasech Vyškov nijak proti podzimu nezlepšil, všechny své zápasy prohrál, najednou našim juniorům udělil nečekanou lekci. Jak se zdá, na hřišti se začalo odehrávat něco, s čím naši junioři ani ve snu nepočítali ...
Nesoutěžní soutěže žáků
St, 17.Květen 2017 v 14:00
Autor: (an) Celý článek
Zatímco starší žáci v sobotu svou soutěž končí finálovým zápasem, mladší svou moravskou turnajovou sérii sotva začali. Zatímco starší žáci obsadili ve druhém bloku (jarním) soutěže druhé místo, u mladších žáků se žádné tabulky nevedou a žádné pořadí se nevyhlašuje. Nicméně žáci velmi citlivě vnímají, zda v turnaji uspěli nebo ne, systém „nesoutěžních“ turnajů je přinejmenším podivný, vždyť jde proti podstatě sportu – tedy soutěži o co nejlepší umístění.
Procházet bleskovkami: vpřed [1…5] vzad Procházet zprávami: vpřed [1…15] vzad
Přejít na stránku z 169 Přejít na stránku z 197
Collapse Najít na stránkách
Collapse Partneři
Collapse Máme 50 let - klikni na logo
Collapse Mediální partner
Collapse Podpořili naše projekty
Collapse Zveme vás
Collapse Přidej se k nám
Collapse Pozvánka pro veterány