Collapse Statistika
Přístupy:
Aktuálně je zde: lidí
Collapse Ragbisté roku 2017
 

Collapse Nabízíme
Půjčování vlajek
10 Kč/den
Collapse Bazar - prodám
Tyto nové kopačky a mnoho dalších věci nyní najdete v rubrice 
Collapse Neschází ti něco?
The Weather Channel

 • Na Dragon vcházeli za zpěvu hymny – ragbyové

  Krizi, která sužuje klubová družstva v letošním roce, alespoň trošku mírní ti nejmladší, na turnaji v Brně poprvé v letošním roce vyhráli, a hned dva zápasy ...

 • Bryan se loučí

  Asi není třeba říkat, který Bryan, je jen jeden, jihoafrické křídlo s číslem 11, je druhý na světě se svými 67 položeními v mezinárodních utkáních se loučí s aktivní kariérou ...

 • Vítězná reprezentace

  Čeští reprezentanti nabývají zápas od zápasu větší sebevědomí, bylo to vidět na výkonu týmu proti poslednímu týmu divize Rugby Europe Trophy Moldavsku ...

 • Ragbyový víkend - výsledky

  Nejzajímavější výsledky ze zahraničního ragby a úplné výsledky domácího ragby ...

 • Čeští ragbisté hrají s Moldavskem

  České ragbisty dnes čeká poslední vystoupení ve druhé divizi mistrovství Evropy – Rugby Europe Trophy – ročníku 2017–2018. Budou hrát se soupeřem, který dosud v této skupině nevyhrál ani jedno utkání ...

Collapse Kalendář zápasů a akcí
Collapse Nástěnka
 
 
 
 
 
 
Muži 7’s
 
Ženy 7’s
U18 7’s
 
U16 7’s
Collapse Bleskovky / Z domova
Autor: Redakce
Po dobrém, ale hlavně cílevědomém a energicky vedeném utkání, které nepostrádalo dramatický náboj, zvítězili naši reprezentanti nad Moldavskem 35:21. Položili čtyřikrát, získali ofenzivní bonus, v mistrovství Evropy divize Trophy předstihli Švýcarsko a v tabulce obsadili 3.místo. Je to citelný posun našeho ragby do vyšších sfér. Moldavsko sestupuje do konference 1. (Obrázek repro TV)
 
Procházet bleskovkami: vpřed [1…5] vzad Procházet zprávami: vpřed [1…15] vzad
Přejít na stránku z 174 Přejít na stránku z 206
Vítězná reprezentace
So, 21.Duben 2018 v 19:45
Autor: Karel Gaman / ps Celý článek
Čeští reprezentanti nabývají zápas od zápasu větší sebevědomí, bylo to vidět na výkonu týmu proti poslednímu týmu divize Rugby Europe Trophy Moldavsku. Když vezmeme v úvahu, že to je teprve třetí výhra ze sedmi zápasů s tímto soupeřem, je výhra o to důležitější. Ovšem podstatnější a z hlediska další perspektivy týmu mnohem důležitější je, že tým předvedl skvělý a kompaktní výkon.
Čeští ragbisté hrají s Moldavskem
So, 21.Duben 2018 v 09:05
Autor: Petr Skála Celý článek
České ragbisty dnes čeká poslední vystoupení ve druhé divizi mistrovství Evropy ročníku 2017 – 2018. Budou hrát se soupeřem, který dosud v této skupině nevyhrál ani jedno utkání a získal jediný bonusový bod po porážce 20:22 se Švýcarskem. Tím  soupeřem bude Moldavsko, se kterým nemáme právě nejlepší bilanci – jen dvě výhry z 6 utkání – ale to poslední v roce 2014, shodou okolností rovněž v Praze, bylo vítězné 37:19. Doufejme, že český tým na poslední utkání naváže. (Snímek z utkání ČR-Penguin)
PYRF se líbil
St, 11.Duben 2018 v 12:37
Autor: (man) Celý článek
Letošní ragbyový festival PYRF v Praze a Říčanech byl pravděpodobně největším mládežnickým turnajem ve střední Evropě. Setkalo se 117 týmů z devíti zemí v 7 věkových kategoriích od sedmiletých po osmnáctileté. V rubrice Ragbyový víkend jsme přinesli pořadí v turnajích mladších věkových kategorií, dnes jsme dostali ještě výsledky dorosteneckých kategorií a také jsme našli jeden pochvalný článek, jehož překlad zveřejňujeme a samozřejmě i pořadí v sedmičkových turnajích dorosteneckých kategorií.
Ragbyové soutěže odstartovaly
So, 24.Březen 2018 v 21:13
Autor: Petr Skála Celý článek
Nejvyšší ragbyová soutěž odstartovala třemi zápasy prvního kola,  při kterých padlo rekordních 25 pětek. Také rezervy extraligových týmů pětkami nešetřily, v lize Nadějí jich padlo 22, nejvíce v utkání rezervy Pragy se Slavií, kde jich diváci viděli 13. Tabulky po prvním kole sice o ničem nevypovídají, ale zajímavé je, že pořadí prvních tří týmů je v obou soutěžích stejné.
Začíná 24.ročník české nejvyšší soutěže
Pá, 23.Březen 2018 v 14:22
Autor: Petr Skála Celý článek
Třemi zápasy začíná v sobotu nejvyšší česká ragbyová soutěž, která přechází na systém jaro podzim, a uzavře ji až finálový duel play off 28. října v Praze na Markétě. V prvním kole hrají české týmy Tatra Smíchov a Mountfield Říčany proti moravským, třetím zápasem bude pražské derby Praga - Slavia.
Čeští ragbisté zdolali Švýcarsko 17:13
So, 10.Březen 2018 v 18:30
Autor: Petr Skála Celý článek
Čeští ragbisté ve svém třetím vystoupení ve druhé nejvyšší divizi evropského šampionátu měli za soupeře Švýcarsko. To po jejich nedávném  utkání s vedoucím Portugalskem, se kterým ještě patnáct minut před koncem vyhrávali, předcházela dobrá pověst. Proto diváky mile překvapil vývoj utkání. Češi totiž hned při své první návštěvě poloviny soupeře položili pětku.
DHL Ragbista roku 2017
So, 10.Březen 2018 v 17:28
Autor: Martin Charvát Celý článek
V předvečer důležitého ukání mistrovství Evropy skupiny Trophy se Švýcarskem proběhlo v Michnovském paláci v Praze slavnostní vyhlášení ankety DHL Ragbista roku 2017. V nejprestižnějších kategoriích Ragbista roku a Ragbistka roku, zvítězili Jiří Pantůček ze Sparty a Kateřina „Čaky“ Nováková, hráčka Petrovic.
Švýcaři už hráli dvakrát
Pá, 09.Březen 2018 v 11:40
Autor: (gak) Celý článek
Podobně jako naši hráči, ani Švýcaři neměli mnoho možností se před zápasy Rugby Europe Trophy rozehrát v domácí soutěži, ta začíná až zítra. Ale mají už za sebou dva zápasy, přípravný s Pobřežím Slonoviny (foto vlevo) a soutěžní v Portugalsku. V každém z nich měli problémy udržet plné nasazení po celé utkání, proti Afričanům nezvládli konec, s Portugalci zase celý druhý poločas.
Důležité utkání se Švýcarskem
Čt, 08.Březen 2018 v 16:28
Autor: Petr Skála Celý článek
Utkání se Švýcarskem, které  se hraje v sobotu od 14 hodin v Praze, je pro naše hráče velmi důležité. Český tým po postupu do vyšší divize ME, zvané Rugby Europe Trophy, odehrál zatím jen dvě utkání. V úvodním duelu  skupiny  Češi porazili Polsko 19:14 a  ve druhém, které bylo zároveň kvalifikací na MS 2019,  prohráli  s favorizovaným týmem skupiny s Portugalskem 12:45. (Foto Petr Skála)
V předvečer utkání se Švýcarskem budou oceněni Ragbisté roku
Po, 05.Březen 2018 v 18:12
Autor: Martin Charvát Celý článek
Čeští ragbisté i ragbistky zahajují sezónu oslavou i utkáním. 9. března budou slavnostně vyhlášeny všechny kategorie ankety Ragbista roku a hned 10. března čeká mužskou reprezentaci ostrý start proti Švýcarsku v druhé nejvyšší divizi mistrovství Evropy. A týden nato další utkání v Nizozemsku. Vloni anketu ovládl Lukáš Rapant, odchovanec RC Havířov.
Čeká nás pětiměsíční pauza
Pá, 23.Únor 2018 v 15:34
Autor: Radek Kloda Celý článek
Není to poprvé, co je nám sugerováno, že nejlepší hrací systém pro naši zeměpisnou šířku a pro rozvoj českého ragby je systém jaro-podzim, neosvědčil se. Po nástupu nového sportovního ředitele ČSRU Phila Pretoriuse se systém opět odněkud vynořil se zdůvodněním, že se tak zkrátí pauza mezi jarní a podzimní částí soutěží. Dlouholetý trenér a ještě nedávno sportovní ředitel našeho klubu a současný předseda Radek Kloda se poté, co STK vydala rozlosování soutěží, na systém podíval "klubovýma" očima.
Česko v ME Trophy přezimuje na pátém místě
Út, 28.Listopad 2017 v 11:22
Autor: Petr Skála Celý článek
Zápas Moldavsko vs Švýcarsko uzavřel podzimní část druhé skupiny mistrovství Evropy Trophy až do 3. března 2018, kdy se utká Nizozemsko s Polskem a hned týden nato otevře jarní část soutěže i náš národní tým. Utká se právě se Švýcary, kteří nás po vítězství v Kišiněvu poslali na předposlední místo. (Ilustrační snímek Petra Skály z utkání Česko - Polsko)
Prolomíme prokletí?
Čt, 16.Listopad 2017 v 16:40
Autor: (man) Celý článek
Že je Portugalsko silný soupeř, dokládá nejen postavení našeho sobotního soupeře ve světovém rankingu (25.), ale také fakt, že jsme dosud nad Lobos nevyhráli. Osm zápasů české a dva československé reprezentace vždy skončilo vítězstvím Portugalců. Nejtěsnějším výsledkem 18:19 naše reprezentace prohrála 29. dubna 1995 v Praze, v Portugalsku pak 13:19 26.února 2005. Zápas je zároveň 4. kolem evropské kvalifikace pro mistrovství světa 2019. Prolomíme prokletí dosavadních neúspěchů s Lobos? (Ilustrační snímek)
Před 25 lety zemřel Sláva Moravec
Po, 13.Listopad 2017 v 21:03
Autor: (man) Celý článek
Právě před 25 lety zemřel Sláva (Boleslav) Moravec mladší, syn sportovního novináře působícího na Ostravsku Boleslava Moravce staršího. Životní osudy Slávy Moravce by vydaly na knížku, ale nám je znám především jako novinář a ragbista - trenér a rozhodčí. Bez Slávy Moravce by pravděpodobně ani neexistoval havířovský ragbyový klub.
Povzbudivá výhra
Ne, 29.Říjen 2017 v 00:48
Autor: Karel Gaman Celý článek
Ve čtvrteční předzápasové informaci o historii vzájemných utkání s Polskem za posledních 10 let na tomto webu jsme připustili, že s novými poměry v českém ragby bychom se mohli na nedělní zápas dívat s určitým optimismem, naděje se naplnila. Po sedmi letech a třech porážkách v řadě naši ragbisté ukázali, že potenciál pro udržení soutěže mají. (Foto Petr Skála)
Procházet bleskovkami: vpřed [1…5] vzad Procházet zprávami: vpřed [1…15] vzad
Přejít na stránku z 174 Přejít na stránku z 206
Collapse Najít na stránkách
Collapse Partneři
Collapse Máme 50 let - klikni na logo
Collapse Rugby v TV
Collapse Podpořili naše projekty
Collapse Zveme vás

Collapse Přidej se k nám
Collapse Pozvánka pro veterány