Collapse Statistika
Přístupy:
Aktuálně je zde: lidí
Collapse Ragbisté roku 2017
 

Collapse Nabízíme
Půjčování vlajek
10 Kč/den
Collapse Bazar - prodám
Tyto nové kopačky a mnoho dalších věci nyní najdete v rubrice 
Collapse Neschází ti něco?
The Weather Channel

SupeRugby: Crusaders poosmé vítězi SR
Po, 07.Srpen 2017 v 17:35
Autor: (gak)

Crusaders poosmé vítězi Super Rugby

 
 
Přestože Křižáci prohráli jen jeden jediný zápas v základní části, museli k finálovému zápasu vyrazit do Jižní Afriky, protože Lions základní část vyhráli. Už to samo o sobě byl pro Křižáky poměrně velký hendikep, ze čtrnácti finálových utkání, ke kterým hosté cestovali přes moře na jiný kontinent, vyhráli domácí 13 zápasů, jen Křižáci v roce 2000 porazili v Austrálii 20:19 Brumbies, letos se jim to povedlo podruhé, když v jihoafrickém Johannesburgu před 62 tisíci diváků porazili Lions 25:17.
 
 

Zasloužená výhra Crusaders

 
 
Ten zápas neměl hluchých míst, obě strany hrály s ohromným nasazením a brutální silou, přesto Crusaders dokázali být o něco důraznější jak v roji, tak v akcích útočné formace. Jejich roj se dokázal přes dobrou obranu protistrany vždy dostat o citelný kus dopředu, to domácí roj hledal skulinu v obraně hostů marně. Také útočná formace Křižáků se prosazovala rozhodněji, když Jantjies ztratil při ataku Lions ve dvaadvacítce soupeře po složení míč a křídlo hostů Tamanivalu nedokázal během jeho 77 metrů dlouhého sprintu nikdo dohonit. Druhá pětka hostů padla po klasickém přečíslení útokem
 
Ke konci prvního poločasu neodolal rváček Lions Kwagga Smith nápadu atakovat zadáka Crusaders Havílliho ve výskoku, ten se ve vzduchu hrůzostrašně přetočil a spadl na záda, za což si Smith vysloužil červenou.
 
 
Hned na začátku druhého poločasu Křižáci své vedení upevnili, nezadržitelně do brankoviště Lions prorazil Kieran Read (1,93 m, 111 kg). O 10 minut později zvýšili náskok po trestném kopu už na 25:3. Ale jako by to byl pro LIons povel, jako by si řekli: „Tak dost!“ a začali přebírat iniciativu. Šlo to však dost ztuha, protože obrana Crusaders hrála na hraně ofsajdu a neposkytovala Lions žádný operační prostor, roj hrál spoustu herních fází bez efektu, prakticky se neposouval dopředu, útočná formace byla většinou nucena kopat.
 
Ale Lions, přestože o jednoho hráče oslabeni, stupňovali tempo a tlak a nakonec se jim po trestných kopech, podařilo přiblížit na dosah brankoviště Křižáků a prvořadníci Marx a Fourie využili svých fyzických dispozic a prorazili. A to ještě jednu šanci promarnil van Rensburg, kterému na brankové čáře vypadl z rukou míč.
 
Crusaders si vítězstvím připsali v soutěži Super bezkonkurenční osmou výhru.
 
 

Lions - Crusaders 17:25 (3:15)

Rozhodčí Jaco Peyper (JAR) - Glen Jackson (NZ), Marius van der Westhuizen (JAR)
Lions
P – Marx, Fourie
KP – Jantjies (2)
TK – Jantjies
ČK – Smith
Crusaders
P – Tamanivalu, Goodhue, Read
KP – Mo’unga (2)
TK – Mo’unga (2)
 
Lions
15 Andries Coetzee, 14 Ruan Combrinck, 13 Lionel Mapoe, 12 Harold Vorster, 11 Courtnall Skosan, 10 Elton Jantjies, 9 Ross Cronje, 8 Ruan Ackermann, 7 Albertus Smith, 6 Jaco Kriel (captain), 5 Francois Mostert, 4 Andries Ferreira, 3 Ruan Dreyer, 2 Malcolm Marx, 1 Jacques van Rooyen.
Střídači: 16 Armand van der Merwe, 17 Corne Fourie, 18 Johannes Jonker, 19 Lourens Erasmus, 20 Cyle Brink, 21 Francois de Klerk, 22 Rohan Janse van Rensburg, 23 Sylvian Mahuza
 
Crusaders
15 David Havili, 14 Israel Dagg, 13 Jack Goodhue, 12 Ryan Crotty, 11 Seta Tamanivalu, 10 Richie Mo’unga, 9 Bryn Hall, 8 Kieran Read, 7 Matt Todd, 6 Jordan Taufua, 5 Sam Whitelock (captain), 4 Scott Barrett, 3 Owen Franks, 2 Codie Taylor, 1 Joe Moody.
Střídači: 16 Ben Funnell, 17 Wyatt Crockett, 18 Michael Alaalatoa, 19 Luke Romano, 20 Pete Samu, 21 Mitchell Drummond, 22 Mitchell Hunt, 23 George Bridge
 
Collapse Najít na stránkách
Collapse Partneři
Collapse Máme 50 let - klikni na logo
Collapse Rugby v TV
Collapse Podpořili naše projekty
Collapse Zveme vás


Collapse Přidej se k nám
Collapse Pozvánka pro veterány