Collapse Statistika
Přístupy:
Aktuálně je zde: lidí
Collapse Ragbisté roku 2017
 

Collapse Nabízíme
Půjčování vlajek
10 Kč/den
Collapse Bazar - prodám
Tyto nové kopačky a mnoho dalších věci nyní najdete v rubrice 
Collapse Neschází ti něco?
The Weather Channel

Owain Jones oceňuje Lions
Pá, 14.Červenec 2017 v 18:13
Autor: (red)

Owain Jones: Alternativní Rugby World Awards pro Lions

 
Ragbyový publicista a editor měsíčníku Rugby World Owain Jones se vrací komentářem k úspěšnému turné Britských a Irských Lvů na Nový Zéland a říká, že bez jakéhokoliv zlehčování si Lvi svým výkonem vysloužili alternativní ocenění Tým roku Rugby World. Ve svém komentáři také vtipně oceňuje zvláštními cenami některé hráče a činovníky, ale třeba i instituci Premiership.
 
 
Palec nahoru: Bylo to z mnoha důvodů nezapomenutelné turné Lions
 
Na konci emocionální šestitýdenní cesty, ne nepodobné horské dráze, je čas upozornit na některé jednotlivce a zdůraznit a osvětlit, co by nemělo uniknout naší pozornosti …
 
 
Cena „Oříšek turné“ - Taulupe Faletau
 
Zinzan Brooke nenadělal mnoho chyb během své hvězdné kariéry všestranného čísla 8, ale svým neopodstatněným předpokladem, že Taulupe Faletau nebude pro All Blacks žádným oříškem, žalostně trefil vedle. Velký All Black asi nikdy nesledoval velšského vazače a sedmdesátinásobného reprezentanta. Faletau byl jako vždy všudypřítomný, hrál víc minut než kdokoli jiný, takže také víc skládal než kdokoli jiný, a jeho silový průnik přes zadáka Israela Dagga ve Wellingtonu byl brilantní. Představa, že Taulupe Faletau a Billy Vunipola, kdy jim bude 30 respektive 28 let, budou ve třetí řadě i při turné Lions v roce 2021 stačí, aby fanouškům Lvů srdce zaplesala. Ostatně uprostřed turné Zinzan rozpačitě přiznal, že jeho posouzení Faletau, bylo trošku mimo.
 
Pod radarem: excellentní Taulupe Faletau je často podceňován
 
 
Cena za „talentovaný genofond“ - Barrett Family
 
Když Kevin „Smiley“ Barrett končil hráčskou kariéru v Taranaki vtipkoval, že byl v All Blacks „na plemeno.“ Bohužel pro zbytek ragbyového světa svému slovu dostál, vypadá to, že tři z jeho chlapců budou metlou soupeřů v příštích letech. Každý zná modrookého Beaudieho, ale dokud turné nezačalo, dvacetiletý Jordie byl dobře střeženým tajemstvím. 196 cm měřící a 96 kilo vážící zadák je podivuhodně nadaným hráčem, ve svém třetím utkání za All Blacks se blýskl víckrát, ale dvě jeho akce přinesly pětky, první po sražení diagonálního překopu svého bratra Beaudieho před brankovištěm BIL na Laumapeho, druhou po úniku ve 36. minutě sám položil. Těžší to má třetí Barrett, druhořadník Scott, zatím poskytuje oporu Brodie Retallickovi a Samovi Whitelockovi, ale je jen otázkou času, kdy prorazí.
 
Barrettovi chlapci: Scott, Jordie a Beauden Barrett jsou ohromně talentovaní
 
 
Cena „svět ragby u nohou“  - Maro Itoje
 
Dvaadvacetiletý Maro Itoje je stěží nováček, má sice teprve 15 „caps“ za Anglii, ale hrál už za Anglii U18, U20 a England Saxons, získal Grand Slam, Champions Cup a titul v Premiership, ale jeho výkony v dresu Lions nebyly na takové úrovni, o jakou druhořadník usiloval. Dejme tomu, že nebyl dokonalý, byl přemotivovaný, což mu vyneslo i něco trestných kopů, ale jeho potenciál je neomezený a výkon, který předvedl ve třetím testu, jsem neviděl mnoho let. Jeho spolupráce s Alunem Wyn Jonesem vypadala, jako když mistr cvičí nadaného učně. Martin Johnson, snad nejlepší anglický druhořadník v historii: „Zeptejte se na něho za deset let. Maro je prostě dobrý!“
 
Role ragbyové superhvězdy čeká Maro Itoje po turné
 
 
Cena pro „nováčka turné“ - Reiko Ioane
 
Stále se mluví o hlubokých základech síly Nového Zélandu, před několika lety se očekávalo, že Akira Ioane bude další velký případ. 23-letý útočník je dobrým hráčem, ale je to jeho mladší bratr dvacetileté křídlo Reiko, na které se už Julian Savea a Waisake Naholo nervózně ohlížejí přes rameno. Lions budou dlouho litovat, jak Ioane prošel v prvním testu vnějším kanálem, křídlo Blues to vytáhlo na nejvyšší rychlostní stupeň. Elliot Daly, není žádné ořezávátko, ale mladíka nedokázal chytit. A určitě bude v příštích letech takových bezmocných na levé straně mnohem víc.
 
Reiko Ioane je v pouhých dvaceti jedním z nejrychlejších křídel světového ragby
 
 
Cena „za pětkovou akci turné“ - Sean O'Brien
 
All Blacks určitě zaznamenali několik hezkých položení od Jordie Barrettova po fantastickou pětku Ngani Laumapeho jednou rukou. Vrcholem ale byla první pětka, kterou si Lions připsali v prvním testu, ta se bude znovu a znovu přehrávat. Zadák Liam Williams po Barrettově překopu vyvedl z rovnováhy Kierana Reada a vyškubl se Ryanu Crottymu a vynesl míč 40 metrů na půlicí čáru, kde podal Jonathanu Daviesovi, ten to vzal podél lajny, zablokoval bránícího Reiko Ioaneho a předal Elliotu Dalymu, Daly poté zrychlil a předal zpět Daviesovi, který pak skládán Beaudenem Barrettem přihrál přesně Sean O'Brienovi a ten prorazil přes čáru, Aaron Smith už pětce nedokázal zabránit, jedním slovem kouzelná akce!
 
Pětka Seana O’Briena po nejkrásnější akci Lions
 
 
Cena „za postoj mimo mísu“ - Premiership Rugby Ltd.
 
Rétorika předsedy Premiership Rugby Ltd. Marka McCafferty o potřebě zkrátit turné Lvů a ubrat zápasů, přičemž současně odmítá jednou za čtyři roky poskytnout skupině čas na přípravu. Vyprávění o turné mohlo být apokalyptické. Je konec lvů? Dokonce naznačoval, že mu jde o blaho hráčů, což bylo trochu paradoxní, vzhledem k tomu, že se snaží prodloužit sezónu na 11 měsíců. Prezident a výkonný ředitel Exeteru Tony Rowe a výkonný ředitel Leicesteru Simon Cohen položili hlavu na špalek, když zpochybnili koncepci fungování Lions v současné podobě, ale tyto názory byly skoro všemi zainteresovanými rychle sestřeleny. Dobře, že rada B&IL nereagovala a pár týdnů počkala, až rozruch kolem Lvů utichne. Moudrá volba.
Premiership Rugby Ltd. chce snížit délku turné, koncept je ohrožen
 
 
Cena „pan naštvaný“ - Kyle Sinckler
 
V seriálu Mr Men je postava Pan naštvaný, který ztrácí nervy při sebemenším podráždění. Tuto roli plnil na turné Lions pravý pilíř Harlequins Kyle Sinckler, který je třeba říci, byl docela úspěšný střídač Dana Colea. Třebaže mladý, zahrál jako ostřílený borec, ale má další vlastnost - vztek. Když se ve druhém testu provinil Charlie Faumuina, Sinckler skočil, aby si to s ním vyřídil a několik Lions ho muselo uklidnit. Sinckler přiznal, že jak Graham Rowntree i Adam Jones mu vyčinili, aby mírnil svou agresi.
 
Potřeboval hladnou hlavu: Kyle Sinckler ztratil nervy na konci druhého testu
 
 
Cena „idiot turné“ - opilci, který napadl Johna Spencera
 
Turné Lvů proběhlo bez kontroverzí, což je poněkud překvapivé, když uvážíme, že 25 tisíc britských turistů vypilo v Aucklandu moře piva. Nicméně byl to jeden Novozélanďan, který se nachlastal do té míry, že se hloupými připomínkami pustil v restauraci do devětašedesátiletého manažera turné Johna Spencera. Příště se pusť do Alun Wyn Jonese (198 cm, 118 kg – pozn.red.), tvrďáku!
 
 
 
Cena „stálá třída“ - Jonathan Davies
 
Jonathan Davies si dělal po turné v roce 2013 srandu, že se cítil jako veřejný nepřítel číslo jedna, když na tříčtvrtce nahradil zbožňováného Briana O'Driscolla při závěrečném testu. Také před turné 2017 Tour bylo dost odpůrců, kteří tvrdili, že Davies ztratil své kouzlo, když se snažil přizpůsobit se hře Scarlets po dvouletém působení ve Francii. 29letý Bancyfeliňan dokončil sezónu se Scarlets jako maserati a na Novém Zélandu se proměnil v Rolls Royce, hrál v každé minutě série tří oficiálních testů, naběhal nejvíc metrů, udělal nejvíc offloadů a linebreaků. Vynikl také v obraně, třeba jeho dvě složení Jordie Barretta byly učebnicové. Nenápadný, absolvoval šest zápasů a zůstal neporažený. Lišák přelstil všechny.
 
Top třída: Jonathan Davies hrál bezchybně ve třech testech Lions
Collapse Najít na stránkách
Collapse Partneři
Collapse Máme 50 let - klikni na logo
Collapse Rugby v TV
Collapse Podpořili naše projekty
Collapse Zveme vás


Collapse Přidej se k nám
Collapse Pozvánka pro veterány