Collapse Statistika
Přístupy:
Aktuálně je zde: lidí
Collapse Ragbisté roku 2017
 

Collapse Nabízíme
Půjčování vlajek
10 Kč/den
Collapse Bazar - prodám
Tyto nové kopačky a mnoho dalších věci nyní najdete v rubrice 
Collapse Neschází ti něco?
The Weather Channel

Turnaj MŽ se nám moc nepovedl
St, 21.Červen 2017 v 15:08
Autor: an / V.Tržický

Turnaj mladších žáků se nám moc nepovedl

 
Turnaj moravské turnajové série mladších žáků jsme byli nuceni přesunout z 20. května na červen a turnaj tak byl v celé sérii jako poslední, možná proto účast vzdaly týmy Olomouce, Zlína a Vyškova. Naší přípravce U10 se moc nedařilo a o nic lépe na tom nebyli ani mladší žáci U12, je to důsledek jednak velké fluktuace hráčů, jednak jejich stále přetrvávajícího nedostatku.
 
 
Mladší žáci U12 jen jednou remízovali
 
Havířov 17.6.2017 (an) - Protože se tabulky soutěží mladších žáků a přípravek nevedou, mohlo by se říci, že ani výsledky nejsou moc důležité. Jenže jsou, trenérům i hráčům ukazují, co se už naučili, které herní postupy už zvládli a jak se vyrovnávají i s pro některé hráče docela stresující osobní obranou – skládáním i jak se už naučili taktické obraně, tedy jak dokážou udržet své postavení v herním schématu. Výsledky ukazují, jak jsou na tom v porovnání s jinými týmy a tady rozhodně radost mít nemůžeme.
 
   
Foto: Radek Kokinda
 
Podle trenérů kluci a holky dobře vědí, co a jak mají hrát, v tréninku to jsou schopni plnit, ale v utkání se vrátí ke všem zlozvykům a chybám. Navíc vůbec nehrají kolektivně, není to týmový výkon, je to exhibice jednotlivců, kteří buď soupeři utečou a položí, nebo jen míč odevzdají, protože obvykle nemají žádnou podporu spoluhráčů. Otázka také je, jak lze vůbec organizovat cvičná tréninková utkání, ve kterých by se kluci a holky učili přímo hrou, když jich není ani na celé družstvo.
 
Výsledky týmu U12 (hrálo se dvoukolově):
Havířov –  RC Bystrc  1:5 a 0:8
  –  RC Dragon Brno 2:5 a 2:3
  –  Mariánské Hory 2:3 a 2:2
 
 
 
Nemáme dost hráčů
 
(Vlastimil Tržický, trenér) - Sobotní turnaj v Havířově se našemu týmu moc nepovedl, je to důsledek skutečnosti, že družstvo nebylo kompletní a navíc doplněné o úplné nováčky. V prvním utkání jsme zbytečně podlehli Ostravě 2:3, druhé proti Bystrci A jsme prohráli 0:5. Po doplnění družstva o Aničku, která se vrátila k ragby, jsme si poradili s béčkem Bystrce  6:1 a v závěrečném utkání jsme prohráli s Dragonem 0:4.
 
   
Foto: Radek Kokinda
 
Potřebovali bychom stabilní kádr deseti hráčů, kteří by chodili na tréninky a účastnili se zápasů, aby nováčci měli čas projít komplexní přípravou. Musíme se snažit, aby ragby děti bavilo a ony odcházely z tréninku nebo ze zápasu s úsměvem a s pocitem, že se jim něco povedlo, aby měli chuť postoupit do dalších kategorii.
 
I když jsme nevyhráli, jsem na tým pyšný - snažil se a bojoval, jak to jen šlo. Ať žijou Bizoni!
 
Výsledky:
Havířov Mariánské Hory 2:3
  RC Bystrc 1   0:5
  RC Bystrc 2   6:1
  RC Dragon Brno 0:4
 
 
Všechny fotografie Radka Kokindy:
ZONERAMA
Collapse Najít na stránkách
Collapse Partneři
Collapse Máme 50 let - klikni na logo
Collapse Rugby v TV
Collapse Podpořili naše projekty
Collapse Zveme vás
Collapse Přidej se k nám
Collapse Pozvánka pro veterány