Collapse Statistika
Přístupy:
Aktuálně je zde: lidí
Collapse Ragbisté roku 2017
 

Collapse Nabízíme
Půjčování vlajek
10 Kč/den
Collapse Bazar - prodám
Tyto nové kopačky a mnoho dalších věci nyní najdete v rubrice 
Collapse Neschází ti něco?
The Weather Channel

Ženy Petrovic mistryněmi v sedmičkách
Út, 20.Červen 2017 v 10:31
Autor: Petr Skála

Ženy Petrovic mistryněmi v sedmičkách

 
PRAHA 18.6.2017 (Text Petr Skála, foto Miloš Březina) - Ragby se hraje v různých variantách a vedle klasické hry se šišatým míčem s patnácti hráči se hraje i olympijská varianta, kterou hrají týmy se sedmi hráči nebo hráčkami.
 
 
 
V sedmičkách  hrají ženy o domácí titul již celé jedno desetiletí. V ročníku 2016-2017 o něj hrály v osmi turnajích a po  každém z nich si střídavě přebíraly vítězství hráčky Petrovic se soupeřkami z  Tatry  Smíchov. Proto po sedmi turnajích vedla Tatra jen o pouhé dva body. O titulu se tak rozhodovalo až v posledním turnaji tuto neděli v Praze-Petrovicích.
 
"Pokud vyhrajeme tento turnaj, tak budeme mít titul," těšil se na rozhodující turnaj do Petrovic kouč Tatry Stanislav Král, "Má to však háček. Kdyby vyhrály Petrovice, tak nás bodově doženou a protože mají lepší skore, obhájí titul Petrovice," dodal Král.
 
 

Drama do posledních vteřin ...

 
Turnaj probíhal podle předpokladů. Tatra i Petrovice se probojovaly do finále.
 
"Ještě minutu před koncem děvčata prohrávala 12:19, ale vyšla nám poslední akce a po položené pětce Petrovice následným kopem vyrovnaly," popsal finalové utkání pro ragbyový magazín Českeragby.cz  kouč Petrovic Richard Krützner.
 
Po krátké přestávce se finalový zápas prodlužoval. Míč se  chvilku po zahájení prodloužení  dostal ke kapitánce Petrovic  Lucii Svobodové a ta se zastavila až v brankovišti Tatry a tím  vybojovala pro Petrovice šestý mistrovský titul. Ragbyový klub, jehož stánek je u Botiče, je tak v ženském ragby nejúspěšnější ze všech.
 
 
"Ragby hraje v Petrovicích asi třicet žen. Proto máme nejenom áčko, ale i béčko a céčko. V ragby žen si na zájem hráček nemůžeme stěžovat," pochlubil se Richard Krützner, který trénuje petrovické ženy sedm let.
 
"Je to zvláštní. Hrál jsem stejně jako bratr i tatínek za Pragovku, ale Praga jako jediná z Prahy nemá žádný ženský tým. Proto, když mé neteře začaly hrát  za Petrovice a neměly chvíli trenéra, tak  přišly za mnou, zdali je nechci trénovat. V Pragovce o ženském ragby v té době nikdo ani neuvažoval, tak jsem s tím souhlasil a nyní  už mám jako trenér šest zlatých a jednu stříbrnou medaili z mistrovství ČR," pochlubil se kouč Petrovic.
 
 
 

Co čeká nejlepší sedmičkový ženský ragbyový tým v zemi nyní?

 
"Teď budou prázdniny a po prázdninách budeme hrát celý podzim patnáctkové ragby. Nebude to snadné rozjet tuto soutěž. V Petrovicích sice dáme dohromady celý tým, ale ostatní účastníci soutěže se budou muset skládat s více klubů. Jeden určitě vznikne na Moravě a další dva v Čechách. Zájem o tuto soutěž mají Vídeňáci a jeden polský klub u hranic s Českem. Až skončí patnáctky, na jaře se rozjede sedmičková soutěž. Pokud to tak zůstane, tak to budeme mít lépe vyřešené než muži, kteří  mistrovskou soutěž v sedmičkách za rok 2017  ještě nezačali hrát," míní Richard Krützner.
 
Konečné pořadí mistrovství České republiky v ragby o sedmi hráčkách ...
 
1. Petrovice, 2. Tatra Smíchov, 3. Sparta, 4. Říčany, 5. Slavia Praha, 6. Vyškov.
Finále osmého závěrečného turnaje ...   Petrovice - Tatra Smíchov 19:19 po prodloužení 24:19.
 
Collapse Najít na stránkách
Collapse Partneři
Collapse Máme 50 let - klikni na logo
Collapse Rugby v TV
Collapse Podpořili naše projekty
Collapse Zveme vás

Collapse Přidej se k nám
Collapse Pozvánka pro veterány