Collapse Statistika
Přístupy:
Aktuálně je zde: lidí
Collapse Ragbisté roku 2017
 

Collapse Nabízíme
Půjčování vlajek
10 Kč/den
Collapse Bazar - prodám
Tyto nové kopačky a mnoho dalších věci nyní najdete v rubrice 
Collapse Neschází ti něco?
The Weather Channel

Pohár z přeboru starších žáků odvezly Říčany
Po, 19.Červen 2017 v 18:10
Autor: Karel Gaman

Pohár z přeboru starších žáků odvezly Říčany

 
Havířov 18.6.2017 - Karel Gaman, foto Zdeněk Bernadt
 
V loňském turnaji o titul přeborníka republiky v sedmičkách kategorie starších žáků soutěžilo deset týmů, v tom letošním v neděli v Havířově bojovalo devět družstev a tomu loňskému byl podobný jen v tom, že druhé místo obsadil Dragon Brno. Vloni v Brně byla i družstva nových klubů, letos se bohužel nepřihlásil žádný a tak to v Havířově byla přehlídka týmů českých a moravských klubů s letitou tradicí.
 
 
 
 

Přebor ČR U14 v ragby 7’s - Havířov 18.6.2017

 
Skupina A
 
Skupina B
 
Skupina C
Sparta - Bystrc 47:  7   Slavia - Zlín 45:  0   Havířov - Olomouc 19:17
Říčany - Sparta 31:  0   Dragon - Slavia 38:  0   Petrovice - Havířov 32:  7
Bystrc - Říčany   0:64   Zlín - Dragon   7:41   Olomouc - Petrovice   7:43
 
Skupina o 7.-9.místo
 
Skupina o 4.-6.místo
 
Skupina o 1.-3.místo
Bystrc - Olomouc 7:38   Sparta - Havířov 31:12   Říčany - Petrovice 39:  7
Zlín - Olomouc 0:61   Slavia - Havířov 21:19   Dragon - Petrovice 24:12
Bystrc - Zlín 5:19   Sparta - Slavia 57:  7   Říčany - Dragon 38:14
 
Pořadí:
1. RC Mountfield Říčany, 2 RC Dragon Brno, 3. RK Petrovice, 4. RC Sparta Praha, 5. RC Slavia Praha, 6. RC Havířov, 7. RC Olomouc, 8. RC Zlín, 9. RC Bystrc
 
 
 
Bylo dost obtížné rozdělit devět přihlášených týmů do tří výkonnostních košů, loňské pořadí sedmičkového přeboru se nedalo použít, výsledky českých přípravných sedmičkových turnajů nebyly známy, organizátoři proto vycházeli z výsledků soutěže XII a moravské sedmičkové série. Nakonec se ukázalo, že rozdělení naprosto odpovídalo skutečnosti na hřišti. Do čela skupin byly nasazeny Říčany, Dragon Brno a Petrovice, z druhého koše pak byly přiřazeny Sparta, Slavia a Havířov a ze třetího Bystrc, Zlín a Olomouc.
 
Jako suverén se ukázaly Říčany a Dragon Brno, měly také skoro optimálně sestavená družstva z hráčů velkých a fyzicky vyspělých a ukazuje se, že až na výjimky, jakou byli hráči drobné postavy ale odvážného srdce, třeba havířovský Stonawski, neměla většina hráčů příliš šancí takové hráče zastavit. Ale u obou pozdějších finalistů hrála roli dobrá taktická příprava pro sedmičky s celoplošným pojetím hry. Byl obrovský rozdíl sledovat způsob hry čelních týmů a mnoha slabších, zatímco u nejlepších týmů hráči dokázali držet formaci, u slabších týmů se projevoval „stádní pud,“ všichni se shlukli do ohroženého místa jak ovce a uvolnili prostor okolo, a to byla pochopitelně voda na mlýn soupeři, který pak bodoval jak na běžícím pásu. A úměrně tomu, jak skóre na jedné straně narůstalo, na druhé klesala morálka skoro až na minusové hodnoty, postihlo to prakticky každý tým.
 
Ač byla úroveň týmů různá, jedno bylo velmi pozitivní, bojovnost. Ač se to může zdát ve světle předchozích řádků paradoxní, ve střetnutích vyrovnaných týmů to bylo zřetelné, souboj Havířova s Olomoucí nebo Slavie s Havířovem, ale také Dragonu s Petrovicemi, to byla bitva do poslední minuty.
 
 
Finálový souboj o třetí místo – pražské derby Sparta v. Slavia – ovládli Sparťané, bodovali jak diví, ale umožnil jí to až příliš defétistický přístup hráčů Slavie, hráli jaksi zakřiknutě, zadrženě, odevzdaně, jako by trpěli komplexem Sparta. To v utkání o 1. místo mezi Říčany a Dragonem byly sice Říčany zjevně lepší, ale Dragon se nevzdával, byl sice téměř stále v defenzivě, ale bránil se zuby nehty a nic Říčanům nedal zadarmo. Až ve druhé půli (první 12:7 pro Říčany) zřejmě došly síly a Říčany získaly rozhodující náskok.
 
 
Další fotografie: ZONERAMA
Collapse Najít na stránkách
Collapse Partneři
Collapse Máme 50 let - klikni na logo
Collapse Rugby v TV
Collapse Podpořili naše projekty
Collapse Zveme vás
Collapse Přidej se k nám
Collapse Pozvánka pro veterány