Collapse Statistika
Přístupy:
Aktuálně je zde: lidí
Collapse Ragbisté roku 2017
 

Collapse Nabízíme
Půjčování vlajek
10 Kč/den
Collapse Bazar - prodám
Tyto nové kopačky a mnoho dalších věci nyní najdete v rubrice 
Collapse Neschází ti něco?
The Weather Channel

Žáci na dvou frontách
St, 14.Červen 2017 v 19:53
Autor: L.Kozubík / R.Kloda

Žáci na dvou frontách

 
Na dvou frontách soutěžili naši žáci o víkendu – starší v Bystrci ve druhém turnaji moravského přeboru v sedmičkách, jinak přípravném turnaji pro mistrovství republiky, které se bude hrát tuto neděli v Havířově, mladší pak hráli v Ostravě předposlední turnaj moravské turnajové série – a mohli omrknout i ženy při jejich sedmičkovém turnaji o Evropskou trofej.
 
 

Spokojenost v Bystrci

 
 
Bystrc 11.6.2017 (Ladislav Kozubík) - S hrou jsem byl celkem spokojen, hlavně ve dvou utkáních, a to s Dragonem, kde na něj výkonnostně nemají a přesto bojovali a dřeli. Obzvlášť Honza Kubik, který předvedl několik dobrých a tvrdých skládek. Kluci dokázali dát i body po aktivní obraně, když donutili Dragon udělat chybu.
 
Dobré utkání bylo i s Bystrcí, kde kluci přesto že prohrávali 0:7, dokázali svou bojovností utkání otočit.
 
Další zápasy se Zlínem a Olomoucí museli vyhrát, protože soupeř je o něco slabší. Ale na druhou stranu to mělo negativní dopad, protože někteří naši hráči přestávali hrát týmově a začali hrát sólově.
 
Přes dobré výsledky na tomto turnaji máme pořád a hodně co zlepšovat: kolektivní pojetí hry, využití prostoru a šíře hřiště, skládání (bylo na nás několik trestných kopů za vysoké skládky), vracení se do obrany, kvalitu přihrávek a další technické i taktické prvky.
 
 

Havířov - Zlín  24:7

Body: Kubik 10 (2P), Illek 5, Kusý 5, Plinta 2, Hlaváč 2
 

Dragon - Havířov 36:5

Body: Damian Kusý 5
 

Havířov - Bystrc 19:7

Body: Dam.Kusý 5, Illek 5, Stonawski 5, Plinta 4 (2KP)
 

Olomouc - Havířov 0:41

Body: Plinta 9 (1P,2KP), D.Kovács 7 (1P,1KP), Illek 5, Hlaváč 5, Malík 5, Dam.Kusý 5, Marcol 5
 
 
 
 

Předposlední turnaj mladších žáků

 
 
Ostrava 10.6.2017 (Radomír Kloda) - V sobotu 10.6.2017 se netradičně konal turnaj nejmenších ragbistů na umělé trávě v Ostravě-Vítkovicích. Ostravští turnaj přesunuli ze svého domácího hřiště do Vítkovic jednak proto, aby příliš nerozptylovali síly, jednak proto, aby nejmenším ragbistům umožnili omrknout ženy, které na hlavním hřišti hrály evropský kvalifikační turnaj Rugby Europe Sevens Women’s Trophy. V průběhu turnaje jsme v pauzách mezi utkáními sledovali některé zápasy a viděli jsme vítězství našich žen nad Rumunkami.
 
Turnaj byl organizován pro kategorie U8, U10 a U12, a jako obvykle byla plocha hřiště rozdělena na tři hřiště, jedno pro danou kategorii. V kategorii do 8 let neměl RC Havířov zastoupení, v této kategorii startovala 4 družstva, na prvním místě bez porážky skončil RC Sokol Mariánské Hory, před RC Olomouc 1, RC Vyškov a RC Olomouc 2.
 
V kategorii U10 bylo přihlášeno 5 družstev, proto se turnaj odehrál systémem každý s každým. V prvním utkání turnaje se střetla družstva RC Vyškov a družstvo našeho klubu, více štěstí ve vyrovnaném utkání mělo družstvo Vyškova, které zvítězilo v poměru 2:1.
 
V dalším utkání RC Havířova s RC Olomoucí se situace opakovala, kdy Olomouc zvítězila opět o jedno položení a to 2:1. Ve třetím utkání pak Havířov nestačil na pozdějšího vítěze RC Zlín (vyhrál turnaj bez porážky a skóre bylo 12:1) a navíc toto utkání nedohrál Tobiáš Kobierski (naražená holeň) a Michael Audy (koleno).
 
V posledním utkání pak Havířov s výpomocí od Vyškova nastoupil proti domácímu týmu (Sokol Mariánské Hory) a prohrál v poměru 1:4 (utkání nedohrála Iva Plintová (koleno). Kvůli nasazení a obětavé hře a hlavně pak tvrdému terénu došlo k naražení kolen a nohou zraněných hráčů. Přispělo k tomu také počasí, neboť byly deštivé přeháňky a chladno, takže terén byl i kluzký. Přesto je nutno pochválit celé družstvo za bojovnost a předvedenou hru hlavně pak v prvních dvou utkáních. V kategorii U10 za RC Havířov nastupovali: Michael Audy, Tobiáš Kobierski, Ivana Plintová, Filip Smolík, Adam Světlík, Erik Mašek, Michal Chamrath a Jarda Tejkvon.
 
 
 
 
V kategorii U12 bylo přihlášeno opět 5 družstev, proto se také turnaj U12 odehrál systémem každý s každým. Družstvo RC Havířov v prvním utkání turnaje nastoupilo proti Vyškovu a bylo znát, že se teprve družstvo „probudilo“ a zaslouženě prohrálo v poměru 0:2.
 
Ve druhém utkání se již probuzený Havířov hrál kolektivně a dařilo se mu plně eliminovat snahu soupeře bodovat. V tomto utkání zvítězil Havířov vysoko nad Olomoucí v poměru 6:1, i když na hřišti nebyl tak velký rozdíl mezi hrou Havířova a Olomouce vidět.
 
 
Ve třetím utkání se družstvo RC Havířov vypjalo k velmi dobrému výkonu a dokázalo remizovat 1:1 s pozdějším vítězem turnaje - RC Zlín. V posledním utkání již hrál Havířov trochu křečovitě a byla na hráčích znát únava, přesto se RC Havířov podařilo zvítězit nad domácím Sokolem v poměru 2:1 a tím si vybojovat celkové druhé místo za Zlínem a před Sokolem Mariánské Hory.
 
 
Za družstvo U12 nastoupili: Jakub Kobierski, Marek Kocourek, Rosťa Plinta, Filip Sláma, Michal Štefkovič, Marek Rosypka, Lukáš Zářický, Hynek Hřebíček a Denis Smyček.
Collapse Najít na stránkách
Collapse Partneři
Collapse Máme 50 let - klikni na logo
Collapse Rugby v TV
Collapse Podpořili naše projekty
Collapse Zveme vás
Collapse Přidej se k nám
Collapse Pozvánka pro veterány