Collapse Statistika
Přístupy:
Aktuálně je zde: lidí
Collapse Ragbisté roku 2017
 

Collapse Nabízíme
Půjčování vlajek
10 Kč/den
Collapse Bazar - prodám
Tyto nové kopačky a mnoho dalších věci nyní najdete v rubrice 
Collapse Neschází ti něco?
The Weather Channel

Česko hraje o dvojnásobný postup
Pá, 19.Květen 2017 v 12:38
Autor: Petr Skála

Česko hraje o dvojnásobný postup

 
Ragbistům v utkání Česko - Malta jde i o postup do dalšího kola kvalifikace na MS 2019
 
 
PRAHA - Za klíčové ragbyové utkání  tohoto roku lze považovat duel o postup do divize Trophy Mistrovství Evropy, které  odehrají čeští reprezentanti již v  sobotu 20. května 2017  od 14:00 hodin v Praze na Markétě. Navíc vítěz klání zároveň postoupí do druhého kola kvalifikace na Mistrovství světa v roce 2019 v Japonsku, které se odehraje za 168 hodin poté opět na území České republiky ovšam pokud Češi porazí v sobotu Maltu. 
 
 
S Maltou Česká reprezentace sehrála v historii vzájemných sportovních vztahů dva vítězné zápasy v rámci Divize B ME.

La Valletta  (21. listopadu 2015)  Malta - Česko 13:20
Praha         (8. listopadu 2014)    Česko - Malta 27:13

Malťané v obou zápasech ukázali, že mají tradičně lepší útok oproti roji. Herní styl je ovlivněn anglickou školou.  V sestavě Malty zřídkakdy totiž  najdete  ragbisty,  pro něž je  maltština rodným jazykem,  neboť hru se šiškou tu nejspíše v pěti klubech hrají na ostrovech usedlí Angličané.
 
Malta - Česko 13:20 (10:7) - 21.11.2015                Foto Mark Zammit
 
Není bez zajímavosti, že ragby se na Maltě začalo hrát sice už  na konci 19. století, když ho na ostrovy  přivezli britští námořníci, ale první organizovaný klub byl založen  až v roce 1946 a byl téměř výhradně složen z britských vojáků sloužících na ostrovech. Na konci 20. století se začalo ragby na Maltě rozvíjet trochu výrazněji a to poté, kdy od roku 2000 se Malta stala plnoprávným členem světové ragbyové federace IRB. Do finále konference 1 se Malta dostala tak, že vyhrála jižní skupinu. K prvenství Maltě stačila remiza 14:14 s třetím Chorvatskem a výhra 39:17 s druhým Izraelem.
 
 
Aktuální česká nominace pro utkání s Maltou

Dřímal, Elis, Staněk, Průša, Benda, Caldaroni, Kutil, Havlíček, Šťastný, Frank, Olbrich, Voves, Hošek, Havel, Hruška, Loutocký, Jursík, Kučera Jan, Šimák, Školař, Stejskal, Kovář Milan, Pantůček, Čížek Jan, Soural, Schlanger, Žalud.
 
 
Co se stane, když Česko vyhraje?

Ragbyový tým postoupí do skupiny Trophy Mistrovství Evropy  do společnosti ragbyových týmů Nizozemska, Polska, Moldavska, Švýcarska a pravděpodobně Belgie, která bude hrát baráž o udržení v Rugby Europe Championship s vítězem Rugby Europe Trophy Portugalskem a rozhodně se více věří Portugalsku.

Navíc se týden po očekávaném vítězství nad  Maltou 27.května 2017 odehraje ještě třetí utkání o postup na MS a to s vítězem finalového utkání Konference 2 Maďarsko - Bosna Hercegovina. Ano,  takový je klíč kvalifikace MS 2019.
Collapse Najít na stránkách
Collapse Partneři
Collapse Máme 50 let - klikni na logo
Collapse Rugby v TV
Collapse Podpořili naše projekty
Collapse Zveme vás

Collapse Přidej se k nám
Collapse Pozvánka pro veterány