Collapse Statistika
Přístupy:
Aktuálně je zde: lidí
Collapse Ragbisté roku 2017
 

Collapse Nabízíme
Půjčování vlajek
10 Kč/den
Collapse Bazar - prodám
Tyto nové kopačky a mnoho dalších věci nyní najdete v rubrice 
Collapse Neschází ti něco?
The Weather Channel

Nesoutěžní soutěže žáků
St, 17.Květen 2017 v 14:00
Autor: (an)

Nesoutěžní soutěže žáků

 
 
Zatímco starší žáci v sobotu svou soutěž končí finálovým zápasem, mladší svou moravskou turnajovou sérii sotva začali. Zatímco starší žáci obsadili ve druhém bloku (jarním) soutěže druhé místo, u mladších žáků se žádné tabulky nevedou a žádné pořadí se nevyhlašuje. Nicméně žáci velmi citlivě vnímají, zda v turnaji uspěli nebo ne, systém „nesoutěžních“ turnajů je přinejmenším podivný, vždyť jde proti podstatě sportu – tedy soutěži o co nejlepší umístění.
 
 

Starší žáci lepší než na podzim

 
Podzimní část moravského oblastního přeboru starších žáků vyhrál suverénně Dragon Brno s 15 body před Mariánskými Horami (11). Teprve za nimi se seřadily ostatní kluby s bodovou ztrátou, naši skončili se srážkou 1 bodu za kontumační prohru s Dragonem na předposledním místě. Na jaře se naši žáci přece jen chytili a začali své podzimní přemožitelé porážet, tedy až na jednoho, které ho právě na podzim porazili, na Vyškov. A Vyškov se za podzimní porážku 5:10 revanšoval až příliš krutě, porazil naše kluky a holky 63:5.
 
A právě tuto sobotu dopoledne se naši žáci střetnou s Vyškovem znovu ve finále moravského oblastního přeboru. Měli by na poslední prohru zapomenout a postavit se Vyškovu ne jako outsider, ale rovnocenný soupeř. Ale ať už zápas dopadne jakkoliv, přinejmenším druhé místo (a třetí, když budeme počítat, že nejlepší na Moravě je Dragon startující v celostátní lize) si už svými jarními výkony zajistili.
 
 

Mladší žáci soutěží nesoutěží

 
Uvádíme sice výsledky naší mládežnické základny, ale skutečně bychom výsledky, natož trenérské hodnocení vůbec neměli zveřejňovat. Ale otázka zní: jak to vnímají žáci, skutečně to berou bez emocí nezaujatě a bez zájmu o výsledek? Pak to je to úplně nejhorší, co se může stát! Co jim záleží na dobré hře, na dobrých výkonech, když o nic nejde! Vždyť je to proti samotné podstatě sportu! Je to asi tak, jak kdyby někdo řekl autorovi tohoto nesmyslu: jen pracuj, odměnu nedostaneš, musí tě blažit, žes dobře pracoval! Ostatně, stejně všichni pořadatelé vedou a zveřejňují výsledky turnajů!
 
 
Turnaj U12 13.5. ve Zlíně
 
Výsledky ve skupině
Havířov - Bystrc   0:9
Havířov - Zlín   3:6   Kobierski, Hřebíček 2
 
O umístění
Havířov - Olomouc   3:6  Hřebíček 2  Ďurovec (Ostrava)
 
 
Za nás nastoupili střídavě i hráči z Ostravy, kterých bylo málo, a nepostavili samostatné družstvo. Stále se opakují stejné chyby - k velmi slabé obraně a malé snaze o získání míče se ještě přidala velmi sólová hra, bez kolektivního pojetí. Hlavní rozdíl v podání našeho a lepších mužstev je v chuti hrát a v nebojácnosti. Kluci se nad sebou musí zamyslet a změnit svůj přístup jak ke hře tak hlavně k tréninku!
 
 
Turnaj U12 6.5. v Olomouci
 
Výsledky ve skupině:
Havířov - Bystrc   0:6
Havířov - Ostrava 4:0   (Kobierski, Kocourek 2, Plinta)
 
O umístění
Havířov - Olomouc 1:4  (Kobierski)
 
Stále stejné nedostatky v obranné činnosti, čekání na soupeře, pasívní hra a ponechávání míče soupeři. Kombinační hru kluci produkovali posledních pár minut v utkání s Olomoucí. Nato, že to byl první turnaj jsem v celku spokojen, jak s hrou, tak i s nasazením. Na některých hráčích bylo vidět, že mají problém vše odběhat! Je to pouze na nich jak přistupují k tréninkům a to se projevuje na turnajích!
Collapse Najít na stránkách
Collapse Partneři
Collapse Máme 50 let - klikni na logo
Collapse Rugby v TV
Collapse Podpořili naše projekty
Collapse Zveme vás

Collapse Přidej se k nám
Collapse Pozvánka pro veterány