Collapse Statistika
Přístupy:
Aktuálně je zde: lidí
Collapse Ragbisté roku 2017
 

Collapse Nabízíme
Půjčování vlajek
10 Kč/den
Collapse Bazar - prodám
Tyto nové kopačky a mnoho dalších věci nyní najdete v rubrice 
Collapse Neschází ti něco?
The Weather Channel

Mladší žáci letos poprvé na turnaji
Čt, 11.Květen 2017 v 16:59
Autor: Radomír Kloda

První jarní turnaj přípravky a mladších žáků v Olomouci

 
 
Pro deštivé a studené počasí se první jarní turnaj nejmenších ragbistů konal až v sobotu 6.5.2017 a to v Olomouci. Vlakem se skupina 16 hráčů a 6 dospělých přemístila bez problémů z Havířova do Olomouce
 
 
V Olomouci na nádraží jsme zažili i odjezd historického vláčku taženého parní lokomotivou
 
 
Nejmenší účastník této akce Oliver Fric (6 let) jel s maminkou a prarodiči po vlastní ose autem. Počasí nám přálo, bylo celkem teplo a oblačno s občasným sluníčkem mezi mraky. Turnaj byl pro kategorie U8, U10 a U12. Mimo turnaj si nejmenší hráči ragby ve věku do 6 let zahráli po rozcvičení a několika průpravných cvičeních několik „utkání“, kdy proti sobě hrálo na každé straně 5 hráčů/hráček.
 
 
 
Havířovský Oliver Fric s míčem v modrém
 
Plocha hřiště byla rozdělena na tři hřiště, vždy po jednom pro danou kategorii. V kategorii do 8 let neměl RC Havířov zastoupení. V kategorii startovalo celkem 6 družstev, na prvním místě bez porážky skončil RC Sokol Mariánské Hory A, před RC Brno Bystrc a RC Vyškovem.
 
V kategorii U10 se turnaj odehrál tak, že družstva byla rozdělena do dvou skupin a podle výsledků a pořadí ve skupině se pak hrálo o konečné umístění v turnaji. Družstvo RC Havířov v prvním utkání skupiny porazilo RC Dragon Brno 2 v poměru 1:0, kdy hráči velmi dobře eliminovali větší hráče soupeře dobrou obranou a hlavně pak nasazením. Ve skládání vynikal nejmenší hráč Havířova Martin Kocourek, ale bez kolektivního pojetí hry by naši hráči nemohli myslet na úspěch. Totéž platilo pro druhé utkání, ve kterém RC Havířov zvítězil nad Olomoucí 2 v poměru 3:1. Teprve ve třetím utkání naši nestačili na družstvo Zlína (pozdější vítěz turnaje), které hrálo velmi dobře kolektivně a mělo velmi dobrou obranu, a prohrálo v poměru 0:4. V utkání o konečné 3. místo družstvo RC Havířov zvítězilo v poměru 2:1 nad družstvem RC Dragon Brno 1. Je nutno dodat, že pro nemoci a úrazy (mimo ragbyové dění) se turnaje zúčastnilo pouze 7 hráčů (hraje se v osmi) a soupeři byli ohleduplní a vždy postavili stejný počet svých hráčů do hry. RC Havířov v kategorii U10 reprezentovali: Michael Audi, Tobiáš Kobierski, Martin Kocourek, Ivana Plintová, Filip Smolík, Adam Světlík a Toník Tržický. Družstvo vedl Vlastimil Tržický, který také za asistence sportovního ředitele Patrika Kovácse předal v úterý na tréninku hráčům bronzové medaile a poděkoval jim za dobrou reprezentaci klubu na turnaji.
 
 
 
 
Družstvo RC Havířov v oranžových dresech proti RC Dragonu Brno
 
 
V kategorii U12 se turnaj odehrál tak, že družstva byla rozdělena do dvou skupin a podle výsledků a pořadí ve skupině se pak hrálo o konečné umístění v turnaji. Družstvo RC Havířov v prvním utkání skupiny prohrálo s Brno Bystrc (pozdější vítěz turnaje) v poměru 0:6, kdy hráči nestačili na fyzicky zdatnějšího soupeře, který hrál velmi organizovaně a kolektivně. Ve druhém utkání pak naše družstvo zvítězilo nad RC Sokol Mariánské Hory v poměru 3:0. V utkání o konečné 3. místo družstvo RC Havířov nestačilo na domácí družstvo Olomouce a prohrálo v poměru 1:4 Za družstvo U12 nastoupili: Jakub Kobierski, Marek Kocourek, Rosťa Plinta, Filip Sláma, Michal Štefkovič, Marek Rosýpka, Lukáš Zářický, Matyas Orság a Denis Smyček.
 
 
 
Družstvo U12 RC Havířov s trenérem Janem Kozubíkem
 
 
Po vyhodnocení turnaje jsme ještě shlédli poločas v mezinárodním utkání Old Boys mezi Moravskoslezskými Orly a týmem z Francie (na snímku Francouzi s dárky pro soupeře).
 
Collapse Najít na stránkách
Collapse Partneři
Collapse Máme 50 let - klikni na logo
Collapse Rugby v TV
Collapse Podpořili naše projekty
Collapse Zveme vás
Collapse Přidej se k nám
Collapse Pozvánka pro veterány