The Weather Channel

ME C1 North: Jasná výhra Česka
Ne, 07.Květen 2017 v 22:01
Autor: (gak) / Petr Skála

Žádný zázrak se nekonal, uvádí lucemburský server Luxemburger Wort, porážka odsuzuje Lvy k sestupu z konference 1. Byl to souboj nesouměřitelných týmů, vždyť Česká republika je 30 míst před Lucemburskem ve světovém rankingu, přesto Lucembursko vyvíjelo na Čechy docela velký tlak. Také kouč Jonathan Flynn konstatoval, že Češi donutili jeho tým podat dosud nejlepší výkon. Z hlediska toho, že se střetl nejlepší tým konference s posledním, se může zdát výhra 33:3 pod možnosti českého týmu, ale hrálo se za deště a soupeř neskutečně agresívně bránil.

LUCEMBURK 6.5.2017 - Čeští ragbisté vyhráli v posledním utkání konference 1 Sever ME, které se hraje zároveň jako kvalifikace na MS nad nejslabším soupeřem skupiny Lucemburskem 33:3.  V historicky prvním střetnutí těchto zemí byla Česká republika favoritem a po celou hru o tom soupeře i diváky přesvědčovala.

Osm minut trvalo, než se český tým dostal poprvé do brankoviště, po vyhraném autovém vhazování v obranném území Lucemburska vazač Loutocký položil, Forst přidal 2 body z kopu. Vzápětí po výkopu se naši dopustili přestupku a útokovka Dozin snížil z trestného kopu na 3:7. Česko se nadále prosazovalo silou a do konce prvního poločasu přidalo ještě dvě pětky – položili Jursík a rváček Mára, Loutocký přidal kop. Poločas naši dohrávali ve čtrnácti, havel byl vykázán na 10 minut za nebezpečnou hru.

V úvodu druhého poločasu se Lucemburčané dostali dvakrát po sobě do bodové situace, pokaždé zachránil Loutocký a také po následném mlýnu vynesl míč daleko do pole a zabránil dalšímu ohrožení našeho brankoviště. Ostatně Lucemburčané vůbec nebyli pasivní, stále se snažili náš tým držet na naší polovině, jen díky našemu silnému roji se hra posouvala na polovinu Lucemburska. A byl to také roj, který ve druhé půli mnohokrát doslova soupeře rozprášil a rozdrtil ve mlýnech, a byly z toho dvě trestné pětky ve zhruba 20. minutě a minutu před koncem.

Neprosadily se naše zadní řady, agresivní pressing, který domácí praktikovali, naším útočníkům mnoho prostoru neposkytl, sem tak některý z útočníků využil příležitosti k hlubšímu průniku, ale k bodům to nevedlo.

Lucembursko - Česko 3:33 (3:19)

Stade Josy Barthel, deštivé počasí * pětky 0:5 * rozhodčí Maxwell-Keys (ANG) * ŽK Havel * 1100 platících diváků

Lucembursko 3: TK 1 Dozin

Česko 33: P 5 Loutocký, jursík, Mára, TP 2
  KP 3 Forst, Loutocký 3

Lucembursko: 1 Blanchet, 2 Dee, 3 Rezapour, 4 Schaap, 5 Colsen, 6 Vert, 7 Kimmel, 8 Kremer, 9 Geoffreys, 10 Dozin, 11 Stone, 12 Logier, 13 Ketema, 14 Vimond, 15 Keane (C)
Střídači: 16 Marcus, 17 Lux, 18 Poulet, 19 Remedi, 20 Bouobda Nzali, 21 Dennis, 22 Calmont, 23 Timmermans
Trenér: Jonathan Flynn

Česko: 1 Průša, 2 Dřímal, 3 Elis, 4 Frank, 5 Voves (C), 6 Mára, 7 Havel, 8 Loutocký, 9 Šimák, 10 Jursík, 11 Forst, 12 Pantůček, 13 M.Kovář, 14 Schlanger, 15 Čížek
Střídači: 16 Benda, 17 Hodek, 18 Olbrich, 19 Hošek, 20 Kohout, 21 Kučera, 22 Soural
Trenér: Tomasz Putra

Český tým tak bez ztráty bodů a naopak ještě se třemi bonusovými body vyhrál skupinu a v kvalifikaci na MS ho čeká na domácím hřišti zápas s Maltou, která vyhrála podobnou konfrenci na jihu Evropy.

Čeští reprezentanti  hned po utkání se vydali autobusem do vlasti, neboť většinu z nich čeká v pondělí 8. května 2017 další kolo extraligy.

5. Lucembursko   4   0 0 4     37:107   1

První květnovou sobotu se hrálo i poslední utkání konference 1 Jih ME ...  Kypr - Chorvatsko 27:29.

Konečné pořadí skupiny 1. Malta 17 bodů, 2. Izrael 14 bodů, 3. Chorvatsko 12 bodů, 4. Andorra 4 body, 5. Kypr 2 body.