Collapse Statistika
Přístupy:
Aktuálně je zde: lidí
Collapse Ragbisté roku 2017
 

Collapse Nabízíme
Půjčování vlajek
10 Kč/den
Collapse Bazar - prodám
Tyto nové kopačky a mnoho dalších věci nyní najdete v rubrice 
Collapse Neschází ti něco?
The Weather Channel

Porážka? Spíše remíza
So, 06.Květen 2017 v 21:46
Autor: Karel Gaman

Porážka? Spíše remíza

 
Přestože utkání našeho týmu s anglickým Spartans RUFC skončilo prohrou o dva body, nedá se o porážce mluvit, zápas byl na položení vyrovnaný, byl v podstatě vyrovnaný i průběhem. Můžeme si však připsat jedno plus, s ohledem na nedělní prvoligový zápas s Vyškovem nehráli naši v plné sestavě, nastoupili převážně junioři a veteráni doplněni sedmi hráči prvního týmu. Také na straně Spartans hrálo společenství složené ze všech tří týmů, které Sparťani mají.
 
 
Utkání předcházela poměrně kuriózní a pro anglický tým nepříjemná událost. Už v loňském roce, když Spartans vstoupili do jednání s naším klubem, si zaplatili u jedné agentury letenky pro let z East Midlands Airport, což je letiště
nedaleko od sídla klubu (Sutton Coldfield), ale agentura zkrachovala a klub přišel o letenky i peníze. O problémech se kluboví funkcionáři dozvěděli pozdě, letenky na původně zamýšlený let do Katovic už nebyly a tak nezbylo, než vzít, co se ještě nabízelo. Nabízel se let z londýnského letiště Luton ale dvěma různými lety. Tím časnějším letěli hráči, pozdějším funkcionáři a ostatní. Nicméně vyrazit z domova autobusem museli všichni už ráno ve 2 hodiny.
 
 

RC HAVÍŘOV – SPARTANS RUFC 10:12 (0:7)

Havířov 6.5.2017 – pětky 2:2 * rozhodčí Libor Žilka
 
Havířov:    L.Sittek 5, Barabáš 5
Spartans: Sanders 5, Hughes 5, Bowden 2
 
Havířov
1 Tržický, 2 Kovács, 3 R.Sittek, 4 Filipiak, 5 Spurný, 6 Adamec, 7 Fric, 8 J.Hanák, 9 L.Trtek, 10 Wardas, 11 Dom.Kusý, 12 T.Rapant, 13 Barabáš, 14 L.Sittek, 15 Pavel Kozubík
16 J.Kokinda, 17 Lička, 18 Macháček, 19 R.Kokinda, 20 A.Kloda, 21 Břenek, 22 Fajkus
 
Spartans
1 Devine, 2 Jones, 3 Lewis, 4 Wayne, 5 Bennett, 6 Stone, 7 Sanders, 8 Remy, 9 Friend, 10 Bowden, 11 Hughes, 12 Perry, 13 Elsigood, 14 Beamish, 15 Bloomer
16 Damand, 17 Burke, 18 Long, 19 Ballard, 20 Smith
 
 

Až příliš mnoho chyb

 
Překvapivě mnoho chyb viděla asi padesátka diváků na obou stranách, mnoho z nich lze přičíst únavě anglických hráčů a nesehranosti hráčů. Nesehranost byla také příčinou mnoha chyb našich hráčů, vždyť vedle sebe nastoupili pětapadesátiletý Vlasta Tržický vedle sedmnáctiletých Romana Barabáše, Lukáše Trtka či Dominika Wardase a s nimi pak hráli starší hoši, kteří už hrají jen příležitostně za Old Boys jako Tomáš Rapant, Radek Kokinda či otec Leona a Noela Sittkových Radek, případně nastoupili i ti, kteří už téměř rok nebo půl roku míč nedrželi v ruce – Lukáš Spurný nebo Filip Filipiak.
 
Kapitáni týmů se dohodli na hře na čtyři čtvrtiny po 20 minutách s výměnou stran po 40 minutách a volném střídání, tedy již vystřídáni hráči se mohli libovolně vracet do hry. Na obou stranách se tak vystřídali všichni hráči.
 
Zápas se vyvíjel podle očekávání, hru měli pod palcem hosté, kteří se hned od počátku chopili iniciativy, předváděli pohledné akce, měli jasně pod kontrolou mlýny a precizní autová vhazování. Vypadalo to, že co nevidět začnou svou převahu i číselně vyjadřovat. Leč nestalo se, naši začali hru postupně vyrovnávat, ale rovněž se nedokázali bodově prosadit, hlavním důvodem bylo, že nedokázali udržet kontinuitu akcí, ty končily po několika přihrávkách. Nakonec jsme dostali try, neboli pětku, jak se položení řekne anglicky, v samém závěru první čtvrtiny po chybě, vypadl nám míč, položil open-side flanker, neboli rváček otevřené strany Will Sanders po třicetimetrovém úniku přímo pod branku, proměnit kop na branku pak byla pro útokovou spojku Duncana Bowdena přímo povinnost.
 
Foto Jiří Kuchařík
 
 
V další fázi zápasu se hra vyrovnala ještě více a naši začali být vidět, krásně unikl Roman Barabáš a získal dobrých 30 metrů, ale po složení mu naši nedokázali poskytnout podporu a spíše ho zalehli. Řada našich dalších pokusů proniknout končila na skvělé obraně hostů. Dobrá obrana a perfektní skládání nebyla jen doménou hostů, také naši skládali jak o život, zvláště Tomáš Rapant řečený Pivo a dobře skládali i dorostenci. Druhá čtvrtina utkání nepřinesla moc vzrušení, zato dost chyb, kupodivu i na straně našich hostů.
 
Foto Jiří Kuchařík
 
Po poločase se naši dostali do několika nadějných akcí, dokázali si vynutit územní převahu, ale obranu stále nedokázali zlomit. Nakonec se povedlo najít skulinu v obraně Leonu Sittkovi v 51. minutě, Sparťany ztracený míč si pokopl do brankoviště a zalehl. Kop na branku od autové čáry však nezvládl. Zbytek třetí třetiny patřil hostům, usadili se na naší polovině a zle nám zatápěli, naši však odolali a třetí třetinu přežili bez újmy.
 
Poslední část zápasu pro nás nezačala dobře, po pokusu Leona Sittka dostat míč kopem po zemi z našeho obranného pásma založili hosté akci, která dovedla křídlo Jacka Hughese k položení, když ho nikdo z našich nedokázal účinně zastavit. Duncan Bowden pak při pokusu o konverzi trefil tyč branky.
 
Foto Jiří Kuchařík
 
Naši pak přidali na tempu, šikovně se po několika trestných kopech do autu dostali k vhazování na pětimetrovce před brankovou čárou, založili maul, ze kterého pak rozehráli na zadní řady, přečíslili a Roman Barabáš neohrožován pronikl v 66.minutě do brankoviště a položil. Leon Sittek netrefil branku z kopu po položení.
 
Ve zbytku času to byli hosté, kdo ovládl hru, naši se ale drželi a nedovolili žádný průnik. Hosté mohli zvýšit z trestného kopu z 25 metrů, ale Bowden pro změnu trefil břevno, míč se po celé jeho délce sklouzl do brankoviště, kde ho naši přiklepli. Na soupeřovu polovinu hřiště už jsme se nedostali, ale veškerá ohrožení jsme pak až do konce zápasu eliminovali dobrou obranou.
 
Collapse Najít na stránkách
Collapse Partneři
Collapse Máme 50 let - klikni na logo
Collapse Rugby v TV
Collapse Podpořili naše projekty
Collapse Zveme vás
Collapse Přidej se k nám
Collapse Pozvánka pro veterány