Collapse Statistika
Přístupy:
Aktuálně je zde: lidí
Collapse Ragbisté roku 2017
 

Collapse Nabízíme
Půjčování vlajek
10 Kč/den
Collapse Bazar - prodám
Tyto nové kopačky a mnoho dalších věci nyní najdete v rubrice 
Collapse Neschází ti něco?
The Weather Channel

Žáci málem výhru neudrželi
Pá, 28.Duben 2017 v 21:53
Autor: (el)

Žáci málem výhru neudrželi

 
Havířov 26.4.2017 - Druhý zápasový blok oblastního přeboru starších žáků je chudší o Dragon Brno, který na jaře hraje v celostátní lize a tak se situace v soutěži vyvinula tak, že se naši žáci po výhrách nad Bystrcí a Zlínem vyhoupli do čela přeboru. Zápas s Mariánskými Horami, se kterými jsme naposledy v říjnu prohráli 0:57, měl ukázat, zda se v čele udržíme. O poločase, který naši žáci vyhráli 22:0, se všechno zdálo jasné, začaly Mariánské Hory stahovat na 22:19 a jen pětka Honzy Kubika pár minut před koncem nám výhru zachránila.
 
 

RC HAVÍŘOV – MARIÁNSKÉ HORY 27:19 (22:0)

Pětky 5:3 * rozhodčí Leon Sittek
Body: Kubik 15 (3P), Kusý 10 (2P), Plinta 2
Hráli: Parchanská, Hlaváč, Ševčík, Malík, Motyka, Kubik (C), Borůvka, Kusý, Stonawski, Žiška, Kovács, Plinta
 
 
Byl to zápas, kdy jeden tým držel míč a území – Mariánské Hory a druhý těžil ze ztrát míčů soupeře a fyzických dispozic největšího hráče na hřišti Honzy Kubika (snímek níže) – Havířov. Problém byl totiž v obraně, jen velmi velmi málo našich hráčů umí, nebo najde odvahu složit. A tak se soupeř lehce dostával do našeho obranného území, kde za brzdu tahal nejlepší skládač našeho týmu, byť rozhodně nepatří k těm největším David Stonawski. Jen málo dalších dosahuje jeho obranných kvalit. Když už soupeř prošel přes tři nebo čtyři páry do vzduchu chmatajících paží, objevil se David a tvrdě za nohy složil.
 
Foto Karel Gaman
 
Na druhé straně je na herním projevu týmu vidět proti podzimu výrazný pokrok, akce nekončí po druhé přihrávce, bylo vidět několik akcí, které šly z jedné strany hřiště na druhou, aniž někomu vypadl míč z rukou. Jen ještě zlepšit práci v seskupeních, ve kterých jsou naši příliš pasivní a mnohdy se nechají soupeřem lehce přetlačit. Také nejsou příliš rozhodní při čistění míče v rucku. Zato – díky dobrému výskoku Honzy Kubika – jsme získali dost míčů z autového vhazování. Kapitolou samou pro sebe byl kopáč Filip Plinta, kterého ani zjevná neschopnost trefit kopem z odrazu branku nedonutila ke změně způsobu kopů, ze země prostě nekopal.
 
Foto Jiří Kuchařík
 
Mariánské Hory byly pro kluky a holky zkušebním kamenem, po Dragon Cupu je čeká už jen Vyškov venku, pokud zápas ve Vyškově zvládnou, zůstanou první s výhodou domácího zápasu proti druhému ve finále 21.května.
 
Další fotografie Jiřího Kuchaříka jsou ve fotogalerii
Collapse Najít na stránkách
Collapse Partneři
Collapse Máme 50 let - klikni na logo
Collapse Rugby v TV
Collapse Podpořili naše projekty
Collapse Zveme vás
Collapse Přidej se k nám
Collapse Pozvánka pro veterány