Collapse Statistika
Přístupy:
Aktuálně je zde: lidí
Collapse Ragbisté roku 2017
 

Collapse Nabízíme
Půjčování vlajek
10 Kč/den
Collapse Bazar - prodám
Tyto nové kopačky a mnoho dalších věci nyní najdete v rubrice 
Collapse Neschází ti něco?
The Weather Channel

Nadále v čele 1.ligy
Po, 10.Duben 2017 v 21:15
Autor: Karel Gaman

Nadále v čele 1.ligy

 
Text Karel Gaman, foto Zdeněk Bernadt
 
 
I po neděli vládnou naši muži moravské skupině 1. ligy, porazili nebezpečnou rezervu brněnského Dragonu čtyřmi pětkami 22:12, takže si znovu připsali pět bodů a vedou právě před Dragonem B o 9 bodů. Naši hráli velmi pohledné ragby, využívali velkých zkušeností a jako obvykle exceloval roj. Nehrajeme žádné bleskové ragby, ale celoplošná hra, kterou naši v neděli předvedli, zvláště některé úseky hry s hezkými kombinacemi, se musely divákům líbit.
 
 

RC HAVÍŘOV - RC DRAGON BRNO B 22:12 (10:0)

Havířov 9.4.2017 - pětky 4:2 * rozhodčí Žilka - Klimek, laik * bez karet
 
Havířov 22: P 4 D.Aberle, Duda, Walek, Mihalik
  KP 1 Walek
       
Dragon B 12: P 2 Žemlička, Novotný
  KP 1 Korček
 
1 Tržický, 2 Indrák, 3 Fajkus, 4 D.Aberle, 5 Wantulok, 6 Mihalik, 7 Macháček (C), 8 Duda, 9 L.Sittek, 10 A.Kloda, 11 Žáček, 12 M.Čmiel (16 Kovács - 55’), 13 J.Hanák, 14 Bastl, 15 Walek
 
 
Jak bylo řečeno, nehrajeme žádnou divočinu, na tu ostatně naši starší hráči ani nemají, přesto díky precizním přihrávkám došel pro první pětku Dan Aberle už ve 3. minutě. Kop na branku se Alešovi Klodovi nepovedl. Zato se Alešovi po celý zápas dařily taktické kopy, kterými náš tým vždy posunul o desítky metrů. Tak jsme mohli po dalekém kopu k brankovišti Dragonu okolo osmé minuty znovu bodovat, jenže Dragon ubránil pokus o průnik Jirky Hanáka.
 
Hra se v dalších minutách rozvíjela většinou při našem držení míče a za naší mírné převahy, ovšem s řadou technických chyb, které dávaly možnost hostům postupně přebírat iniciativu, takže mezi 20. a 30. minutou měli hosté více ze hry, ale dobrá taktická i osobní obrana našeho týmu jim nedovolila převzít iniciativu až do té míry, aby z ní dokázali vytěžit i nějaký ten bod.
 
 
Od 30. minuty jsme opět převzali iniciativu a přitlačili, hosté chybovali, trestný kop Aleše Klody nás opět přiblížil brankovišti hostů a po autovém vhazování, maulu a postupu Martina Dudy k brankové čáře Dragonu dostal ve 31. minutě míč Martin „Rebro“ Mihalik a jeho 195 cm a 120 kilo na obranu hostů platilo. Kop na branku od lajny se nepovedl. Ale také stav 10:0 platil až do konce prvního poločasu.
 
Po letech se do Havířova vrátil na hostování Jára Bastl z Vyškova, ve Vyškově nedostával prostor ani v béčku, hned ukázal, že při naší nouzi o klasické útočníky bude platným hráčem, už také pro své zkušenosti a pro schopnost spoluhráče organizovat.
 
Většina hráčů v prvním poločase splnila úkoly, nedovolila soupeři žádnou expanzi, ubránila naše brankoviště i v několika ošemetných situacích. Už třetí zápas po sobě je trenér Patrik Kovács nucen experimentovat s obsazením postu mlýnové spojky. Po Pavlu Kozubíkovi, zahrál v sebezapření Ondřej Kloda (dlouhodobý problém s kolenem), ale do dalšího zápasu si netroufl. Na mlýnovku tak nastoupil Leon Sittek, a je třeba říci, že zahrál dobře.
 
 
Jenže byl to právě Leon, po jehož chybě se míče zmocnili hosté a prošli skrz naše neskládající útočníky, uniknuvšího hráče Dragonu sice zastavil zadák Dan Walek, ale dalšího nabíhajícího hráče, který dostal přihrávku, už neměl kdo zastavit. Z ničeho nic byl náš poklid narušen, stav 10:7 nevěštil pro příští chvíle nic dobrého. Ale tu se projevily zkušenosti týmu, za 5 minut to bylo 15:7. Po výkopu skvěle hostům sebral míč Martin Duda, donutil hosty k chybě, A.Kloda poslal kop do autu hluboko do pole Brna a pak už následovala klasika – vyhraný aut, postup útočné formace, Aleš Kloda na sebe natáhl obránce a skvěle uvolnil další útočníky, zakončoval zadák Dan Walek. Pokud se Alešovi Klodovi skvěle dařily taktické kopy, pro kopy na branku den rozhodně neměl, nedal ani tentokrát.
 
Ve zbytku času stojí za zmínku další minely hned dvou útočníků v obraně, situaci zachránil Dan Walek skvělým složením. Trestný kop Brna, nepovedený, ale míč dopadl do našeho brankoviště a všichni ztuhli, jak kdyby tam dopadl odjištěný granát, tak tak že míč odkopl do zámezí Aleš Kloda. Pod dojmem dostatečného náskoku a kontroly vývoje hry naše pozornost trochu ochabla, hrálo se tak trochu ležérně a Brno toho 10 minut před koncem využilo k průniku a pětce s konverzí a stažení našeho náskoku na pouhé tři body.
 
 
Svědčí o morální síle týmu, že se takovým vývojem nenechalo zaskočit a odpovědělo v téže minutě. Po našem výkopu získal odražený míč Vašek Wantulok, založil maul a Martin Duda nezadržitelně prorazil. V závěrečných minutách jsme zaznamenali jeden pozoruhodný moment, když za dalekým obranným odkopem Aleše Klody vyrazili Leon Sittek a Vinca Žáček, použili na křídlo Dragonu klasické „kleště,“ sevřeli ho ze dvou stran a nedovolili mu odehrát, pressing nám sice nevynesl zisk míče, ale udrželi jsme hosty až do konce zápasu v jeho obranném území.
 
 
 
Patrik Kovács, trenér:
Téměř celý zápas jsme měli územní převahu, kterou jsme nedokázali využít k výraznějšímu bodovému zisku. Útočíme z plytkého postavení a vestoje. Opět se snažíme hrát kolem raku a neroztahujeme hru do dalších koridorů. Zvláštní je, že když držíme správné rozestavení a utočíme podle naučeného schématu, jsou z toho vždy razantní postupy vpřed a často i skórujeme. Jsem vcelku spokojen s týmovou obranou, ale opět nás trápila osobní technika. U některých hráčů je vidět
slabá fyzická kondice.
Collapse Najít na stránkách
Collapse Partneři
Collapse Máme 50 let - klikni na logo
Collapse Rugby v TV
Collapse Podpořili naše projekty
Collapse Zveme vás
Collapse Přidej se k nám
Collapse Pozvánka pro veterány