Collapse Statistika
Přístupy:
Aktuálně je zde: lidí
Collapse Ragbisté roku 2017
 

Collapse Nabízíme
Půjčování vlajek
10 Kč/den
Collapse Bazar - prodám
Tyto nové kopačky a mnoho dalších věci nyní najdete v rubrice 
Collapse Neschází ti něco?
The Weather Channel

Vítězní junioři
Út, 04.Duben 2017 v 21:16
Autor: (an)

Vítězní junioři

 
Havířov 2.dubna 2017 - Značně ulehčenou situaci mělo naše juniorské společenství Havířov/Mariánské Hory v předehrávaném utkání celostátní ligy juniorů s Bystrcí, hostů totiž přijelo jen třináct, proti našim rozhodně nemohli obstát, ale čas od času naše přiváděli do úzkých. Ale byly spíše chvilkové výpadky naší obrany, které bystrému roji Bystrce umožnily chopit se iniciativy a dokonce bodovat.
 
 

RC HAVÍŘOV – RC BYSTRC 53:7 (22:7)

Pětky 9:1 * rozhodčí Jara Bednařík * ŽK Lička (HAV)
 
Havířov 53:  
 
Regec 11 (1P,3KP), Krempaský 10 (2P), Barabáš 10 (2P),
Štefaňák 7 (1P,1KP), Wardas 5, Adamec 5, L.Trtek, 5
   
Bystrc 7: Zelený 5, Putna 2
   
 
1.Kričfalušij, 2 Šimečka /MH/ (16 Turoň 36’), 3 Musil, 4 Adamec, 5 Stalcer (MH), 6 Řihošek, 7 Strakoš (MH), 8 Lička (C), 9 Kovář (MH), 10 Barabáš, 11 Štefaňák, 12 Wardas, 13 L.Trtek, 14 Regec, 15 Krempaský
 
 
Utkání jsme předehrávali za vzácného pochopení soupeře z důvodu, že tři naši junioři – Dominik Wardas, Lukáš Regec a Jakub Štefaňák budou v původním termínu, tedy v sobotu 22. dubna hrát na mistrovství Evropy juniorů U18, ale v dresu Slovenska a rozhodně jsme chtěli našim hochům takový zážitek dopřát.
 
S Bystrcí to samozřejmě nebyl nijak vypjatý zápas, o tom ostatně svědčí skóre a 9 pětek položených do brankoviště hostů. Naši měli stálou převahu a je třeba říci, že většinou volili rychlé uvolňování míče na útočnou formaci, když už se pokoušeli o hru rojem krátkými postupy – pick and go – hodně často ztroskotali na nedostatečně zvládnuté hře na zemi. Zvláště v obraně to bylo markantní, naši vyprodukovali mnoho chyb od neuvolnění složeného hráče, přes přepadávání, až po ofsajdové postavení.
 
 
Hra byla celkově pomalejší, jen tu a tam se naši blýskli bleskovým útokem, zvláště po ztrátách míčů Bystrce. Ovšem je třeba připomenout, že se naše zadní řady nestavěly v obraně pozičně dobře, kluci zapomínali kontrolovat si postavení ve vztahu ke svému přímému protihráči.
 
Asi nejhezčí kombinaci naši předvedli ve 40. minutě, kdy začali akci postupem po levém křídle, po rucku přenesli hru do středu, ale z nějakého důvodu nepokračovali v rozehrávkách na volné spoluhráče vpravo a znovu míč zanesli nalevo k autové lajně. Naštěstí míč udrželi a postupovali k brankovišti přihrávkami na volné hráče do středu pole, kde nastal malý zádrhel v podobě nezvládnuté snahy sólově prorazit pod branku. Naštěstí se to nezadrhlo a po rychlém přenesení na zcela volné útočníky vpravo krásně zakončil Roman Barabáš. Ten měl „na svědomí“ také nejdelší brejk zápasu, když v 64.minutě vypíchl přihrávku a po 60 metrech nezištně přihrál Lukášovi Regecovi na poslední pětku zápasu.
 
 
Kluky koučoval trenér mužů Patrik Kovács, který byl s hrou vcelku spokojen, i když určité výhrady měl: „Výsledek dobrý, ale byly tam taktické nedostatky, kluci nehráli důsledně do volného prostoru.“
Collapse Najít na stránkách
Collapse Partneři
Collapse Máme 50 let - klikni na logo
Collapse Rugby v TV
Collapse Podpořili naše projekty
Collapse Zveme vás
Collapse Přidej se k nám
Collapse Pozvánka pro veterány