Collapse Statistika
Přístupy:
Aktuálně je zde: lidí
Collapse Ragbisté roku 2017
 

Collapse Nabízíme
Půjčování vlajek
10 Kč/den
Collapse Bazar - prodám
Tyto nové kopačky a mnoho dalších věci nyní najdete v rubrice 
Collapse Neschází ti něco?
The Weather Channel

Záměr fúze Racingu 92 a Stade Français zrušen
So, 25.Březen 2017 v 18:33
Autor: (gak)

Záměr fúze Racingu 92 a Stade Français zrušen

 
 
Počátkem tohoto týdne oznámili iniciátoři zamýšleného spojení pařížských klubů Racingu 92 a Stade Français prezidenti Jacky Lorenzetti a Thomas Savare, že od fúze ustupují. Donutil je k tomu nebývalý tlak, doslova vzpoura fanoušků obou týmů i samotných hráčů, kteří dokonce drželi stávku a do 21.kola Top 14 minulý týden vůbec nenastoupili. Proti spojení byla i řada dalších klubů Top 14.
 
Jacky Lorenzetti (Racing 92) vpravo a Thomas Savare (Stade Français)  
Foto Thomas Samson / AFP
 
Stade Français je značně zadlužen (8 milionů EUR) a fúze se jeví jako záchrana. Prezident Stade Français Thomas Savare po ohlášení stávky hráčů a srocení fanoušků před sídlem klubu předstoupil před protestující fandy s úmyslem všechny uklidnit a přesvědčit. "Očekával jsem, že silné reakce," prohlásil, "doufám, že to nebudeme muset prosadit ... " Uklidnit příznivce klubu se mu ovšem nijak nepodařilo. "Jsi zrádce! Hrál jsi monopoly s naším klubem!" křičeli fanoušci. "Snažím se zachránit klub, ale žádný kupec se neobjevil," přiznal podnikatel, "a pokud by se projekt fúze nezdařil, musel bych na konci sezóny podat návrh na konkurz."
 
Pascal Papé vysvěluje novinářům důvody stávky hráčů           Foto AFP
 
Oznámení o fúzi vyvolalo v celé ragbyové Francii značný ohlas, neprotestují jen hráči obou klubů a fanoušci, protestují i ostatní kluby Top 14. Setkání prezidentů, vedoucích družstev, zástupců hráčů a Unie profesionálních hráčů a LNR (La Ligue Nationale de rugby) nevedlo k žádným rozhodnutím, s výjimkou odložení utkání obou pařížských klubů ve 21.kole, které však okamžitě napadeno Montpellierem.
 
Plánovaná fúze se nesetkala s pochopením ani u vedení francouzské federace ragby (FFR) a jeho předseda Bernard Laporte dokonce prohlásil, že je šokován a velmi překvapen. Odpor nakonec začátkem tohoto donutil oba prezidenty spojení vzdát, byť jsou stále přesvědčeni o správnosti tohoto kroku.
Collapse Najít na stránkách
Collapse Partneři
Collapse Máme 50 let - klikni na logo
Collapse Rugby v TV
Collapse Podpořili naše projekty
Collapse Zveme vás
Collapse Přidej se k nám
Collapse Pozvánka pro veterány