The Weather Channel

1.a 2.liga: Rekordní úroda pětek
Ne, 19.Říjen 2014 v 23:06
Autor: (man)

Rekord víkendu jsme zaznamenali v 1. a 2. lize mužů. Přeloučské křídlo Štěpán Svoboda položil v zápase s Iuridikou pětkrát a svými 25 body se podílel téměř třetinou bodů dosažených hosty při drtivé výhře 87:3. Také Bystrc nezůstala pozadu a nasázela Olomouci deset pětek. Ve všech utkáních 1. ligy padlo 41 pětek! Pozadu nezůstala ani 2.liga, Rezerva Pragovky položila dokonce šestnáctkrát ve střetnutí s Plzní.

Musil 10 (2P), Mrklovský 5, Jakub Čížek 5

Přelouč se hrou doslova bavila, bodejť by ne, když Iuridica v podstatě nekladla odpor a nenašla žádnou zbraň, kterou by zastavila s chutí hrající a běhavé útočníky hostů.

RK PETROVICE - RC TATRA SMÍCHOV B 27:15
Praha-Petrovice 19.10.2015 – poločas 12:10 * pětky 5:2 * rozhodčí Štuksa * bez karet
Petrovice: Černý 5, Paukner 5, Stříbrný 5, Němeček 5, Pecka 5, Pešír 2
Tatra B:     Šimák 5, Klauz 5, Řanda 3 (TK), Zábranský 2

Rezerva Tatrovky nezachytila nástup domácích, ti dvakrát položili a vytvořili si dvanáctibodový náskok, který však hosté do konce poločasu téměř smazali. Ve druhé půli domácí přidali, třemi pětkami si pojistili výhru i ofenzivní bonus. Hosté pak v závěru pětkou korigovali.

RC HAVÍŘOV - RC ZLÍN 25:36
Ostrava 19.10.2014 – poločas 15:19 * pětky 4:6 * rozhodčí Habrda – Reich, Klimek * ČK Moravčík (HA) * 80 diváků
Havířov: Vaňhara 10 (2P), Denko 10 (2P), Molotor 5 (1KP,1TK)
Zlín:        Holba 10 (2P), Smiřický 6 (3KP), Navrátil 5, Prokop 5, Horák 5, Juřík 5

Proti mladému týmu společenství Havířova a Ostravy podali zkušenější hosté jeden ze svých nejlepších výkonů této sezóny. Hráli kolektivní nátlakovou hru a měli po většinu času územní převahu. Ale ani domácí nezahráli špatně, ovšem rozhodně mnohem lépe zahráli v útočné než obranné fázi. Umožnili hostům čtyřikrát lehce bodovat, když nepokryli prostor, nebo nesložili, měli to však docela těžké, tři čtvrtiny času hráli ve čtrnácti, Moravčík byl vyloučen už ve 23. minutě za šlapání na soupeře.
Foto Zdeněk Bernadt

RC BYSTRC - RC OLOMOUC 60:5
Bystrc 19.10.2014 – poločas 24:0 * pětky 10:1 * rozhodčí Žilka – Jíša, Krejčí * bez karet
Bystrc:

Žemlička 15 (3P), Mihálik 10 (2P), Mazánek 8 (4KP), Puha 7 (1P,1KP), Černohorský 5, Ullman 5, Hodaň 5, Szekely 5
Olomouc: Hladík 5

Olomouc s pouhými 16 hráči udržela Bystrc jen 16 minut, do konce prvního poločasu pak domácí splnili limit pro ofenzivní bonus a pětkostroj pokračoval i ve druhé půli dalšími šesti pětkami. Olomouc nemohla při docela vysokém tempu zápasu zvládnout pokrytí soupeře, když měla dost problémů vystačit se silami. Bystrci výrazně pomohl Žemlička hrající na střídavý start a slovenská legie Vereš, Mihálik, Puha ze Slovanu Bratislava a Szekely z Trnavy.

5. KOLO 2.LIGY

Ve 2.lize se hrály jen dva zápasy ze čtyř a výrazně bodovala rezerva Pragovky, při šestnácti položených pětkách vychází interval mezi položeními na 5 minut, když se ještě odečte skoro minuta na přípravu kopu a kop, moly pětky padat v intervalu 3-4 minuty. Ve druhém utkání už vzali Rakovničtí chuť do hry Kralupským v první půli, kdy jim dali pět pětek a vedli 24:5.

RC RAKOVNÍK – RC KRALUPY 36:12
Rakovník 19.10.2014 - poločas 24:5 * pětky 6:2 * rozhodčí Livers * bez karet
Rakovník: Koubek 11 (1P,3KP), Topinka 5, Novobilský 5, Žirka 5, Hejda 5, Weeks
Kralupy:   Juraj Antol 5, Bek 5, Kalas 2

RC PLZEŇ - RC PRAGA PRAHA B 5:102
Plzeň 19.10.2014 - poločas 5:55 * pětky 1:16 * rozhodčí Ripcsik